wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Rafał Trzaskowski wydał zaskakujący, ważny apel. Chodzi o debatę wyborczą i TVP, może się udać?

11 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Rafał Trzaskowski zabrał głos w sprawie debaty w TVP. Jak podaje PAP, przedstawiciel Platformy Obywatelskiej wystosował pilny apel. Poprosił on, aby zorganizować jedną, wielką dyskusję emitowaną na antenie największych stacji. Nie zgadzają się z nim niekt

Już za kilka tygodni będziemy mogli wyłonić kandydata, który obejmie funkcję Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Prowadzona kampania wyborcza ma zostać zwieńczona wieloma debatami organizowanymi przez największe polskie media. Okazuje się, że nawet to podzieliło rywalizujących ze sobą polityków. Zarówno Andrzej Duda, jak i Rafał Trzaskowski oraz ich rywale wyrażają najróżniejsze stanowiska w tej sprawie. Podczas konferencji prasowej przedstawiciel Platformy Obywatelskiej wystosował pilny apel. 

Rafał Trzaskowski nie wystąpi w TVP?

Rafał Trzaskowski w ostatnią środę zaapelował o zorganizowanie jednej, wielkiej dyskusji, którą poprowadziliby dziennikarze z TVP, TVN-u i Polsatu. Przypomnijmy, że obecnie każda ze stacji pracuje nad przeprowadzeniem własnego, indywidualnego starcia kandydatów na prezydenta Polski. Pytany podczas briefiengu o to, czy weźmie udział w debacie w publicznej telewizji, zadeklarował, że ma wobec działań medium wiele zastrzeżeń.

- Dzisiaj wzywam wszystkich kontrkandydatów do debaty. Prezydent Andrzej Duda nie odpowiada na żadne pytania niezależnych dziennikarzy i bardzo zależy mi na tym, żeby nie było kolejnej ustawki [...]. Dlatego proponuję jedną debatę i apeluję do wszystkich stacji telewizyjnych i do wszystkich sztabów o porozumienie, żeby było jedna debata w pierwszej turze - zaapelował Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski ma wiele zarzutów do TVP. Zapytany o to, czy stawi się na wydarzeniu Telewizji Polskiej, nie odpowiedział twierdząco. Zadeklarował, że ma już dość ustawek oraz zaprzyjaźnionych redaktorów prezydenta Andrzeja Dudy. Przedstawiciele innych komitetów wyborczych optują za obecną formą kilku dyskusji. Uważają, że sprawa ta jest na tyle ważna, że nie można zamknąć jej w ramach jednego wydarzenia. 

Źródło: PAP

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >