Puma. Instagram/I_am_pumaŹródło: Instagram/I_am_puma
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 23 Lipca 2020

Puma konała w jednym z zoo. Zapragnęli ją uratować i dać jej nowe życie, teraz mieszka z nimi w domu i jest jak prawdziwy kot

Puma z rosyjskiego zoo była w coraz gorszym stanie. Schorowana i cierpiąca została przygarnięta przez kochającą się parę. Ku zdziwieniu mediów odbyło się to za zgodą dyrekcji tamtejszego ośrodka. Obecnie opiekunowie zwierzęcia traktują je, jak domowego kota.

W zeszłym roku lokalne zoo w Rosji przyjęło na świat trzy małe pumy. Zostały one nazwane na cześć międzynarodowych gwiazd piłki nożnej. Suarez, Neymat i Messi początkowo nie budziły niepokoju u pracowników placówki w Penzie. Po czasie okazało się, że jedno z nich jest poważnie chore.

Katarzyna Dowbor zrozpaczona, nie może uwierzyć. Stało się coś tragicznego, chodzi o samotną matkęKatarzyna Dowbor zrozpaczona, nie może uwierzyć. Stało się coś tragicznego, chodzi o samotną matkęCzytaj dalej

Puma została zabrana z rosyjskiego zoo. Traktują ją jak domowego kota

Po trzech miesiącach od narodzin Messiego zaczął on zmagać się z problemami zdrowotnymi. Schorowane zwierze mogło być spisane na straty, gdyby nie zaskakująca decyzja gości tamtejszego zoo. Po zobaczeniu małej pumy Mariya i Aleksandr Dmitriew, bo o nich mowa, zaczęli starać się o możliwość przygarnięcia Messiego. Niecodzienna inicjatywa została przedstawiona władzom zoo w Penzie. Decyzja dyrekcji zaskoczyła samych pomysłodawców adopcji.  

DZISIAJ GRZEJE: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)
3. Płaca minimalna 2021. Znamy już wstępną kwotę, najgorszy możliwy scenariusz

Puma za zgodą zoo została zabrana do domu Dmitriewów. Dzięki ciężkiej pracy udało się przywrócić Messiego do zdrowia. Para wskazuje, że zagościł się on w ich mieszkaniu na dobre. Na swoim koncie, na Instagramie nieustannie zachwycają swoich obserwatorów fotografiami zwierzęcia. Możemy znaleźć ich pod nickiem "I_am_puma".

Joanna Kurska ujawniła zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział. Dlaczego postanowiła tak działać?Joanna Kurska ujawniła zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział. Dlaczego postanowiła tak działać?Czytaj dalej

 - Kiedy Messi miał trzy miesiące, został sprzedany do zoo w naszym mieście Penza. To tam widzieliśmy go po raz pierwszy i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Mieliśmy trzy dni na intensywne myślenie o tym, czy trzymanie pumy w domu było zgodne ze zdrowym rozsądkiem. Ale nic nie mogło walczyć z naszą potrzebą przygarnięcia jej - tłumaczyła Mariya w rozmowie z "The Mirror".

Przypomnijmy, że w naszym kraju również miała miejsce bardzo głośna sprawa Pumy Nubii. Jej właściciel nie chciał przekazać dzikiego zwierzęcia do poznańskiego zoo, tak jak zalecił to wymiar sprawiedliwości. Uciekł on wspólnie ze swoim "podopiecznym" do lasu. W wyniku działań służb udało się przekazać Nubię do chorzowskiego zoo. 

Puma

Puma

Puma

Puma

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne jest szkodliwe? Eksperci są zgodni
  2. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  3. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  4. Miał koronawirusa i poszedł na zakupy. Sąd wymierzył 60-latkowi surową karę
  5. Cała rodzina spała w namiocie. Nagle rozpoczął się koszmar, na oczach dziecka było o krok od tragedii

Źródło: [The Miror/Instagram/I_am_puma]