wtv.pl > Polska > Radio Maryja ugięło się pod naporem krytyki, ale screeny zostaną w sieci na zawsze. Kontrowersyjny wpis został usunięty
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:37

Radio Maryja ugięło się pod naporem krytyki, ale screeny zostaną w sieci na zawsze. Kontrowersyjny wpis został usunięty

wtv
WTV.pl

Katolickie medium Tadeusza Rydzyka nie po raz pierwszy gości na swojej antenie przedstawicieli polskiego rządu. Staje się to przedmiotem krytyki ze strony przeciwnych władzy internautów. Uważają oni, że Prawo i Sprawiedliwość nie potrafi sprowadzić relacji z Kościołem na poziom partnerski. Ostatni tweet opublikowany na koncie stacji napędził jej jedynie falę nieprzychylnych komentarzy. Pod wpływem krytyki administratorzy musieli usunąć wpis, w którym Michał Woś skomentował sytuację, jaka miała miejsce podczas pilnej narady PiS-u na Nowogrodzkiej.

Radio Maryja usunęło kontrowersyjny wpis

W swoim wpisie na Twitterze radio zacytowało wypowiedź ministra środowiska Michała Wosia. Ujawnił on stacji jeden z tematów negocjacji, do jakich doszło w obozie rządzącym. Jak sam twierdzi Prawo i Sprawiedliwość doszły słuchy, że nie można przewidzieć zachowania Sądu Najwyższego w sprawie nadchodzących wyborów prezydenckich. Wywołało to niepokój wśród liderów obozu Zjednoczonej Prawicy, ponieważ uniemożliwiałoby to przesunięcie majowego głosowania zgodnie z obowiązującą procedurą. Pod wpływem szerokiej krytyki ze strony działaczy opozycji radio usunęło kontrowersyjny wpis ze swojego konta. Wywołało to jeszcze większą burzę. Cały czas trwa publikowanie skasowanej wypowiedzi ministra Wosia. 

Przypomnijmy, że rozmowy, jakie prowadzą ze sobą liderzy Zjednoczonej Prawicy, wynikają z konfliktu wokół sposobu organizacji wyborów prezydenckich. Inicjatywą Jarosława Kaczyńskiego było, aby przeprowadzić je w pierwszym terminie za pomocą korespondencji. Nie zgodził się na to Jarosław Gowin, lider Porozumienia, wobec czego zaproponował własny plan polegający na odłożeniu głosowania na okres dwóch lat. 

Źródło: [Twitter/Radio Maryja]

Tagi: Radio Maryja
Powiązane