wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Co tam się dzieje? Policja otoczyła posłanki, trwa protest

22 Października 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Kobiety protestują dziś przed Trybunałem Konstytucyjnym. Obecnie trwa bowiem rozprawa TK dotycząca aborcji eugenicznej. W międzyczasie odbywa się kontrmanifestacja tzw. aktywistów pro-life, na czele z Kają Godek.

Przypomnijmy, że dziś Trybunał Konstytucyjny zajmie wnioskiem posłów Prawa i Sprawiedliwości dotyczącym konstytucyjności tzw. aborcji eugenicznej. Zabieg przeprowadzany jest w przypadku podejrzenia nieodwracalnego uszkodzenia płodu.

Zdaniem posłów partii rządzącej aborcja eugeniczna może być niezgodna z polską konstytucją. Nad ranem rozpoczął się marsz pod Trybunałem w obronie praw kobiet.

Protest pod Trybunałem Konstytucyjnym

"22. października Trybunał (nie)Konstytucyjny ma wydać wyrok i uniemożliwić usuwanie ciąży w przypadku ciężkich wad płodu. Prawo i Sprawiedliwość wykorzystuje pandemię, bo myśli, że odwróci ona naszą uwagę od prób odebrania kobietom ich praw. To nie przejdzie!", czytamy w opisie wydarzenia zamieszczonego na Facebooku. Przeciw projektowi opowiadają się opozycyjne posłanki. Pod budynkiem Trybunału dostrzec można m.in. należące do Lewicy Katarzynę Kotulę oraz Annę Marię Żukowską.

O godzinie 11 rozpoczęła się rozprawa TK, który ma za zadanie dokonanie kontroli zgodności z ustawą zasadniczą kilku artykułów z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

W międzyczasie trwa kontrmanifestacja tzw. aktywistów pro-life, na czele z Kają Godek, która bez maseczki opowiada się za projektem posłów Prawa i Sprawiedliwości. Z głośników da się usłyszeć treści, według których m.in. bezpodstawnie usuwane płodu są wyrzucane do kosza. Na miejscu tłumnie zgromadzili się funkcjonariusze policji. Transmisję z zamieszania prześledzić można m.in. za pośrednictwem Facebooka Lewicy.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >