wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Gwiazdor" Radio Maryja stracił wysoką posadę. Został ukarany za haniebne słowa na temat społeczności LGBT?

23 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Radio Maryja zaprosiło do studia homofoba, Grzegorza Wierzchowskiego. Działacz jeszcze do nie dawna pełnił funkcję łódzkiego kuratora oświaty. Ostrzegał przed zagrożeniem jakie niesie "wirus LGBT". Skandaliczne wypowiedzi obiegły media.

Temat osób LGBT nieustannie jest podejmowany przez media. Zarówno TVP, jak i TV Tram i Radio Maryja zapraszają do swoich programów konserwatywnych działaczy, aby przedstawić widzom ich spojrzenie na mniejszości seksualne. Debaty na temat praw człowieka i równouprawnienia budzą wielkie emocje. Ostatnie wystąpienie łódzkiego kuratora oświaty, Grzegorza Wierzchowskiego z pewnością zalicza się tych kontrowersyjnych.

Radio Maryja ponownie ugościło na antenie homofoba

W katolickiej rozgłośni były łódzki kurator oświaty wygłaszał oburzające i dehumanizujące tezy. Nie jest to pierwsza sytuacja, gdy w mediach Rydzyka dopuszcza się głosy jawnie dyskryminujące mniejszości seksualne. - Jesteśmy na etapie wirusa, ale myślę, że ten wirus LGBT, wirus ideologii jest znacznie groźniejszym, bo to jest wirus dehumanizacji społeczeństwa, dehumanizacji młodych ludzi i odebrania im wartości. Jedyną naczelną wartością jest pokazanie, że nie ma żadnych zasad i wartości, że wszystko wolno - deklarował Wierzchowski na antenie Radia Maryja i telewizji Trwam. W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawiła się zaskakująca informacja na temat skandalizującego "gwiazdora". 

"Szanowni Państwo! Ogromnie dziękuję za wsparcie. Potwierdzam, że wczoraj otrzymałem informację o odwołaniu mnie z funkcji kuratora oświaty. Widziałem się z Ministrem Piontkowskim jeszcze w środę. Nic o tym nie wspomniał" - zadeklarował były już kurator oświaty na Twitterze. W rozmowie z "Wirtualną Polska" wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wyjaśnił, że decyzja ministra edukacji nie była związana z medialną aktywnością komentatora Radia Maryja. To właśnie on zawnioskował o wręczenie Wierzchowskiemu rezygnacji. - Była to decyzja wielokrotnie konsultowana i omawiana wcześniej z ministrem edukacji. Podyktowana głęboką analizą sytuacji w łódzkiej oświacie i nie miała żadnego związku z jego medialnymi wypowiedziami - tłumaczył dla "Wirtualnej Polski". 

Radio Maryja nie po raz pierwszy daje przestrzeń na homofobiczne wypowiedzi. Katoliccy redaktorzy promują też idee głoszone przez konserwatystów. Często goszczą u siebie polityków Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński chwilę przed ciszą wyborczą wspólnie z Tadeuszem Rydzykiem debatowali na temat bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. Komentatorzy odebrali to wówczas jako ostatnią próbę wpłynięcia na przebieg wyborów.

Źródło: [Radio Maryja/TV Trwam]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >