wtv.pl > Polityka > Radio Maryja patronem "Marszu dla Życia i Rodziny". Na pochodzie oczywiście Andrzej Duda i Barbara Nowak
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:33

Radio Maryja patronem "Marszu dla Życia i Rodziny". Na pochodzie oczywiście Andrzej Duda i Barbara Nowak

wtv
WTV.pl

Radio Maryja, zaraz obok Telewizji Trwam, jedno z największych dzieł najłsynniejszego polskiego redemptorysty. Tadeusz Rydzyk jest przekonany, że wciąż należy do jednych z najmniej wspieranych przez państwo mediów, jednak kolejne dotacje oraz odwiedziny na organizowanych przez nich uroczystościach, dają zupełnie inne śwaidectwo. Nagrania oraz zdjecia z "Marszu dla życia i rodziny", jakie obejrzeć można w sieci dają wiele do myślenia. Oczywiście nie mogło zabraknąć polityków pokazujących popracie tradycyjnych wartości, w kontrze do punktowanych kolejnych zagrożeń polskiej rodziny, stawających się coraz większym zagrożeniem w oczach osób z prawego skrzydła sceny politycznej.

Radio Maryja oficjalnym patronem "Marszu dla życia i rodziny"

Radio Maryja na swojej stronie interentowej z dumą wypunktowało momenty z "Marszy dla życia i rodziny", które w opinii dziennikarzy pracujących w mediach Tadeusza Rydzyka są bardzo znaczące. Migawki z przemarszu ulicami Warszawy pokazują, że rodzina jest w ich opinii bardzo mocno związana z wiarą. Trasa przemarszu uczestników wydarzenia zakończyła się w kościele Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. To właśnie tam odprawiona została uroczysta msza święta, gdzie sam założyciel wspólnoty „Wojownicy Maryi” ksiądz Dominik Chmielewski, zdecydował się podkreślić, jak cenny uważa moment walki o wspólne wartości, jednocześnie punktując okrucieństwo swoich ideologicznych przeciwników.

- Ile wspaniałych, niesamowitych mężczyzn i kobiet, Bóg zaplanował, żeby ten świat był przemieniony w Bożej miłości. Nigdy te dzieci nie pojawią się na tej planecie, ponieważ zostały zabite w łonach swoich matek - mówił z ambony ksiądz Dominik Chmielewski. Radio Maryja zadbało o to, by niemal w pierwszym rzędzie pochodu maszerującego Krakowskim Przedmieściem, znalazła się głowa państwa. Andrzej Duda nie odmówił Tadeuszowi Rydzykowi i odpowiedział na jego zaproszenie.

Andrzej Duda dumny ze swojego udziału w marszu objętym patronem Radio Maryja

Prezydent RP maszerowł tuż za banerem z oficjalna nazwą wydarzenia. Dokumentujące to nagranie objerzeć można chociażby na oficjalnym koncie Andrzej Dudy na Twitterze. Prezydent mając przed sobą rozpoczęcie kolumny i niemal za sobą flagi Polski, wyglądał na zadowolonego z miejsca, w którym się znalazł. W czasie trwania wyścigu o fotel prezydencki, Andrzej Duda nie ukrywał, że to właśnie tradycyjna forma rodziny jest jedyną akceptowaną przez niego formą tworzenia relacji międzyludzkich. Jego działania wydają się zatem być potwierdzeniem obietnic danym swoim wyborcom. Radio Maryja najbardziej dumne było zapewne właśnie z obecnosci główy państwa, jednak nie tylko Andrzej Duda pojawił się wśród uczesntików. Głosu udzielono również Barbarze Nowak, małopolskiej kurator oświaty. Kobieta zdecydowała się na skierowanie do zebranych kilku znaczących słów. 

Barbara Nowak nie ma wątpliwości co do tego, co w Polsce jest fundamentem państwa

Małopolska kurator oświaty zdecydowała się na zaznaczenie, że "Marsz dla życia i rodziny", który Radio Maryja z dumą wspierało, jest w jej oczach celebracją tradycjnych formy rodziny. Barbara Nowak, mimo wszystko nie zamierzała na tym poprzestać. Po tym jak rozpoczęła swoją wypowiedź, trudno było ją zatrzymać. 

- Chcemy powiedzieć wszystkim, że ta rodzina, naturalna rodzina jaką tworzy kobieta, mężczyzna i dzieci, jest tym, co faktycznie zabezpiecza trwanie państwa i narodu polskiego - mówiła dumna i pewna siebie Barbara Nowak. Małopolska kurator nie widzi niczego sprzecznego w pojawianiu się na takich wydarzeniach oraz pełnioną przez siebie funkcją. Nie brała jednak zapewne pod uwagę możliwości, aby mogło jej tam zabraknąć. 

Źródło: @Br_Nowak Twitter.com

Źródło: Radio Maryja

Powiązane