wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Protestująca posłanka Lewicy zaatakowana. Szarpał ją polityk Konfederacji, bulwersująca sprawa

25 Października 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Posłanka Monika Falej wzięła dziś wieczorem udział w protestach w Iławie przeciwko postanowieniom Trybunału Konstytucyjnego. Podczas demonstracji starła się z działaczem Konfederacji, Łukaszem Tulwińskim, który poszarpał ją i wyrwał jej z rąk banne

Reakcja służb była podobna jak w przypadku Angeliki Domańskiej. 

Protest w Iławie - szarpanina posłanki Lewicy i członka Konfederacji

Protest w Iławie cieszył się zaskakująco dużą popularnością. Na demonstrację przybyło bardzo wiele młodzieży i zdenerwowanych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego kobiet i mężczyzn. Na miejscu protestujących wspierała posłanka Lewicy, Monika Falej, która wraz ze swoim asystentem i działaczami Lewicy dołączyła do protestujących pod kościołem ludzi.

Kiedy protest przechodził do drugiego z kościołów znajdujących się na trasie, przed świątynią stanęli działacze Ruchu Narodowego, których agresywne działania i okrzyki podsycali stojący nieopodal księża. Jeden z nich, Łukasz Tulwiński, jest działaczem skrzydła narodowego Konfederacji w województwie warmińsko-mazurskim. Był również kandydatem na senatora z Elbląga w zeszłorocznych wyborach parlamentarnych. 

Uczestniczące w proteście nastoletnie dziewczyny stały się ofiarą agresywnych zaczepek ze strony Tulwińskiego i innego działacza ruchu. Jeden z nich zbliżał się do dziewcząt, najpewniej mając nieprzyjazne zamiary. Wtedy do akcji wkroczyła posłanka Monika Falej.

Według relacji posłanki, kobieta przedstawiła się, powiedziała, kim jest, na co Tulwiński odpowiedział "mam to w d*pie" i zaczął się z nią szarpać, wyrywając jej z rąk baner. Policja nie zareagowała.

Policja ponownie nie zareagowała

Protesty w Iławie kontrolowały jedynie trzy radiowozy. To niezwykle mała liczba w porównaniu z liczbą osób, które brały udział w iławskiej demonstracji. Podobnie jak w przypadku Angeliki Domańskiej, przy której policja nie zareagowała na działania narodowców, podobnie było również tutaj. 

Dopiero po interwencji posłanki podeszli, by wylegitymować działacza Konfederacji, który ponownie powiedział, że "ma to w d*pie". Falej będzie musiała stawić się na komendzie, by złożyć zażalenie w tej sprawie. Według kodeksu karnego za napaść na posła grozi kara więzienia. 

"Art. 222 § 1. Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3." - podaje kodeks. W przypadku, gdy poseł lub posłanka sami wywołają napaść, kara może zostać złagodzona lub w ogóle niewymierzona.

Monika Falej zapowiedziała, że podejmie odpowiednie kroki, by ukarać za szarpaninę Łukasza Tulwińskiego. 

Protesty w mniejszych miejscowościach

Protesty wyrażające niezadowolenie w związku z czwartkowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego rozlały się po całej Polsce. O ile największe odbywają się w dużych miastach, o tyle wiele mniejszych odbywa się również w mniejszych miejscowościach. Bardzo duże protesty odbyły się w Iławie, ale również w Dzierżoniowie, Świebodzicach czy Nowym Dworze Gdańskim, gdzie do demonstracji dołączyli rolnicy. 

Działania w mniejszych miejscowościach pokazują, jak wiele osób bierze udział w protestach. Na kolejne dni są zapowiedziane następne marsze w większych miastach i mniejszych miejscowościach. 

źródło: [Twitter.com/ZdanowskiD]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >