wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wypowiedź Czarnka o kobietach jest kroplą w morzu. Nieznane wypowiedzi w rozmowach z Radio Maryja

5 Października 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Konserwatywne Radio Maryja niezmiennie promuje Przemysława Czarnka. Stały bywalec katolickiej rozgłośni raczy słuchaczy swoimi skandalicznymi i homofobicznymi poglądami. Kilka dni po nominacji na urząd ministra edukacji przypominamy dawne wypowiedzi polit

Opinia publiczna wciąż żyje poglądami Przemysława Czarnka. Przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy nie przestaje wypowiadać się o mniejszościach seksualnych. Część "nietuzinkowych" sformułowań mogliśmy usłyszeć w Radiu Maryja. Konserwatysta nie schodzi z medialnego świecznika od ostatniej konferencji naukowej, która została zorganizowana przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. - Co zrobić, żeby uderzyć w rodzinę? Trzeba uderzyć w kobietę. Trzeba powiedzieć jej "nie musisz tego robić, jesteś taka sama jak chłop, idź i pracuj" [...]. Prowadzi to do konsekwencji tragicznych - opowiadał wówczas częsty gość Radia Maryja. Na konserwatywne poglądy społecznika z pewnością wypłynęło jego dzieciństwo. Dziennikarka "NaTemat", Anna Dryjańska ujawniła, że członek Rady Ministrów był wychowywany przez księdza. - Czarnek był wychowywany przez księdza z KUL, krewnego, który najpierw zajął się nim po śmierci rodziców, a potem ciągnął go za uszy na uczelni. Nie sądzę, by Czarnek udawał, gdy publicznie powołuje się na katechizm Kościoła katolickiego - zdradził anonimowy rozmówca Dryjańskiej. 

Katolickie Radio Maryja promuje homofobiczne tezy Przemysława Czarnka

 - Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez pana Boga powołana - dodawał skandalizujący polityk Zjednoczonej Prawicy. "Gazeta Wyborcza" wskazała, że wybór Czarnka na stanowisko ministra edukacji miał przeforsować sam Jarosław Kaczyński. Informatorzy medium podawali, że przyczyną kontrowersyjnej decyzji jest możliwość wywoływania "wojen ideologicznych" na zawołanie lidera obozu rządzącego. Nowy członek Rady Ministrów do rzeczonego zadania nadaje się jak nikt inny. W Radiu Maryja bowiem regularnie zaskakuje opinię publiczną doniesieniami o "neomarksizmie", "ideologii LGBT", czy też "dziwakach". 

Debata o prawach mniejszości seksualnych ciągnie się od wielu lat. Wejście na scenę medialną Margot znacznie nasiliło dyskusje o osobach nieheteronormatywnych. Gość Radia Maryja czuje się zaatakowany. Jego zdaniem grupa, która liczy blisko 2 miliony osób, zagraża niemal każdej płaszczyźnie życia 38-milionowego narodu. Minister edukacji rozpoczął już akcję bronienia polskich szkół przed "ideologią genderowską". - Będę bronił szkoły przed wojną ideologiczną, serwowaną nie przez nas, ale przez tych ideologów genderowskich, tych którzy próbują ideologizować polskie szkoły i wchodzić do szkół z ideologią LGBT i ideologią genderowską – podkreślmy – ideologią genderowską, ideologią LGBT (neomarsistowską) - komentował Czarnek na antenie Radia Maryja 1 października. Trudno jednak wyjaśnić, czym ta "ideologia" jest. 

Komentator Radia Maryja odnosił się też do działań podejmowanych przez Adama Bodnara. - Potrzebny jest Rzecznik Praw Obywatelskich, a nie rzecznik praw mniejszości seksualnych, mniejszości, które mają problemy ze swoją tożsamością osobowościową – raz są kobietą, raz są mężczyzną - oceniał Czarnek w wywiadzie dla Radia Maryja z 13 sierpnia. Minister edukacji wykazał się jednak osobliwą dozą "tolerancji". Sprostował swoje wypowiedzi na antenie publicznego nadawcy. Wskazał, że ideologia LGBT to co innego osoby nieheteronormatywne, czyli "dziwacy". - Ideologia LGBT to co innego niż homoseksualiści, biseksualiści, transwestyci czy inni tam jeszcze queer, czyli dziwacy - wykrzykiwał w "Studio Polska". 

Przemysław Czarnek krytykuje działania zarówno heteroseksualnych kobiet, jak i kobiet transseksualnych, homoseksualnych i biseksualnych. Na antenie Radia Maryja dokonał jednak porównania historycznego. Minister edukacji wskazał, jaki jest korzeń wyimaginowanej "ideologii LGBT". - Nie ma wątpliwości, że cała ta ideologia LGBT wyrastająca z neomarksizmu (a ten z marksizmu), pochodzi z tego samego korzenia co niemiecki narodowy socjalizm hitlerowski, który jest odpowiedzialny za wszelkie zło II wojny światowej, zniszczenie Warszawy i zamordowanie powstańców - deklarował dla Radia Maryja 3 sierpnia. 

Polityk regularnie występuje na antenie Radia Maryja. Przemawiał też podczas wręczania medali dla radnych, którzy przyjęli uchwały sprzeciwiające się "promowaniu ideologii ruchów LGBT". Skomentował wówczas sytuację kobiet z problemem alkoholowym. - Wyobraźcie sobie rodzinę, w której mężczyzna zajmuje się małymi dziećmi, karmi je, ubiera, szykuje do szkoły, a kobieta o 12 w nocy przychodzi pijana. Ta rodzina nie jest w stanie przetrwać więcej niż dwa miesiące, trzy miesiące. Może rok, rozpada się - deklarował Czarnek w maju 2019 roku. Jego słowa przytoczył portal "Onet". 

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie ilustracyjne kanału YouTube Ordo Iuris z 03.10.20. 

Źródło: [Radio Maryja/NaTemat/Gazeta Wyborcza/Onet]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >