Przemoc domowa dotyka również mężczyzn.. (zdj. ilustr.) wallpaperflare.comŹródło: (zdj. ilustr.) wallpaperflare.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 28 Lipca 2020

Przemoc domowa nie dotyczy tylko kobiet. Biła męża 12 lat i nie dawała mu żyć, policja mu nie wierzyła póki nie nagrał filmu

Przemoc domowa od lat jest tematem podejmowanym w publicznym dyskursie. Dyskusja rozgorzała na dobre po ogłoszeniu planów Zbigniewa Ziobry o wypowiedzeniu konwencji stambulskiej. Warto zdać sobie sprawę, że problem nie dotyczy bynajmniej jedynie kobiet i dzieci.

Wobec zapowiadanego wszem i wobec wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej, zwanej też konwencją stambulską, od kilku dni w mediach toczy się zażarta dyskusja dotycząca tematu przemocy domowej. Projekt wspomnianej konwencji jest kolejnym zagadnieniem, które spolaryzowało polskie społeczeństwo, dzieląc je na dwa obozy.

Podczas gdy jedna strona jest zdania, że rząd Prawa i Sprawiedliwości przyzwoli tym samym na przemoc wobec kobiet i dzieci, partia rządząca raz po raz odpiera zarzuty, zaznaczając, że polskie prawo dosetecznie dobrze chroni ofiary, a sam dokument jawnie nawiązuje do "ideologii gender".

Wyjątkowa oferta Biedronki. Aby nie płacić, musisz spełnić tylko jeden warunekWyjątkowa oferta Biedronki. Aby nie płacić, musisz spełnić tylko jeden warunekCzytaj dalej

Przemoc domowa dotyka również mężczyzn

Dyskusja dotycząca przemocy, do jakiej dochodzi w domach, od kilku dni toczy się zatem w mediach oraz na polskich ulicach. W tym miejscu warto zaznaczyć, że wspomniany problem dotyka również mężczyzn. I choć wielu z nas ma tego świadomość, innymi, jak się zdaje, nadal żądzą stare stereotypy. Najlepszy temu wyraz dała Krystyna Pawłowicz, za pośrednictwem Twittera naśmiewając się z pomysłu, by ofiarą przemocy mógł paść mężczyzna. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Podjęto decyzję w ostatniej chwili. Rząd wycofuje się z planów, uległ związkomPodjęto decyzję w ostatniej chwili. Rząd wycofuje się z planów, uległ związkomCzytaj dalej

Pani profesor – jak i wszystkim, którym temat może wydać się zabawny – przypominamy przypadek Neil Tweedy'ego, mieszkańca Manchesteru, który latami był upokarzany przez własną żonę. Historię mężczyzny przed laty przytaczał dziennik "Fakt". Para poznała się w 2001 roku, a Helen biła swego męża przez przeszło 12 lat.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje wielokrotnie nagradzana dziennikarka TVP. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Na grzyby lepiej na piechotę, inaczej możliwa grzywna. Zażądają zapłaty nawet 500 zł
 

Po trzech latach znajomości kobieta zaczęła nadużywać alkoholu, po którym stawała się wyraźnie agresywna. Helen poniżała mężczyznę, dodatkowo odbierając mu wszystkie zarobione pieniądze. Podczas wspólnych wyjazdów żona Neila miała bić go po twarzy w obecności jej rodziców. Dodajmy, że już w noc poślubną Helen zaczęła kopać i przyduszać mężczyznę.

Sytuacja uspokoiła się na chwilę, gdy kobieta zaszła w ciążę. Po urodzeniu dziecka ponownie zaczęła jednak pić. Neil latami miał liczyć na poprawę sytuacji. W pewnym momencie (po 12 latach znajomości) postanowił jednak wybrać się na policję. Funkcjonariusze z początku mieli bagatelizować problem, co najdobitniej obrazuje skomplikowany charakter przemocy, jakiej doświadczają mężczyźni.

Neil postanowił zainstalować w swoim domu kamery, chcąc uzyskać dowód na potwierdzenie swoich słów. Na dostarczonych policjantom nagraniach widać wyraźnie, jak kobieta bije go po twarzy, a także wyzywa go w obecności dzieci. Swój finał sprawa znalazła w sądzie. Helen Tweedy otrzymała 12-miesięczny zakaz zbliżania się do swego męża. Dodatkowo skazano ją a 12 godzin prac społecznych, informował "Fakt".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Ogromna akcja w kraju, wielu zatrzymanych. Chodzi o wysoko postawione osoby
  2. Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8
  3. Wirusolog twierdzi, że koronawirus to sztuczny twór
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Polski rząd podjął decyzję. Ważna informacja dla osób jadących za granicę

Źródło: fakt.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!