Puma Nubia. KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News
Źródło: KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 6 Października 2020

Sprawa pumy Nubii się nie kończy. Pojawiły się kolejne wątki

Policja z Zawiercia kontynuuje dochodzenie przeciwko właścicielowi pumy Nubii, Kamilowi S. Tym razem poszukiwane są osoby, które mogły ucierpieć przez kontakt ze zwierzęciem np. podczas pokazów lub warsztatów, które przeprowadzał. Chodzi również o te osoby, które podczas zajęć mogły poczuć się zagrożone.

Kolejnym wątkiem jest kwestia pobierania płatności za organizowane warsztatów oraz zbiórki na pomoc prawną dla Kamila S.

Byliście ostatnio w Biedronce lub Lidlu? Uwaga, inspektorat pilnie ostrzega przed zagrożeniemByliście ostatnio w Biedronce lub Lidlu? Uwaga, inspektorat pilnie ostrzega przed zagrożeniemCzytaj dalej

Sprawa pumy Nubii trwa - policja szuka świadków

Policja szuka również osób, które w jakikolwiek sposób poczuły się oszukane przez podejrzanego.

- Wszystkie osoby, które poczuły się zagrożone lub oszukane, proszone są o kontakt osobisty, bądź telefoniczny z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, tel. 47 85 352 80, 47 85 352 55 lub z najbliższą jednostką Policji tel. 112. Informacje można przekazać także drogą elektroniczną na adres e-mail: kryminalny@zawiercie.ka.policja.gov.pl - podaje informację Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu.

Były właściciel dzikego kota twierdzi, że nie wie nic o działaniach policji.

Niewiarygodna wpadka w Niewiarygodna wpadka w "Rolnik szuka żony". Prowadząca nie ugryzła się w językCzytaj dalej

Kamil S. nie jest już wolontariuszem w chorzowskim zoo

- Zgodnie z podpisaną umową, pan Kamil Stanek był wolontariuszem śląskiego zoo do dnia 31 sierpnia 2020 roku. Umowa ta nie została przedłużona i pan Kamil nie jest już wolontariuszem w naszym zoo. Wciąż jednak odwiedza pumę, jako gość ogrodu zoologicznego - informuje Marek Mitrenga, dyrektor zoo w Chorzowie w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Sprawa pumy Nubii i jej właściciela zyskała na rozgłosie na początku lipca, kiedy do drzwi Kamila S., 35-letniego weterana z Afganistanu, zapukali pracownicy poznańskiego zoo z zamiarem odebrania mu dzikiego zwierzęcia. Ich argumentem był wyrok sądu, który nakazywał przekazanie pumy do ogrodu zoologicznego. Właściciel nie chciał jednak oddać pumy i uciekł z nią do lasu, gdzie się ukrył. W akcji poszukiwawczej brali udział nawet antyterroryści. W pewnym momencie Kamil S. sam zgłosił się na policję i oddał pumę do chorzowskiego ogrodu zoologicznego, nie chciał jednak poddać się w sprawie odzyskania zwierzęcia. Od tamtego momentu przez cały czas zbiera pieniądze na pomoc prawną i dojazdy do zoo, gdzie cały czas spędza z Nubią.

Kontrowersje budzi też fakt, że właściciel wykorzystywał pumę jako maszynę do zarabiania pieniędzy. Kamil S. kupił Nubię w Czechach i przewiózł ją do Polski, gdzie zarejestrował cyrk, by móc trzymać zwierzę w domu.

Rewolucja w wypłatach emerytur dla zwykłych Polek i Polaków. Kiedyś trzeba było płacićRewolucja w wypłatach emerytur dla zwykłych Polek i Polaków. Kiedyś trzeba było płacićCzytaj dalej

Na blogu Animalus jego autor pokazywał brutalne metody szkolenia stosowane przez właściciela Nubii. Używał kolczatki, która kłuła zwierzę w szyję, jeśli wykonywało jakiekolwiek gwałtowne ruchy, a także dławika podduszającego dzikiego kota. Do dyscyplinowania pumy mężczyzna używał też swojego psa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wypowiedź Czarnka o kobietach jest kroplą w morzu. Nieznane wypowiedzi w rozmowach z Radio Maryja
2. Masz w domu żeliwną maszynkę do mięsa? Jesteś prawdziwym szczęściarzem
3. Widzieliście go? Miał dopuścić się zatrważających czynów, policja musi go odnaleźć

źródło: [o2.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 32 tys. zł dopłaty. Wystarczy, że masz odpowiedni typ domu
  2. Fani Legii w rozpaczy, znamy powód. Co pokrzyżowało plany zespołu?
  3. Służby nie nadążały, trudna, niebezpieczna noc. Z samego rana pojawiły się nowe ostrzeżenia pogodowe, uważajcie
  4. Biskup nie wytrzymał u Rydzyka, ostrzegał przed "gorszeniem młodzieży". Zaskakująco mocne słowa
  5. TVP Info znalazło sobie nowego "eksperta" po aktorze i gwiazdorze disco polo. Zrobi karierę?
  6. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo