protest. Facebook/VideoKODŹródło: Facebook/VideoKOD
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Września 2020

Ludzie w całej Polsce wychodzą na ulice. Rozpoczął się ogromny protest

Protest w Warszawie trwa w najlepsze. Tłumy młodych aktywistów nie wytrzymały i ruszyły na ulice stolicy. Wszystko za sprawą polityki prowadzonej przez Zjednoczoną Prawicę. Młodzież nie chce już energetyki opartej na węglu. Nie chcą też dusić się zanieczyszczonym powietrzem.

Ostatnie 6 lat rządów Zjednoczonej Prawicy upłynęło pod znakiem protestów. Przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu manifestowała już niemal każda grupa społeczna. Nauczyciele, pielęgniarki, demokraci, feministki, osoby LGBT oraz młodzież regularnie stają na ulicach polskich miast, by wygłosić swój sprzeciw wobec polityki prowadzonej przez obóz rządzący. Tym razem na terenie 30 gmin w naszym kraju będą maszerować działacze związani z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym.

Magdalena Ogórek w szpitalu. Zamieściła niepokojące zdjęcie, co się dzieje?Magdalena Ogórek w szpitalu. Zamieściła niepokojące zdjęcie, co się dzieje?Czytaj dalej

Protest w Warszawie trwa w najlepsze. Młodzi mają już dość i wyszli na ulicę 30 polskich miast

Działania Młodzieżowego Strajku Klimatycznego odnoszą się do międzynarodowej inicjatywy. Jak podają aktywiści klimatyczni, protest w Polsce jest częścią międzynarodowej manifestacji. "W Polsce, mimo ograniczeń w zgromadzeniach, protestować będzie aż 30 miast i miejscowości! Dołączymy do ponad 2500 miast na całym świecie, do światowego protestu" - deklaruje MSK w mediach społecznościowych. Właśnie teraz na ulicach Warszawy gromadzi się młodzież, która domaga się sprawiedliwej i ekologicznej polityki klimatycznej.

Produkty za mniej niż złotówkę. Biedronka szykuje się na szturmProdukty za mniej niż złotówkę. Biedronka szykuje się na szturmCzytaj dalej

Protesty Młodzieżowego Strajku Klimatycznego spotkały się z ograniczeniami, które wywołał reżim sanitarny. Dziś jednak tłumy młodzieży rozpoczęły swoją akcję w Warszawie już o godzinie 11:00. Na stołecznym Placu na Rozdrożu rozpoczęły się pierwsze przemówienia. Chwilę po nich aktywiści ruszą alejami Ujazdowskimi pod Sejm. Zakończenie protestu będzie miało miejsce na placu Defilad. Manifestacja przyczyni się do utrudnień w ruchu drogowym.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Kilka miesięcy w areszcie za złamanie kwarantanny. Mieszkanka Torunia przebywa tam od maja
3. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

Protest w Warszawie będzie trwał przez kilka godzin. Poza stolicą demonstrację ruszą również w Opolu, Świdnicy, Jeleniej Góry, Szczecina, Bydgoszczy, Łodzi, Nowego Sącza, Ostrołęki, Rzeszowa, Cieszyna oraz Konina. Aktywiści Młodzieżowego Strajku Klimatycznego oczekują stanowczych działań w sprawie ochrony środowiska. Chcą też ogłoszenia kryzysu klimatycznego w Polsce oraz powołania Rady Klimatycznej.

Czy dziś skończy się dramat Tomasza Komendy? Oczekujemy na wyrokCzy dziś skończy się dramat Tomasza Komendy? Oczekujemy na wyrokCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Setki tysięcy Polaków ze zmniejszoną emeryturą. Fatalne konsekwencje nie do uniknięcia
  2. Zofia Klepacka wywołała ogromne oburzenie w Warszawie. Poszło o plakat
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News