wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Gazeta Wyborcza: Przemysław Czarnek wszedł do szpitala mimo zakazu. Pacjenci trafili na kwarantannę

8 Października 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Minister Przemysław Czarnek według "Gazety Wyborczej" miał rażąco naruszyć obowiązujące przepisy. Medium relacjonuje, że polityk obozu rządzącego odwiedził w szpitalu swoją babcię. Następnego dnia aż 90% personelu oraz pacjentów miało otr

"Gazeta Wyborcza" przedstawiła niepokojące informacje o wydarzeniach z Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Na tamtejszym oddziale miała przebywać babcia Przemysława Czarnka. Placówka specjalizuje się w rehabilitacji onkologicznej. Co więcej, medium wskazuje, że Przemysław Czarnek miał zostać wpuszczony na oddział przez kierownika placówki. Następnie, minister poinformował opinię publiczną o zakażeniu. Wirusem zakaziło się również 90% pacjentów. Należy jednak podkreślić, że informacje "Gazety Wyborczej" nie zostały oficjalnie potwierdzone. Rozmówcy dziennika pozostali anonimowi. Nie wiemy też, co wywołało ognisko zachorowań. - Pacjentka, do której przyszedł, jest w ciężkim stanie, a w takich sytuacjach odstępujemy od zakazu. I nie ma tu różnicy, czy chodzi o posła, ministra czy zwykłego Kowalskiego [] Są to sytuacje, gdzie sumienie nie pozwala postąpić inaczej - komentował dla prasy kierownik oddziału.

Minister Przemysław Czarnek wszedł do szpitala? "Gazeta Wyborcza" podała niepokojące wiadomości

Nowy lider resortu edukacji znalazł się na medialnym świeczniku przez wzgląd na swoje skandaliczne wypowiedzi. 5 października Przemysław Czarnek potwierdził doniesienia o zakażeniu "Udałem się rano na badania w związku z bólem głowy nie chcąc narażać Prezydenta RP, Rady Ministrow i innych uczestników dzisiejszych wydarzeń. Czuję się dobrze" - pisał wówczas na Twitterze. Informacje przedstawiła również rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej. Anna Ostrowska, bo o niej mowa, wskazała również, co dalej z obowiązkami zawodowymi Przemysława Czarnka. 

Minister Przemysław Czarnek nie jest jedyną osobą ze środowiska Zjednoczonej Prawicy, która otrzymała pozytywny wynik testu. Również Łukasz Szumowski zmagał się z zakażeniem. "Gazeta Wyborcza" podała wówczas, że były lider resortu zdrowia miał odwiedzić szpital podczas kwarantanny. Relację mieli potwierdzić pracownicy jednej z placówek służby zdrowia. Sam polityk jednak stanowczo odciął się od doniesień medium. "Gazeta Wyborcza" podaje, że po wizycie Szumowskiego również miało dojść do zakażeń u innych pacjentów. Należy zaznaczyć, że nie ma oficjalnego potwierdzenia niepokojących wiadomości. 

Źródło: [Gazeta Wyborcza]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >