wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Radio Maryja patronem "Marszu dla Życia i Rodziny". Na pochodzie oczywiście Andrzej Duda i Barbara Nowak

21 Września 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Radio Maryja, mimo iż reprezentuje bardzo konkretną grupę osób, należy do jednych z najważniejszych mediów w państwie. O przychylność jego założyciela starają się m.in. prezydent Andrzej Duda, premier czy prezes PiS Jarosław Kaczyński. Nie d

Radio Maryja, zaraz obok Telewizji Trwam, jedno z największych dzieł najłsynniejszego polskiego redemptorysty. Tadeusz Rydzyk jest przekonany, że wciąż należy do jednych z najmniej wspieranych przez państwo mediów, jednak kolejne dotacje oraz odwiedziny na organizowanych przez nich uroczystościach, dają zupełnie inne śwaidectwo. Nagrania oraz zdjecia z "Marszu dla życia i rodziny", jakie obejrzeć można w sieci dają wiele do myślenia. Oczywiście nie mogło zabraknąć polityków pokazujących popracie tradycyjnych wartości, w kontrze do punktowanych kolejnych zagrożeń polskiej rodziny, stawających się coraz większym zagrożeniem w oczach osób z prawego skrzydła sceny politycznej.

Radio Maryja oficjalnym patronem "Marszu dla życia i rodziny"

Radio Maryja na swojej stronie interentowej z dumą wypunktowało momenty z "Marszy dla życia i rodziny", które w opinii dziennikarzy pracujących w mediach Tadeusza Rydzyka są bardzo znaczące. Migawki z przemarszu ulicami Warszawy pokazują, że rodzina jest w ich opinii bardzo mocno związana z wiarą. Trasa przemarszu uczestników wydarzenia zakończyła się w kościele Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. To właśnie tam odprawiona została uroczysta msza święta, gdzie sam założyciel wspólnoty „Wojownicy Maryi” ksiądz Dominik Chmielewski, zdecydował się podkreślić, jak cenny uważa moment walki o wspólne wartości, jednocześnie punktując okrucieństwo swoich ideologicznych przeciwników.

- Ile wspaniałych, niesamowitych mężczyzn i kobiet, Bóg zaplanował, żeby ten świat był przemieniony w Bożej miłości. Nigdy te dzieci nie pojawią się na tej planecie, ponieważ zostały zabite w łonach swoich matek - mówił z ambony ksiądz Dominik Chmielewski. Radio Maryja zadbało o to, by niemal w pierwszym rzędzie pochodu maszerującego Krakowskim Przedmieściem, znalazła się głowa państwa. Andrzej Duda nie odmówił Tadeuszowi Rydzykowi i odpowiedział na jego zaproszenie.

Andrzej Duda dumny ze swojego udziału w marszu objętym patronem Radio Maryja

Prezydent RP maszerowł tuż za banerem z oficjalna nazwą wydarzenia. Dokumentujące to nagranie objerzeć można chociażby na oficjalnym koncie Andrzej Dudy na Twitterze. Prezydent mając przed sobą rozpoczęcie kolumny i niemal za sobą flagi Polski, wyglądał na zadowolonego z miejsca, w którym się znalazł. W czasie trwania wyścigu o fotel prezydencki, Andrzej Duda nie ukrywał, że to właśnie tradycyjna forma rodziny jest jedyną akceptowaną przez niego formą tworzenia relacji międzyludzkich. Jego działania wydają się zatem być potwierdzeniem obietnic danym swoim wyborcom. Radio Maryja najbardziej dumne było zapewne właśnie z obecnosci główy państwa, jednak nie tylko Andrzej Duda pojawił się wśród uczesntików. Głosu udzielono również Barbarze Nowak, małopolskiej kurator oświaty. Kobieta zdecydowała się na skierowanie do zebranych kilku znaczących słów. 

Barbara Nowak nie ma wątpliwości co do tego, co w Polsce jest fundamentem państwa

Małopolska kurator oświaty zdecydowała się na zaznaczenie, że "Marsz dla życia i rodziny", który Radio Maryja z dumą wspierało, jest w jej oczach celebracją tradycjnych formy rodziny. Barbara Nowak, mimo wszystko nie zamierzała na tym poprzestać. Po tym jak rozpoczęła swoją wypowiedź, trudno było ją zatrzymać. 

- Chcemy powiedzieć wszystkim, że ta rodzina, naturalna rodzina jaką tworzy kobieta, mężczyzna i dzieci, jest tym, co faktycznie zabezpiecza trwanie państwa i narodu polskiego - mówiła dumna i pewna siebie Barbara Nowak. Małopolska kurator nie widzi niczego sprzecznego w pojawianiu się na takich wydarzeniach oraz pełnioną przez siebie funkcją. Nie brała jednak zapewne pod uwagę możliwości, aby mogło jej tam zabraknąć. 

Źródło: @Br_Nowak Twitter.com

Źródło: Radio Maryja

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >