wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Robi się niebezpiecznie. Policja grozi protestującym, ostrzega przed odpowiedzialnością karną

23 Października 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Trwa protest w obronie praw człowieka. Funkcjonariusze podjęli radykalne kroki. Wydano pierwsze komunikaty do zgromadzonych. Uczestnicy manifestacji nie zamierzają się wycofać. Słychać krzyki i ostrzeżenia przed poniesieniem odpowiedzialności karnej.

Właśnie teraz trwa zgromadzenie przy ulicy Adama Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu. Organizatorkami protestu są członkinie Strajku Kobiet. Organizacje prokobiece rozpoczęły natychmiastowe działania w obronie podstawowych praw człowieka. Kobiety wskazują wprost, że znajdują się na otwartej wojnie z fanatykami religijnymi. Policja próbuje zagłuszyć zgromadzonych komunikatami dotyczącymi przepisów bezpieczeństwa. Ruch społeczny czuje się zastraszony obostrzeniami w sprawie prawa do organizowania protestów.

Trwa protest. Policja interweniuje. Co się dzieje?

Podczas protestu padły ostre słowa krytyki pod adresem funkcjonariuszy policji. Zgromadzeni przypomnieli, że wczorajsza akcja spotkała się ze stanowczą reakcją służb. Jednym z działań było rozpylenie gazu w stronę feministek. Przedstawiciele warszawskiej komendy zapewniają, że dalsze naruszanie prawa może skutkować odpowiedzialnością karną. Od dwóch tygodni policja wprowadziła politykę "zero tolerancji". W opisie wydarzenia na Facebooku zaapelowano do przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

"To jest wojna z kobietami. Widzimy się dzisiaj o 19:00 na Mickiewicza 49, Warszawa - Żoliborz. Przyjdź i zadbaj o swoje bezpieczeństwo - maseczka, dezynfekcja, dystans. Jeśli chcesz brać udział w tym wydarzeniu maseczka jest obligatoryjna - osoby bez maseczki będziemy zgłaszać policji" - informują organizatorki protestu w Warszawie. Wiemy też, że we Wrocławiu doszło do zatrzymania jednej osoby. W sprawę mieli zaangażować się Krzysztof Śmiszek i Robert Biedroń.

"Bierzemy się do roboty. Biorą się do roboty prawniczki. Biorą się do roboty mądre i dobre lekarki. I działa pomoc w aborcjach, o której info niesiemy i będziemy nieść dalej: #AborcjaBezGranic 22 292 25 97. #ToJestWojna" - czytamy w komunikacie Strajku Kobiet. Protest zgromadził również wysoko postawionych polityków. Posłanki Lewicy i Koalicji Obywatelskiej wspólnie ze Strajkiem Kobiet walczą o podstawowe prawa człowieka. Zainteresowanie wydarzeniem Strajku Kobiet wyraziło ponad 20 tysięcy użytkowników. Na miejscu zgromadzenia możemy zauważyć istne tłumy.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >