wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pod TVP ruszą tłumy, wszystko jest już gotowe. Polki i Polacy mają dość, szykuje się ogromny protest

29 Października 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Członkowie planowanego na godzinę 19 protestu mają przejść pod siedzibą TVP przy ul. Woronicza. Manifestacją pod nazwą "Śladem PiS-owskiej szczujni. Spacer wokół TVP" interesuje się już ponad 3 tys. osób. Prawie tysiąc już w tym mo

Dziś na godz. 19 planowany jest wielki protest pod siedzibą TVP. Manifestanci mają zgrupować się przy placu Powstańców Warszawy i wspólnie przejść pod budynek telewizji przy ul. Woronicza w Warszawie. Szacuje się, w demonstracji może wziąć udział nawet do 5 tys. osób. 

Protest pod siedzibą "PiS-owskiej szczujni" 

Od tygodnia przez całą Polskę przewijają się manifestacje zrzeszające kobiety walczące o prawo do decydowania o swoim ciele. Na ulice polskich miast wyszły dziesiątki tysięcy osób, chcące zamanifestować swój sprzeciw na łamanie podstawowych praw człowieka. 

Protesty są odpowiedzią na kontrowersyjną decyzję Trybunału Konstytucyjnego, który zaledwie w ubiegły czwartek postanowił o uznaniu aborcji embriopatologicznej za niezgodną z polskim prawem. Nietrudno było się domyślić, że orzeczenie wywoła prawdziwą burzę w polskim życiu społeczno-politycznym. 

Na odzew społeczeństwa nie trzeba było długo czekać. Już 22 października na polskich ulicach pojawiły się protesty. Objęły one nie tylko duże miasta takie jak Warszawa, Wrocław czy Poznań, ale również mniejsze miejscowości, włączając w to m.in. Dąbrowę Górniczą i Łomżę. 

Protest, który zakładał wyrażenie sprzeciwu wobec decyzji TK szybko stał się również okazją do wyrażenia niechęci do polityki prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość. Demonstranci niosą ze sobą transparenty, na których znajdują się antyrządowe hasła. Na dzisiejszy wieczór planowana jest zaś manifestacja pod siedzibą Telewizji Polskiej, która pod prezesurą Jacka Kurskiego stała się, mówiąc delikatnie, nieco stronnicza. 

Demonstracje przeciwko mediom sprzyjającym władzy 

Na godz. 19 zapowiadany jest wymarsz demonstracji, organizowanej m.in. przez Związkową Alternatywę, Ogólnopolski Strajk Kobiet czy Federację Młodych Socjaldemokratów. Protest ma ruszyć spod placu Powstańców Warszawy i udać się pod siedziby państwowych mediów. 

Wydarzenie, które w mediach społecznościowych zostało nazwane "Śladem PiS-owskiej szczujni. Spacer wokół TVP" wbrew nazwie nie skupi się wyłącznie na budynku telewizji. Protest ma objąć również miejsca, z którymi związane są inne państwowe media, takie jak chociażby Polskie Radio. Demonstranci planują także odwiedzić kilka redakcji pism sympatyzujących z obecną władzą. 

Na stronie wydarzenia na Facebooku czytamy, że protest ma być odpowiedzią na stronnicze przedstawianie środowisk związanych z demonstracjami na polskich ulicach przez dziennikarzy powiązanych z rządem. Jednocześnie organizatorzy zapraszają do udziału w manifestacji również osoby pracujące w TVP czy Polskim Radiu. 

"Trwa obrzydliwa propaganda Telewizji Polskiej przeciwko kobietom. Jesteśmy obrażane, stygmatyzowane, piętnowane, zaszczuwane. TVP zamiast informować społeczeństwo o wydarzeniach, powiela przekaz Nowogrodzkiej. Za nasze pieniądze władza rozpowszechnia kłamstwa, oszczerstwa, manipulacje. Wyraźmy naszą złość pod centrami PiS-owskiej propagandy" - czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku. 

Do tej pory swój udział w proteście zadeklarowało już prawie tysiąc osób. Szacuje się jednak, że liczba uczestników może przekroczyć 5 tys. 

źródło: facebook.com

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >