protest warszawa. Maria Hędrzak/WTVŹródło: Maria Hędrzak/WTV
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 31 Października 2020

"Obrońcy" Kościoła chcieli zagłuszyć protest krzykami dziecka. Podeszła do nich Polska Babcia, niecodzienne sceny

Polskie Babcie od dawna mówią o tym, że popierają protest przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. W czasie wczorajszych strajków nie zabrakło przedstawicielek babć, a jedna z nich postanowiła wystąpić z tłumu i dać "obrońcom" kościoła przy Krakowskim Przedmieściu wymowny znak.

Wczoraj przez Krakowskie Przedmieście przeszedł tłumny protest, w którym znaleźć można było zarówno osoby młode, dojrzałe, kobiety, czy mężczyzn. Wszyscy postanowili dać upust swojemu wzburzeniu po wydaniu przez Trybunał Konstytucyjny wyroku w sprawie ograniczenia warunków terminacji ciąży. Polskie Babcie z dumą dołączyły się do Strajku Kobiet, a zdarzenie spod kościoła św. Krzyża w Warszawie wiele mówi o nastawieniu seniorek do "obrońców" świątyń.

Fatalne wieści dla Jarosława Kaczyńskiego. Poważne kłopoty, uda mu się wykaraskać?Fatalne wieści dla Jarosława Kaczyńskiego. Poważne kłopoty, uda mu się wykaraskać?Czytaj dalej

W piątek protest zgromadził tysiące ludzi na ulicach, wśród nich były Polskie Babcie

Seniorki z dumą oświadczyły, że popierają protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, a swoje słowa postanowiły udowodnić działaniem. Postawa ta mogłaby dla wielu, głównie polityków, stanowić inspirację. Zachowanie jednej z dumnych członkiń Polskich Babć pokazuje, że kobiety są trudnymi przeciwniczkami. 

Kościół św. Krzyża, tak jak wiele innych świątyń, otoczonych zostało przez "obrońców" oraz kordony policji, a także Żandarmerii Wojskowej. Po apelu Jarosława Kaczyńskiego wprost nawołującego do formowania bojówek narodowców i gromadzenia się pod kościołami, Strajk Kobiet apelował o ignorowanie budynków sakralnych oraz gotowych do wszczynania bójek osób. Tak też się stało, z czego nie wszyscy gotowi do bicia kobiet byli zadowoleni.

Kai Godek puściły nerwy, nie wytrzymała. Kai Godek puściły nerwy, nie wytrzymała. "Hańba"Czytaj dalej

Sytuacja, jaka miała miejsce na Krakowskim Przedmieściu, powinna unaocznić władzy, że nie tylko osoby młode nie zgadzają się z przyjętą przez PiS drogą. Również seniorki, które w teorii należą do docelowej grupy wyborczej partii rządzącej oraz w dużej części określają się jako osoby wierzące, nie zgadzają się z zaostrzeniem prawa aborcyjnego w Polsce. Jedna z Polskich Babć oddzieliła się od tłumu przemierzających ulicę i stanęła naprzeciw funkcjonariuszy oraz wojska oddzielających od protestu narodowców zgromadzonych pod kościołem.

Pod kościołem św. Krzyża doszło do niecodziennej sytuacji

Mijający warszawską świątynię protest krzyczał w stronę osób pod kościołem kilka haseł. Narodowcy usłyszeli między innymi, że Maryja szłaby w Strajku Kobiet, a policjanci zapraszani byli do dołączenia się do protestu. W pewnym momencie drobna kobieta owinięta w flagę "Polskie Babcie" stanęła naprzeciwko kordonu funkcjonariuszy i trzymając w dłoni mały transparent, zaczęła gwizdać w gwizdek.

Robiła to nieustannie, a jej zawziętość oraz siła na pewno była zaskoczeniem dla wielu młodszych osób biorących udział w proteście. Głośny gwizd nie był jednak przypadkowy i bynajmniej nie był skierowany do funkcjonariuszy otaczających kościół.

DZISIAJ GRZEJE: 1."Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk
2. Odkrycie zaskoczyło służby. Rozbili nielegalną grupę handlującą mchem
3. Niedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienić 

Narodowcy uważający, że Strajk Kobiet to przeszkolone bojówki, mające zapewnić kres Kościoła katolickiego w Polsce, postanowili puścić z głośników w stronę protestujących dźwięk niewiadomego pochodzenia. Brzmiało to niczym połączenie płaczu dziecka oraz krzyku noworodka. Wątłych rozmiarów kobieta najwyraźniej postanowiła, że to zagłuszy i nijako ochroni protest przed wątpliwymi doznaniami dźwiękowymi.

Przeciwko wyrokowi TK protestuje ogromna ilość obywateli

Protesty przybrały już formę oddolnego organizowania się społeczeństwa. Wyrok TK sprawił, że Polaki i Polacy połączyli się ponad podziałami politycznymi, które do tej pory dość mocno ograniczały możliwość walki o wspólną sprawę. Nie jest wiadome, jak dalej potoczy się sytuacja w kraju, jednak fakt, że wczoraj w cieniu protestów pojawił się na stronie Trybunału Konstytucyjnego kontrowersyjny wyrok, może wywołać ogromne oburzenie i wzmocnić skalę protestów.

protest polskie babcie

Łzy same ciekną po policzkach. Dziennikarz TVN nagrał filmik przy grobie swojego dziecka, ma ważną wiadomośćŁzy same ciekną po policzkach. Dziennikarz TVN nagrał filmik przy grobie swojego dziecka, ma ważną wiadomośćCzytaj dalej

Źródło: materiały własne WTV

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Był prezesem TVP. Nie żyje. Nikt nie wiedział, że był zakażony. Tysiące osób w żałobie. Otrzymał medal za rozwój popularnego wśród turystów regionu
  2. Lekarze ostrzegają. Osoby z tej grupy są szczególnie zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19
  3. Wstawiła nagranie w obronie kobiet, które obiegło całą sieć. Teraz otrzymuje pogróżki, obelgi i nienawistne wiadomości o nieludzkich treściach, brak słów
  4. Żałoba w rodzinie Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk musiał pożegnać bliską osobę
  5. Uzbrojony ksiądz-kibol puszczony wolno. Będzie mógł znowu grozić demonstrantom
  6. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa
  7. Zostały Ci obierki po ziemniakach z obiadu? Nie wyrzucaj, zrobisz z nich obłędne frytki, będą prosić o więcej