Paweł Kukiz. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 31 Lipca 2020

Ktoś otruł Pawłowi Kukizowi 40 tys. pszczół. Wstrząśnięty polityk apeluje

40 tysięcy martwych pszczół w pasiece Pawła Kukiza. Polityk wystosował apel.

Paweł Kukiz uważa, że zwierzęta z jego pasieki stały się ofiarą oprysków na komary. Pszczoły zatruły się chemikaliami, gdy przebywały poza ulem. Polityk zaapelował o wykonywanie oprysków tylko wieczorem.

Pszczoły Pawła Kukiza

Niewiele osób wiedziało, iż pszczelarstwo to jedna z pasji Pawła Kukiza. Swoją hodowlę polityk i artystka zaczął kilka lat temu. Jeszcze do niedawna jego pasieka liczyła cztery pszczele rodziny .Niestety pożyteczne owady padły ofiarą oprysków na komary. Informację o tragedii w pasiece Kukiz przekazał za pomocą wpisu na Facebooku. W rozmowie z poslatnews.pl polityk powiedział: „Pszczółka-zwiadowca prowadzi całą rodzinę do tak zwanego pożytku, który mógł być opryskany przeciw komarom. To się kończy makabrą” – mówi polityk.

Post Pawła Kukiza

Apel Pawła Kukiza w sprawie pszczół
 

Aby zapobiec podobnym sytuacjom, polityk apeluje do osób wykonujących opryski, aby stosować się do jednej zasady, która mówi o przeprowadzaniu oprysków po godzinie 20. Ma to zapewnić bezpieczeństwo dla pszczół, które o tej godzinie są już w swoich ulach.

Pszczela rodzina, która przestała istnieć była uważana przez Kukiza za najbardziej pracowitą i tworzącą największą ilość miodu. Polityk przestrzega, że niestosowanie się do panujących zasad może oznaczać wyginięcie pszczół, a co za tym idzie przynieść niekorzystne konsekwencje również dla ludzi.

Źródło: [polsatnews.pl]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!