Radio Maryja usunęło kontrowersyjny wpis.. Zdjęcie ilustracyjne: Piotr Lampkowski/East NewsŹródło: Zdjęcie ilustracyjne: Piotr Lampkowski/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 10 Maja 2020

Radio Maryja ugięło się pod naporem krytyki, ale screeny zostaną w sieci na zawsze. Kontrowersyjny wpis został usunięty

Radio Maryja potrafi zaskoczyć opiniami wygłaszanymi na łamach swojej stacji. Tym razem na swoim Twitterze opublikowało zaskakującą wypowiedź Ministra Wosia. Odniósł się on do sytuacji, która miała miejsce podczas pilnej narady Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej.

Katolickie medium Tadeusza Rydzyka nie po raz pierwszy gości na swojej antenie przedstawicieli polskiego rządu. Staje się to przedmiotem krytyki ze strony przeciwnych władzy internautów. Uważają oni, że Prawo i Sprawiedliwość nie potrafi sprowadzić relacji z Kościołem na poziom partnerski. Ostatni tweet opublikowany na koncie stacji napędził jej jedynie falę nieprzychylnych komentarzy. Pod wpływem krytyki administratorzy musieli usunąć wpis, w którym Michał Woś skomentował sytuację, jaka miała miejsce podczas pilnej narady PiS-u na Nowogrodzkiej.

Media wskazały potencjalnego następcę Morawieckiego. Może dojść do dymisjiMedia wskazały potencjalnego następcę Morawieckiego. Może dojść do dymisjiCzytaj dalej

Radio Maryja usunęło kontrowersyjny wpis

W swoim wpisie na Twitterze radio zacytowało wypowiedź ministra środowiska Michała Wosia. Ujawnił on stacji jeden z tematów negocjacji, do jakich doszło w obozie rządzącym. Jak sam twierdzi Prawo i Sprawiedliwość doszły słuchy, że nie można przewidzieć zachowania Sądu Najwyższego w sprawie nadchodzących wyborów prezydenckich. Wywołało to niepokój wśród liderów obozu Zjednoczonej Prawicy, ponieważ uniemożliwiałoby to przesunięcie majowego głosowania zgodnie z obowiązującą procedurą. Pod wpływem szerokiej krytyki ze strony działaczy opozycji radio usunęło kontrowersyjny wpis ze swojego konta. Wywołało to jeszcze większą burzę. Cały czas trwa publikowanie skasowanej wypowiedzi ministra Wosia. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziś niedziela niehandlowa, ale jeden, duży sklep ominął prawo. Możesz zrobić w nim zakupy
2. Nawet 40 tys. kierowców może stracić prawo jazdy. Trzy nowe przepisy mogą wielu pogrążyć

Przypomnijmy, że rozmowy, jakie prowadzą ze sobą liderzy Zjednoczonej Prawicy, wynikają z konfliktu wokół sposobu organizacji wyborów prezydenckich. Inicjatywą Jarosława Kaczyńskiego było, aby przeprowadzić je w pierwszym terminie za pomocą korespondencji. Nie zgodził się na to Jarosław Gowin, lider Porozumienia, wobec czego zaproponował własny plan polegający na odłożeniu głosowania na okres dwóch lat. 

Radio Maryja usunęło kontrowersyjny wpis

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sytuacja trudna do skomentowania. Szpital obciął pensje pielęgniarkom
  2. Policja uderzyła w turystów. Kilku już gorzko pożałowało, lepiej uważać
  3. O. Rydzyk o sianiu paniki. Wielu katolików będzie przestraszonych i wściekłych "Daliśmy się puścić w taki kanał zła"
  4. Uwaga ostrzeżenie. Z konta bankowego zniknęła astronomiczna kwota, może dotyczyć każdego
  5. Zatrważające słowa Krystyny Pawłowicz ws. przyszłości naszego kraju. Wzywa do modlitwy, o co chodzi?
  6. Cejrowski oskarża polski rząd o ukrywanie prawdy o koronawirusie. Wzywa Polaków do sprzeciwu

Źródło: [Twitter/Radio Maryja]