wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Radio Maryja ugięło się pod naporem krytyki, ale screeny zostaną w sieci na zawsze. Kontrowersyjny wpis został usunięty

10 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Radio Maryja potrafi zaskoczyć opiniami wygłaszanymi na łamach swojej stacji. Tym razem na swoim Twitterze opublikowało zaskakującą wypowiedź Ministra Wosia. Odniósł się on do sytuacji, która miała miejsce podczas pilnej narady Prawa i Spra

Katolickie medium Tadeusza Rydzyka nie po raz pierwszy gości na swojej antenie przedstawicieli polskiego rządu. Staje się to przedmiotem krytyki ze strony przeciwnych władzy internautów. Uważają oni, że Prawo i Sprawiedliwość nie potrafi sprowadzić relacji z Kościołem na poziom partnerski. Ostatni tweet opublikowany na koncie stacji napędził jej jedynie falę nieprzychylnych komentarzy. Pod wpływem krytyki administratorzy musieli usunąć wpis, w którym Michał Woś skomentował sytuację, jaka miała miejsce podczas pilnej narady PiS-u na Nowogrodzkiej.

Radio Maryja usunęło kontrowersyjny wpis

W swoim wpisie na Twitterze radio zacytowało wypowiedź ministra środowiska Michała Wosia. Ujawnił on stacji jeden z tematów negocjacji, do jakich doszło w obozie rządzącym. Jak sam twierdzi Prawo i Sprawiedliwość doszły słuchy, że nie można przewidzieć zachowania Sądu Najwyższego w sprawie nadchodzących wyborów prezydenckich. Wywołało to niepokój wśród liderów obozu Zjednoczonej Prawicy, ponieważ uniemożliwiałoby to przesunięcie majowego głosowania zgodnie z obowiązującą procedurą. Pod wpływem szerokiej krytyki ze strony działaczy opozycji radio usunęło kontrowersyjny wpis ze swojego konta. Wywołało to jeszcze większą burzę. Cały czas trwa publikowanie skasowanej wypowiedzi ministra Wosia. 

Przypomnijmy, że rozmowy, jakie prowadzą ze sobą liderzy Zjednoczonej Prawicy, wynikają z konfliktu wokół sposobu organizacji wyborów prezydenckich. Inicjatywą Jarosława Kaczyńskiego było, aby przeprowadzić je w pierwszym terminie za pomocą korespondencji. Nie zgodził się na to Jarosław Gowin, lider Porozumienia, wobec czego zaproponował własny plan polegający na odłożeniu głosowania na okres dwóch lat. 

Źródło: [Twitter/Radio Maryja]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >