wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

1 marca przedstawiciele branży hotelarskiej z Warmii i Mazur będą protestować w Warszawie

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Już jutro — 1 marca — w Warszawie ma rozpocząć się protest hotelarzy z Warmii i Mazur. Przedsiębiorcy wprost mówią o tym, że zostali potraktowani niesprawiedliwie. Wskazują, że w czasie, gdy regionalne wskaźniki zakażeń rosły w innych w

  • W poniedziałek odbyć ma się protest hotelarzy z województwa warmińsko-mazurskiego

  • Od soboty 27 lutego m.in. hotele mają zakaz przyjmowania gości

  • Minister zdrowia zdecydował się na przywrócenie częściowego lockdownu tylko dla jednego województwa, co zdaniem przedsiębiorców jest niesprawiedliwe

Przedsiębiorcy z Warmii i Mazur wprost mówią o tym, że swoje niezadowolenie względem zaostrzenia obostrzeń udowodnią w poniedziałek 1 marca podczas protestu w Warszawie. Do stolicy wybrać się może spora grupa hotelarzy, których biznesy ponownie zostały objęte restrykcjami.

Od soboty 27 lutego w jednym województwie znów nie mogą działać galerie handlowe, kina, czy hotele i to właśnie hotelarze postanowili ogłosić protest. Nie chcą być objęci obostrzeniami i wskazują na brak logiki w kolejnych decyzjach rządzących.

W poniedziałek w Warszawie odbędzie się protest hotelarzy

Mieszkańcy stolicy muszą przygotować się na utrudnienia związane z protestem hotelarzy. Chociaż cała branża, nie tylko w Polsce, boryka się teraz z ogromnym kryzysem, to w Warszawie pojawią się reprezentanci Warmii i Mazur.

To właśnie tam od soboty ponownie zabronione zostało działanie hoteli, galerii handlowych, teatrów, a dzieci klas I-III szkół podstawowych wróciły do nauki zdalnej. Adam Niedzielski argumentował to faktem, że to właśnie w tym województwie sytuacja epidemiologiczna jest najgorsza w kraju i należy przedsięwziąć kroki, by zmniejszyć liczbę zakażonych osób.

Z poglądem i krokami rządzących zupełnie nie zgadzają się hotelarze. Już teraz ogłosili, że jadą do Warszawy protestować, a ich stanowisko w tej sprawie wydaje się wyjątkowo jasne. Uważają, że zostali potraktowani niesprawiedliwie.

- Kiedy było dużo zachorowań na Śląsku czy Warszawie, to nikt nie zamknął całego województwa. Warmia i Mazury zostały potraktowane niesprawiedliwie - wskazywał, cytowany przez money.pl, przedsiębiorca mieszkający w okolicach Giżycka w Łękuku Małym. Mężczyzna po raz kolejny musiał przekładać rezerwacje klientom, którzy czekają, by móc skorzystać z oferowanych przez niego warsztatów jogi.

Sytuacja hotelarzy jest coraz gorsza

Krytyka pod adresem rządu jest niemal nieustanna. Wielu hotelarzy, którzy od wczoraj nie mogą przyjmować gości, wprost mówi o tym, że zainwestowali w to, by otworzyć się zgodnie z reżimem sanitarnym, a teraz nie dość, że nie mogą pokryć poprzedniej starty, to powiększyła się ona ponownie i to nie tylko ze względu na brak klientów, a nieowocną inwestycję.

- Zebraliśmy kilkaset podpisów pod naszą petycją do rządu. Płyną do nas wyrazy poparcia. W poniedziałek jedziemy do Warszawy protestować - wprost oświadczył Krzysztof Przyłucki. Prowadzi on w województwie warmińsko-mazurskim hotel i nie zamierza poddać się bez walki o swój biznes.

Mieszkańcy respektują, ale nie do końca się zgadzają

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez policję, pierwszy dzień, gdy obowiązywały surowsze restrykcje, upłynął spokojnie. Mieszkańcy respektowali prawo, ale głosy, że decyzje rządzących są nieprzemyślane i źle wdrożone, nie milkną.

- Według mnie obostrzenia rządu to loteria, losowo wyłączają to jedną, to inną branżę, myśląc że w jakiś sposób obronią społeczeństwo przed zakażeniem - mówi przedstawiciel handlowy z Warmii i Mazur Adam Bedroski.

Nie ma oficjalnych deklaracji oraz wiadomości na temat tego, jak liczny będzie jutrzejszy protest. Hotelarze nie określili również, o której mają zamiar go rozpocząć.

Źródło: money.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Znana jest odpowiedź na działania Zbigniewa Ziobry. Dotyczy śmierci Polaka w Meksyku

  • Patryk Jaki w Radiu Maryja straszył "cywilizacją śmierci"

  • Od dziś nowe obostrzenia. Okazuje się, że są jednak spore wyjątki

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >