wtv.pl
Policja z Jaworzna odnalazła ciało znanego z teleturniejów TVP Zbigniewa O.

Piqsels

Prokuratura ujawniła nowe fakty dot. śmierci znanego uczestnika teleturniejów

28 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Słynny uczestnik teleturniejów TVP takich jak "Va Banque" czy "Jeden z dziesięciu" Zbigniew O. w poniedziałek wysłał niepokojącego SMS-a do swojego szefa. Odtąd kontakt z nim się urwał, kolejnego dnia mężczyzna nie pojawił się w

Policja z Jaworzna poinformowała o tragicznym finale poszukiwań 50-latka, którego zaginięcie zgłoszono na początku tygodnia. Jak udało się ustalić portalowi Fakt.pl, Zbigniew O. był znanym na całą Polskę uczestnikiem teleturniejów TVP takich jak "Va banque" czy "Jeden z dziesięciu".

- Pan Zbigniew mieszka sam w Jaworznie przy ulicy Leśnej 3, jest pracownikiem banku i z powodu pandemii pracuje zdalnie. 22 marca br. około godziny 12.30 rozmawiał z kolegą z pracy poprzez messengera. Około godziny 14 napisał SMS-a do swojego szefa, w którym poinformował go, że zakończył pracę i nikt go więcej nie zobaczy - informowała strona Gdziekolwiek jesteś na Facebooku. 

Już kolejnego dnia do mieszkania pana Zbigniewa weszli strażacy, natykając się na liczne ślady krwi. Na stole leżały jego telefony, karty kredytowe i dokumenty. - Nikt nie wie kiedy i o której godzinie opuścił mieszkanie, sąsiedzi nie słyszeli i nie widzieli pana Zbyszka. Rodzina jest zrozpaczona i prosi o Waszą pomoc w poszukiwaniach - relacjonowała strona.

Tymczasem policja wraz ze strażą miejską i strażą pożarną kontynuowała poszukiwania, rozpytując świadków, przeglądając zapisy z monitoringu i sprawdzając potencjalne miejsca pobytu zaginionego mężczyzny, a także przekazując komunikaty do mediów. 

Policja odnalazła ciało mężczyzny

W czwartek nastąpił tragiczny finał poszukiwań mężczyzny. - Kryminalni z jaworznickiej komendy po otrzymaniu sygnału od osoby zgłaszającej udali się w rejon obwodnicy naszego miasta i na terenie osadnika wodnego odnaleźli ciało zaginionego. Na miejscu czynności wykonywane zostały pod nadzorem prokuratora. Sekcja zwłok pozwoli na dokładne ustalenie czasu i przyczyny śmierci - poinformowała policja z Jaworzna. 

Jak podaje Fakt.pl, zgłoszenie na policję pochodzić miało od kierowcy, który w poniedziałkowy wieczór natknął się na mężczyznę w zakrwawionej bluzie, gdy jechał obwodnicą Jaworzna. Zaproponował mu pomoc, jednak usłyszał odpowiedź odmowną, w związku z czym odjechał, czego teraz żałuje

- Rozważamy różne okoliczności, od śmierci samobójczej po zabójstwo - mówi przywoływany przez Fakt.pl prokurator rejonowy w Jaworznie Jacek Nowicki, wyjawiając także, że oględziny wykazały obecność płytkich ran ciętych na ciele mężczyzny

- Lekarz uznał, że rany nie musiały krwawić, gdy opuszczał mieszkanie - tłumaczył prokurator w rozmowie z portalem Fakt.pl. Mogłoby to wyjaśniać, dlaczego śladów krwi nie znaleziono na klatce schodowej, pozostaje jednak wtedy pytanie, skąd wzięły się w samym mieszkaniu. 

Jak podaje Fakt.pl, zatrudniony w Narodowym Banku Polskim Zbigniew O. mieszkał samotnie, a jego pasją pozostawały teleturnieje, do których przygotowywał się, chłonąc wiedzę z uwielbianych przez siebie książek. Śmierć pana Zbigniewa pozostaje niezrozumiała dla jego mieszkającej w Bukownie siostry.

Źródło: jaworzno.policja.gov.pl, Fakt.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >