wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tadeusz Rydzyk powinien się obawiać? Tłum idzie pod Radio Maryja, mają już dość i nie odpuszczą

25 Października 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Pod Radio Maryja właśnie teraz zmierza istny tłum oburzonych obywateli. Strajkujące kobiety nie mają zamiaru odpuścić także Tadeuszowi Rydzykowi. Toruński redemptorysta znalazł się w poważnych tarapatach. Na miejscu są też funkcjonariusze policji.

Od dwóch dni trwają protesty Strajk Kobiet. Gigantyczna grupa społeczna wyraża swój sprzeciw wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym prawo do aborcji z przyczyn embriopatologicznych jest sprzeczne z Konstytucją. Feministki nie uznają postanowienie i ogłosiły lawinę manifestacji. Jedna z nich właśnie zmierza pod Radio Maryja. Doniesienia w sprawie już podały lokalne media. 

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży możemy dokonać aborcji w przypadku, gdy ciąża jest efektem czynu zabronionego, zachodzi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki oraz przez wady embriopatologiczne. Orzeczenie TK, popierane przez Radio Maryja, wymusza na rządzących wykreślenie trzeciej przesłanki.

Pod Radio Maryja zbiera się wielki tłum. Tadeusz Rydzyk znalazł się w opałach

Strajk Kobiet wskazuje wprost, że znalazł się na wojnie z fundamentalistami religijnymi. Winą za orzeczenie TK obarczają zarówno polityków Zjednoczonej Prawicy, jak i Kościół katolicki. Radio Maryja od lat serwuje konserwatywny przekaz, według którego aborcja powinna zostać zakazana. Rozgłośnia powinna się przygotować, ponieważ pod ich siedzibą stawi się kilka tysięcy manifestantów. 

Przypomnijmy, że poparcie dla decyzji TK wyraziła również Konferencja Episkopatu Polski. Z wielkim uznaniem przyjąłem dzisiejszą decyzję Trybunału Konstytucyjnego, uznającą aborcję eugeniczną za niezgodną z Konstytucją Rzeczypospolitej. Tą decyzją stwierdzono, że koncepcja „życia niewartego życia” stoi w jaskrawej sprzeczności z zasadą demokratycznego państwa prawnego" - czytamy w stanowisku KEP, przytoczonym między innymi przez Radio Maryja. 

Orzeczenie podważyły między innymi posłanki Lewicy. Parlamentarzystki uważają, że skład Trybunału Konstytucyjnego został powołany z naruszeniem przepisów. Strajk Kobiet zaś wskazał wprost, że nie interesuje go sposób, w jaki Prawo i Sprawiedliwość unieważni decyzję Trybunału. Rządzącym dano czas do środy. Od tego dnia kobiety nie będą chodzić do pracy, co odciśnie swoje piętno na gospodarce. 

Przypomnijmy, że założyciel Radia Maryja wielokrotnie apelował do Zjednoczonej Prawicy o całkowite zakazanie przerywania ciąży. Informacje o przebiegu zgromadzenia przekazuje lokalne medium, "Dzień Dobry Toruń". Podczas przemarszu wznoszone są hasła, nawołujące do solidarności społecznej oraz wprowadzenia pełnej liberalizacji przepisów dotyczących prawa do aborcji. 

Pod Radiem Maryja już gromadzą się funkcjonariusze policji. Zachowany jest również pokojowy charakter zgromadzenia. Uczestnicy marszu zasłaniają również twarz maseczkami lub przyłbicami. Poniższe zdjęcie pochodzą z ze strony "Dzień Dobry Toruń" na Facebooku.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >