wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Porażające nagranie z protestu obiega media. Podszedł do samochodu i wyciągnął broń, co się stało?

27 Października 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nagranie, jakie pojawiło się na Facebooku, relacjonuje wyjątkowo przerażającą sytuację z krakowskiego protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Na filmie widać, jak do poruszających się autem strajkujących mężczyzna w czerwonej bandamce celuj

W Krakowie protest przybrał wyjątkowo niebezpieczną formę. Polaryzacja społeczeństwa oraz obecne w przestrzeni przyzwolenie na mowę nienawiści zaczęło przynosić przerażające efekty. Na nagraniu jednego z protestujących widać, jak nieznany mężczyzna wyjmuje z reklamówki broń i celuje do auta, gdzie znajdują się uczestnicy Strajku Kobiet. 

Kraków: w czasie protestu pojawił się mężczyzna z bronią

Informacje, że protest w związku z podjęciem przez Trybunał Konstytucyjny politycznego wyroku ograniczającego prawa człowieka dla kobiet, będzie miał miejsce również w Krakowie — nie był zaskoczeniem. Szok natomiast wywołało nagranie opublikowane przez jednego ze strajkujących. Mężczyzna uchwycił na filmie, jak w czasie, gdy jechał autem, wyrażając swoje poparcie dla strajkujących kobiet, znajdujący się obok człowiek z reklamówki foliowej wyjął broń lub jej imitację.

Nie jest wiadome, czy był to prawdziwy pistolet, nie ulega jednak wątpliwości, że takie zachowanie nie powinno mieć miejsca i dowodzi, że przyzwolenie na agresję oraz fundamentalne podejście do wiary wywołuje pole do nadużyć ze strony osób, które nie potrafią zrozumieć, na czym polega dyskusja. Taki poziom agresji to prawdziwa czerwona flaga w kwestii polaryzacji społeczeństwa.

Autor nagrania, Jan Koza zwrócił się do internautów z prośbą o pomoc w ustalenia personaliów mężczyzny widocznego na nagraniu. Jego czyny pociągnięte powinny zostać do odpowiedzialności prawnej. Nawet w przypadku, gdy w czasie protestu skierował do ludzi atrapę broni, jest to karalne — są to realne groźby zagrażające zdrowiu, a nawet życiu.

Upublicznienie wizerunku mężczyzny ma pomóc w ustaleniu kim jest

Kontrdemonstracje nie dziwią protestujących w ramach Strajku Kobiet, jednak ten mężczyzna stanowi realne zagrożenie dla wszystkich osób. Nie wolno w tym momencie utożsamiać go z osobą zmagającą się z problemami psychicznymi, gdyż w żadnym wypadku nie jest to sobie równe. Fundamentalizm religijny w żadnej wierze nie wróży nic dobrego, czy właśnie w tę stronę zmierzają "obrońcy życia"?

- Drodzy Znajomi, zwracam się z uprzejmą prośbą o udostępnienie. Będąc w korku/kolumnie na ulicy Dietla, podczas protestu/demonstracji, jakiś mało sympatyczny pajac podszedł do nas, wyciągnął broń i zaczął mierzyć w naszą stronę - czytamy na Facebooku uczestnika protestu w Krakowie, który nagrał tę niebezpieczną sytuację. 

- Jeżeli możecie to szybciutko udostępnione u siebie, bo może uda się tego psychopatę złapać. Pozdrawiam - kończy krótki, aczkolwiek treściwy post mężczyzna. Nastroje stają się coraz bardziej napięte, jednak przypominamy, że agresja nigdy nie może zostać wykorzystana jako argument. Po obu stronach barykady niezgadzających się ze sobą ludzi.

Strajk Kobiet przybiera na sile, z dnia na dzień protestów jest coraz więcej

Wszyscy, którzy spodziewali się, że protesty szybko przejdą do historii, muszą być, zdziwieni widząc, że z dnia na dzień na ulicach polskich miast jest coraz więcej ludzi. Strajk Kobiet zatoczył szerokie kręgi nie tylko w stolicy, ale co jest największym zaskoczeniem, również w małych miastach w regionach, które do tej pory słynęły z niemal całkowitego poparcia Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że Marta Lempart ze Strajku Kobiet ogłosiła, jakie postulaty protestujący kierują do rządu. Najważniejszym z nim jest dymisja kierowanej przez Mateusza Morawieckiego Rady Ministrów. Protesty mają trwać do czasu, aż to nie nastąpi.

Źródło: o2 / Facebook.com

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >