wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Sikorski nie przebiera w słowach. Podsumował Kaczyńskiego: "Swoimi kompleksami ramol zaraża pół Polski"

16 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Radosław Sikorski skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego w sprawie unijnych negocjacji. Prezes Prawa i Sprawiedliwości udzielił obszernego wywiadu "Gazecie Polskiej". "Ale co ma wytknięcie złamania własnej konstytucji i traktatów d

  • W rozmowie z "Gazetą Polską" Jarosław Kaczyński wskazał, że "nie ma takich pieniędzy, za które można się pozbyć suwerenności"

  • Zdaniem prezesa PiS "UE to żadna rodzina czy krąg przyjaciół" i sama ma problemy z praworządnością

  • Słowa lidera Zjednoczonej Prawicy w ostry sposób skomentował eurodeputowany Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski

Prezes Prawa i Sprawiedliwości stosunkowo rzadko decyduje się na występy w mediach. W sytuacji gdy Jarosław Kaczyński jest zmuszony skomentować istotną dla interesów Polski sprawę, robi to zwykle za pośrednictwem rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka bądź wspomnianej "Gazety Polskiej".

Wywiad z liderem Zjednoczonej Prawicy został zatytułowany z należytą wzniosłością. "Polska suwerenność została obroniona", czytamy na łamach tygodnika, a z okładki, umieszczony na tle unijnej flagi, uśmiecha się do nas sam wicepremier.

Rozmowa utrzymana była w podobnej stylistyce. Kaczyński przekonywał, że rząd stoi na straży polskiej suwerenności, a Morawieckiemu udało się otrzymać od Brukseli rekordowe fundusze.

Kaczyński: "Unia ma problemy z praworządnością"

Chcę powiedzieć jeszcze jedno: póki my rządzimy, pozycja naszego państwa zawsze będzie tak twardo broniona, ale broniona racjonalnie, z głową i jak widać niezwykle skutecznie. Nie mamy kompleksów, nie jesteśmy jakąś gorszą częścią UE. Nie. Jesteśmy pełnoprawnym, dużym, silnym państwem członkowskim i nikt nas nie będzie sprowadzał do parteru. Polacy mają być we Wspólnocie tak samo szanowani jak Niemcy i Francuzi – przekonywał Jarosław Kaczyński.

Prezes przestrzegał przy tym, że "jeszcze nieraz znajdziemy się w sytuacji, w której będziemy musieli twardo walczyć o swoje, bo UE to żadna rodzina czy krąg przyjaciół, tylko arena twardej walki o własne interesy".

Jednocześnie zaznaczył, że ze względu na fakt, iż osiągnięte porozumienie nie wiąże się z zapisami prawnymi, istnieje prawdopodobieństwo, że zostanie ono naruszone. – Niestety Unia ma problemy z praworządnością. A w takiej sytuacji nic nie daje stuprocentowej pewności – wskazał.

Sprawę wypowiedzi lidera PiS dla "Gazety Polskiej" poruszaliśmy TUTAJ.

Radosław Sikorski ostro o słowach Kaczyńskiego

Stanowisko Jarosława Kaczyńskiego w ostrym tonie skomentował Radosław Sikorski. Udostępniając fragment wywiadu, którego treść przytaczała "Rzeczpospolita", eurodeputowany pisał o "ramolu, który swoimi kompleksami zaraża pół Polski".

Tak, mamy prawo do takiego samego szacunku co inne kraje. Ale co ma wytknięcie złamania własnej konstytucji i traktatów do braku szacunku?, kontynuował na Twitterze poseł do Parlamentu Europejskiego.

Sikorski zaznaczył, że ubieganie się o status poważnego kraju wiąże się z większą odpowiedzialnością. W komentarzach widocznych pod wpisem członek Platformy Obywatelskiej przyznał z kolei rację innemu użytkownikowi Twittera, który wskazał na "nagminne zniechęcanie do UE".

Jak dowiodła Wielka Brytania, w każdej chwili można z UE wyjść, przestrzegał Radosław Sikorski.

źródło: Twitter / Gazeta Polska

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >