Przemysław Czarnek. YouTube/Ministerstwo Edukacji Narodowej/ScreenŹródło: YouTube/Ministerstwo Edukacji Narodowej/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 29 Listopada 2020

Czarnek kazał kobietom rodzić dzieci i odkładać karierę. Nieznane fakty o jego żonie mogą zadziwiać

Minister Przemysław Czarnek od zeszłego roku w ostrych słowach odnosi się do stawiania pracy ponad macierzyństwem. Tymczasem jego żona od lat zdobywa kolejne osiągnięcia naukowe i zawodowe. Kim jest i co robi Katarzyna Czarnek?

Część "nietuzinkowych" wypowiedzi Przemysława Czarnka mogliśmy usłyszeć w Radiu Maryja. Konserwatysta nie schodzi z medialnego świecznika od zeszłorocznej konferencji naukowej, która została zorganizowana przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Uwaga, może być niebezpiecznie. Trzeba się przygotować, sparaliżowany ruch drogowyUwaga, może być niebezpiecznie. Trzeba się przygotować, sparaliżowany ruch drogowyCzytaj dalej

- Co zrobić, żeby uderzyć w rodzinę? Trzeba uderzyć w kobietę. Trzeba powiedzieć jej "nie musisz tego robić, jesteś taka sama jak chłop, idź i pracuj" [...]. Idź i pracuj, jeździj na traktorze, na kombajnie, ucz się, rób karierę. Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do konsekwencji tragicznych. Pierwsze dziecko rodzi się nie w wieku 20-25 lat, tylko w wieku 30 lat - opowiadał wówczas obecny minister edukacji. 

Poglądy polityka w dużej mierze ugruntowało jego dzieciństwo. Dziennikarka "NaTemat" Anna Dryjańska ujawniła, że członek Rady Ministrów był wychowywany przez księdza.

Minister Przemysław Czarnek w ostrych słowach krytykuje kobiety. Tymczasem jego żona robi istną karierę

- Czarnek był wychowywany przez księdza z KUL, krewnego, który najpierw zajął się nim po śmierci rodziców, a potem ciągnął go za uszy na uczelni. Nie sądzę, by Czarnek udawał, gdy publicznie powołuje się na katechizm Kościoła katolickiego - zdradził anonimowy rozmówca Dryjańskiej.

- Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez pana Boga powołana - dodawał za to sam minister podczas wystąpienia.

"Gazeta Wyborcza" wskazała, że wybór Przemysława Czarnka na stanowisko szefa resortu edukacji miał przeforsować sam Jarosław Kaczyński. Informatorzy medium podawali, że chodziło o rzekomą możliwość wywoływania "wojen ideologicznych" na zawołanie prezesa Zjednoczonej Prawicy.

Tymczasem żona Przemysława Czarnka zdaje się nie mieścić w obrazie kobiety, kreowanym przez lidera resortu edukacji. "Szanowni Państwo. Oto nowa Doktor Biologii. Dr Katarzyna Czarnek. MOJA ŻONA. Gratuluję Kochanie" - czytamy we wpisie członka Zjednoczonej Prawicy z 24 września 2019 roku. 

Katarzyna Czarnek, bo o niej mowa, wykłada w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Przez przynajmniej 7 lat kształciła się i zdobywała doświadczenie zawodowe. Doktorka biologii pracuje jako asystentka w Katedrze Ochrony Środowiska Instytutu Inżynierii Środowiska. Z Przemysławem Czarnkiem wychowuje dwoje dzieci. Julia i Mateusz są oczkiem w głowie rodziców.

Wcześniej drwił z wyglądu byłej żony, teraz zgrywa przykładnego ojca na Instagramie. Daniel Martyniuk znów w akcjiWcześniej drwił z wyglądu byłej żony, teraz zgrywa przykładnego ojca na Instagramie. Daniel Martyniuk znów w akcjiCzytaj dalej

Doniesienia o żonie ministra podał "Super Express". Polityk zdaje się darzyć partnerkę nie tylko miłością, ale też wsparciem. Na Twitterze regularnie chwalił się jej dokonaniami. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. Dogadasz się po stłuczce i wpadniesz w kłopoty. Wielu kierowców wciąż nieświadomych zagrożenia
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

W 2019 roku opowiedział także o tym, jak poznał Katarzynę Czarnek. Miłość od pierwszego wejrzenia rozpoczęła się we Włoszech, gdzie nieznający się jeszcze partnerzy dorabiali w przerwie od studiowania. 

Życie prywatne żony Przemysława Czarnka mogłoby nie budzić specjalnego zainteresowania, gdyby nie publiczne wystąpienia ministra. Członek rządu potępia stawianie kariery ponad macierzyństwem, podczas gdy Katarzyna odchowała jedynie dwoje dzieci, osiągając kolejne sukcesy naukowe i zawodowe. 

Gajos, Podsiadło, Makłowicz i inni znani Polacy nagrali specjalny film. Zwrócili się do wszystkich mężczyznGajos, Podsiadło, Makłowicz i inni znani Polacy nagrali specjalny film. Zwrócili się do wszystkich mężczyznCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Sytuacje, w której można złamać kwarantannę. Ministerstwo Zdrowia informuje
  2. Najdoskonalszy przepis na wigilijną kapustę z grochem Magdy Gessler. Dzięki niemu święta będą symfonią smaku
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Uwaga, od dziś od 19:00 żółty alert dla 14 województw. Może być niebezpiecznie, lepiej przełożyć wszelkie wyjazdy
  7. Gracze zamówili PlayStation 5 na eBayu. Osłupieli gdy sprawdzili zawartość paczek

Źródło: [Wyborcza/Super Express/NaTemat]