Screen z Twittera Daniela Zdanowskiego - protest w Iławie. (screen) Twitter.com/ZdanowskiD
Źródło: (screen) Twitter.com/ZdanowskiD
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 25 Października 2020

Protestująca posłanka Lewicy zaatakowana. Szarpał ją polityk Konfederacji, bulwersująca sprawa

Posłanka Monika Falej wzięła dziś wieczorem udział w protestach w Iławie przeciwko postanowieniom Trybunału Konstytucyjnego. Podczas demonstracji starła się z działaczem Konfederacji, Łukaszem Tulwińskim, który poszarpał ją i wyrwał jej z rąk bannery.

Reakcja służb była podobna jak w przypadku Angeliki Domańskiej.

Tadeusz Rydzyk powinien się obawiać? Tłum idzie pod Radio Maryja, mają już dość i nie odpuszcząTadeusz Rydzyk powinien się obawiać? Tłum idzie pod Radio Maryja, mają już dość i nie odpuszcząCzytaj dalej

Protest w Iławie - szarpanina posłanki Lewicy i członka Konfederacji

Protest w Iławie cieszył się zaskakująco dużą popularnością. Na demonstrację przybyło bardzo wiele młodzieży i zdenerwowanych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego kobiet i mężczyzn. Na miejscu protestujących wspierała posłanka Lewicy, Monika Falej, która wraz ze swoim asystentem i działaczami Lewicy dołączyła do protestujących pod kościołem ludzi.

Kiedy protest przechodził do drugiego z kościołów znajdujących się na trasie, przed świątynią stanęli działacze Ruchu Narodowego, których agresywne działania i okrzyki podsycali stojący nieopodal księża. Jeden z nich, Łukasz Tulwiński, jest działaczem skrzydła narodowego Konfederacji w województwie warmińsko-mazurskim. Był również kandydatem na senatora z Elbląga w zeszłorocznych wyborach parlamentarnych.

Uczestniczące w proteście nastoletnie dziewczyny stały się ofiarą agresywnych zaczepek ze strony Tulwińskiego i innego działacza ruchu. Jeden z nich zbliżał się do dziewcząt, najpewniej mając nieprzyjazne zamiary. Wtedy do akcji wkroczyła posłanka Monika Falej.

Dotarliśmy do kobiety zrzuconej ze schodów kościoła na proteście. Jej relacja oburza, doszło do niewyobrażalnych scenDotarliśmy do kobiety zrzuconej ze schodów kościoła na proteście. Jej relacja oburza, doszło do niewyobrażalnych scenCzytaj dalej

Według relacji posłanki, kobieta przedstawiła się, powiedziała, kim jest, na co Tulwiński odpowiedział "mam to w d*pie" i zaczął się z nią szarpać, wyrywając jej z rąk baner. Policja nie zareagowała.

Policja ponownie nie zareagowała

Protesty w Iławie kontrolowały jedynie trzy radiowozy. To niezwykle mała liczba w porównaniu z liczbą osób, które brały udział w iławskiej demonstracji. Podobnie jak w przypadku Angeliki Domańskiej, przy której policja nie zareagowała na działania narodowców, podobnie było również tutaj.

Dopiero po interwencji posłanki podeszli, by wylegitymować działacza Konfederacji, który ponownie powiedział, że "ma to w d*pie". Falej będzie musiała stawić się na komendzie, by złożyć zażalenie w tej sprawie. Według kodeksu karnego za napaść na posła grozi kara więzienia.

"Art. 222 § 1. Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3." - podaje kodeks. W przypadku, gdy poseł lub posłanka sami wywołają napaść, kara może zostać złagodzona lub w ogóle niewymierzona.

Monika Falej zapowiedziała, że podejmie odpowiednie kroki, by ukarać za szarpaninę Łukasza Tulwińskiego.

Jest oficjalna odpowiedź Kościoła na protesty kobiet. Nagle padły niewiarygodne słowaJest oficjalna odpowiedź Kościoła na protesty kobiet. Nagle padły niewiarygodne słowaCzytaj dalej

Protesty w mniejszych miejscowościach

Protesty wyrażające niezadowolenie w związku z czwartkowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego rozlały się po całej Polsce. O ile największe odbywają się w dużych miastach, o tyle wiele mniejszych odbywa się również w mniejszych miejscowościach. Bardzo duże protesty odbyły się w Iławie, ale również w Dzierżoniowie, Świebodzicach czy Nowym Dworze Gdańskim, gdzie do demonstracji dołączyli rolnicy.

Działania w mniejszych miejscowościach pokazują, jak wiele osób bierze udział w protestach. Na kolejne dni są zapowiedziane następne marsze w większych miastach i mniejszych miejscowościach.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Kontrowersyjny ksiądz zaproponował karę śmierci za aborcję. Nie mieści się w głowie
2. Zadłużenie nie musi oznaczać końca, spora część Polaków może się uratować. Jest sposób, żeby uchronić się przed najgorszym
3. TVN musiał ocenzurować fragmenty "Faktów". Porażająco mocny materiał

źródło: [Twitter.com/ZdanowskiD]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się, nad Bałtykiem skończyły się przelewki. Wszystko stracili w mgnieniu oka. Mają już dość
  2. Nowy objaw koronawirusa. Dotyczy oczu
  3. Przełomowe wieści. Kaczyński nagle w poważnych tarapatach, sytuacja jakiej nie było od miesięcy
  4. Zadziwiające sceny na Strajku Kobiet. Protestujący mijali policjantkę, nagrano jej nietypowy gest
  5. Kayah zmieniła tekst piosenki. Znaczący gest w stronę kobiet, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  6. Domowy syrop do zadań specjalnych, rozpościera nad organizmem tarczę przed wirusami i przeziębieniem. Dodaj 2 składniki i ciesz się pysznym smakiem