wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Przebił samego Przemysława Czarnka. Okropne słowa na temat bezdzietnych kobiet

5 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Prof. Mieczysław Ryba to doradca Przemysława Czarnka, niestety podobnie do ministra edukacji szerzy szkodliwe i dyskryminujące poglądy. Gazeta Wyborcza oraz Wprost nagłaśniają oburzające słowa prof. Ryby z jednego jego wykładów na Katolickim Uniwe

  • Członek zespołu doradczego Przemysława Czarnka prof. Mieczysław Ryba szokuje poglądami na temat bezdzietnych kobiet

  • Jego zdaniem świadoma rezygnacja z posiadania dzieci to nic innego, jak przeczenie swojemu powołaniu

  • Szokujące słowa doradcy w MEN padły w czasie dyskusji "Przyszłość Cywilizacji Zachodu" na KUL

  • Zagrożeniem dla świata okazały się nie tylko kobiety, ale również ekologia

Ministerstwo edukacji może "pochwalić" się wyjątkowymi postaciami, z szefem resortu Przemysławem Czarnkiem na czele. Okazuje się jednak, że minister nie jest odosobniony w swoich szkodliwych poglądach. Prof. Mieczysław Ryba, który doradza w MEN, również przedstawia szokujące tezy, m.in. na temat roli kobiet.

Słowa doradcy Przemysława Czarnka są zwyczajnie oburzające. Wydaje się, że osoba z tak zacofanymi przekonaniami i przecząca idei nauki nie powinna znaleźć miejsca w resorcie odpowiedzialnym za kształtowanie młodych ludzi.

Prof. Mieczysław Ryba podziela poglądy Przemysława Czarnka

Niestety prywatna kwestia dotycząca chęci oraz potrzeby posiadania dzieci przez kobietę nie jest zmartwieniem, tylko i wyłącznie ministra Przemysława Czarnka. W gronie mężczyzn z MEN chcących decydować w XXI w. o tym, co kobieta może i powinna, znajduje się doradca ministra prof. Mieczysław Ryba.

Wieloletni pracownik Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego został powołany przez Przemysława Czarnka na stanowisko członka zespołu doradczego ds. rozwoju szkolnictwa wyższego i nauki tuż po tym, jak kontrowersyjny minister sam z hukiem wstąpił do resortu.

Okazuje się, że panów wiele łączy nie tylko ze względu na stosunki zawodowe. Religijny światopogląd oraz pragnienie rozkazywania kobietom jest wyjątkowym spoiwem przy zestawianiu tych dwóch postaci. Przemysław Czarnek od samego początku wywołuje kontrowersje, a jego deklaracje, że kobiety nie powinny zajmować się nauką i karierą, a rodzeniem dzieci to idealny argument, dlaczego środowisko akademickie domaga się jego zdymisjonowania.

Prof. Mieczysław Ryba również jest autorem kilku wyjątkowo zacofanych tez. Gazeta Wyborcza oraz Wprost przytaczają jego wykład w ramach dyskusji „Przyszłość Cywilizacji Zachodu", która odbyła się na KUL. Dostało się i kobietom i ekologii. Doradca ministra rozgryzł, kto chce zniszczyć szkodliwe schematy społeczne oraz poprawić jakość życia na ziemi.

Dyskusja na KUL i szokujące tezy doradcy ministra edukacji. Czy to nowy standard?

- One przeczą temu, do czego są powołane - cytuje wypowiedź prof. Mieczysława Ryby Wprost. Słowa te to opis kobiet, które głośno deklarują brak potrzeby zostania matką i świadomie rezygnują z posiadania dzieci. Trudno wyobrazić sobie, aby ktokolwiek wykształcony mógł formułować takie twierdzenia, a co dopiero osoba piastująca wysokie publiczne stanowisko.

To jednak nie koniec rewelacji, jakimi podzielił się doradca Przemysława Czarnka. Równie niebezpieczna co bezdzietne kobiety jest jego zdaniem ekologia. Wskazuje on, że ściśle łączy się ona z indoktrynującą młodych ludzi "ideologią LGBT", która prowadzi do fanaberii takich, jak decydowanie o sobie, czy rezygnacja z posiadania dzieci.

Wprost i Gazeta Wyborcza podają, iż w trakcie dyskusji na KUL "Przyszłość Cywilizacji Zachodu" prof. Mieczysław Ryba podkreślił, że wskazywanie, iż człowiek stał się ciężarem dla natury i ziemi to nic innego, jak ideologia próbująca wyeliminować Boga. Niestety, co za tym idzie, ekolodzy odpowiedzialni są za degrengoladę młodych ludzi - tutaj doradca Przemysława Czarnka miał na myśli m.in. antykoncepcję.

Pytanie, czy tacy ludzie powinni znaleźć się w MEN nadal pozostaje otwarte

Pomimo głośnego sprzeciwu środowiska akademickiego, zarówno studentów, jak i szanowanych profesorów oraz adresowania do premiera i prezydenta petycji o zdymisjonowanie Przemysława Czarnka, ten może liczyć na kuriozalne poparcie mimo szkodliwości swoich wypowiedzi (więcej na ten temat przeczytacie >TUTAJ< oraz >TUTAJ<).

Źródło: Wprost / Gazeta Wyborcza / Wikipedia

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >