Policja użyła siły, ściąga ludzi z ulicy, ktoś rzucił świecę dymną. Protest w Warszawie, co tam się dzieje?. wtv.plŹródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 9 Listopada 2020

Policja użyła siły, ściąga ludzi z ulicy, ktoś rzucił świecę dymną. Protest w Warszawie, co tam się dzieje?

Kontrowersyjny wyrok Trybunału Konstytucyjnego, stwierdzający niezgodność aborcji ze względu na nieodwracalne wady płodu z konstytucją, nie jest jedynym powodem, dla którego ludzie wychodzą na ulice. Najlepszym tego dowodem jest protest, mający miejsce właśnie teraz, w Warszawie.

W stolicy zebrali się aktywiści i zwykli obywatele, przeciwni obecnemu ministrowi edukacji, Przemysławowi Czarnkowi. Przypomnijmy, że polityk zasłynął szeregiem homofobicznych i mizoginistycznych wypowiedzi. Osoby nieheteronormaywne nazywał "ideologią". Pytał również prześmiewczo, ile dzieci zdąży urodzić wykształcona, pracująca kobieta po 30. roku życia.

Klienci banku zaniepokojeni, nieudolne próby logowania. Duża awaria w PekaoKlienci banku zaniepokojeni, nieudolne próby logowania. Duża awaria w PekaoCzytaj dalej

Obecnie o Czarnku głośno jest głownie, ze względu na jego stosunek do nauczycieli. Ostrzegał pracowników oświaty, wspierających Strajk Kobiet, że "będą wyciągane wobec nich konsekwencje". 

Protest przeciwko Przemysławowi Czarnkowi

Właśnie teraz w Warszawie ma miejsce ogromny protest, przeciwko polityce ministra edukacji. Jak słyszymy od manifestujących, są z nimi przedstawiciele oświaty. "Studentki, studenci, doktorantki, doktoranci, pracownice i pracownicy oświaty, nauczycielki, nauczyciele, uczennice i uczniowie, dyrektorki, dyrektorzy, jesteśmy Z WAMI!" - czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.

Kardynał Henryk Gulbinowicz w ciężkim stanie w szpitalu. Nie ma z nim kontaktuKardynał Henryk Gulbinowicz w ciężkim stanie w szpitalu. Nie ma z nim kontaktuCzytaj dalej

 - W poniedziałek o godz.18:00 zaniesiemy na Szucha tablice z grzechami pana Czarnka. Jeśli też nie zgadzacie się na to, żeby stanowisko Ministra Edukacji i Nauki zajmował taki człowiek, przygotujcie swoje tablice. Można zostawiać je pod jedną z siedzib ministerstwa, kuratorium czy PiSu, oczywiście wszystko to w ramach bezpiecznych spacerów - czytamy na stronie wydarzenia.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Bezczelna rada rządu dla Polek i Polaków, którzy są na rozstaju dróg i tracą życiowe interesy. "Jest możliwość przebranżowienia"
2. Klienci ING mają się z czego cieszyć. Mogą spać wyjątkowo spokojnie
3. PiS przeprasza za swoje błędy, ale w jaki sposób. Wielu będzie wściekłych: "Błędów nie można się wystrzec"

Hasłem protestu jest "Czarnek, idź do diabła!". Odbywa się pod Ministerstwem Edukacji. Demonstranci okupujący siedzibę resortu, są ściągani przez policję z ulicy. Na ten moment wiemy o zatrzymaniu jednej z liderek manifestacji, oraz Strajku Kobiet - Klementyny Suchanow. Tłum skanduje: "wypuśćcie ją". Odpalona została również świeca dymna.

Przed kamerę TVN24 wparował intruz i pokazywał wulgarne gesty. Reakcja dziennikarza - bezcennaPrzed kamerę TVN24 wparował intruz i pokazywał wulgarne gesty. Reakcja dziennikarza - bezcennaCzytaj dalej

Przypomnijmy, że Komitet Nauk o Kulturze PAN wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego. Komitet domaga się natychmiastowego odwołania Przemysława Czarnka z pełnionej funkcji. Autorów listu oburzają m.in. "gorszące wypowiedzi pana Czarnka podważające istotę demokracji i tolerancji oraz szerzące nienawiść do różnych grup społecznych".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kim są rządowi eksperci do spraw koronawirusa? Morawiecki podał nazwiska
  2. Magda z "Rolnik szuka żony" wielką przegraną programu? Wszystko jest już jasne
  3. Ogromna wpadka TVP, która nigdy wcześniej nie miała miejsca, wszyscy zapamiętają ją na długo. Kto zawinił? Co się stało?
  4. "Nie dajcie się zastraszyć, nie bójcie się". Ważny apel do nauczycieli i uczniów po słowach Czarnka
  5. Policjanci zostali zawieszeni, bo ktoś powiesił wieszak na bramie Kaczyńskiego. Niesamowita reakcja internautów
  6. Lekarze odradzali jej poród, ale postawiła na swoim. Lata później Kuba zdumiał rodzinę niesamowitym wyczynem
  7. Pijany kierowca w BMW zatrzymany przez policję. Wszystko dzięki taksówkarzom - Wideo