wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ludzie w całej Polsce wychodzą na ulice. Rozpoczął się ogromny protest

25 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Protest w Warszawie trwa w najlepsze. Tłumy młodych aktywistów nie wytrzymały i ruszyły na ulice stolicy. Wszystko za sprawą polityki prowadzonej przez Zjednoczoną Prawicę. Młodzież nie chce już energetyki opartej na węglu. Nie chcą też dusić się z

Ostatnie 6 lat rządów Zjednoczonej Prawicy upłynęło pod znakiem protestów. Przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu manifestowała już niemal każda grupa społeczna. Nauczyciele, pielęgniarki, demokraci, feministki, osoby LGBT oraz młodzież regularnie stają na ulicach polskich miast, by wygłosić swój sprzeciw wobec polityki prowadzonej przez obóz rządzący. Tym razem na terenie 30 gmin w naszym kraju będą maszerować działacze związani z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym.

Protest w Warszawie trwa w najlepsze. Młodzi mają już dość i wyszli na ulicę 30 polskich miast

Działania Młodzieżowego Strajku Klimatycznego odnoszą się do międzynarodowej inicjatywy. Jak podają aktywiści klimatyczni, protest w Polsce jest częścią międzynarodowej manifestacji. "W Polsce, mimo ograniczeń w zgromadzeniach, protestować będzie aż 30 miast i miejscowości! Dołączymy do ponad 2500 miast na całym świecie, do światowego protestu" - deklaruje MSK w mediach społecznościowych. Właśnie teraz na ulicach Warszawy gromadzi się młodzież, która domaga się sprawiedliwej i ekologicznej polityki klimatycznej. 

Protesty Młodzieżowego Strajku Klimatycznego spotkały się z ograniczeniami, które wywołał reżim sanitarny. Dziś jednak tłumy młodzieży rozpoczęły swoją akcję w Warszawie już o godzinie 11:00. Na stołecznym Placu na Rozdrożu rozpoczęły się pierwsze przemówienia. Chwilę po nich aktywiści ruszą alejami Ujazdowskimi pod Sejm. Zakończenie protestu będzie miało miejsce na placu Defilad. Manifestacja przyczyni się do utrudnień w ruchu drogowym.

Protest w Warszawie będzie trwał przez kilka godzin. Poza stolicą demonstrację ruszą również w Opolu, Świdnicy, Jeleniej Góry, Szczecina, Bydgoszczy, Łodzi, Nowego Sącza, Ostrołęki, Rzeszowa, Cieszyna oraz Konina. Aktywiści Młodzieżowego Strajku Klimatycznego oczekują stanowczych działań w sprawie ochrony środowiska. Chcą też ogłoszenia kryzysu klimatycznego w Polsce oraz powołania Rady Klimatycznej.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >