wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jak naprawdę skończyły uczestniczki programu "Projektu Lady"? Niejasna sytuacja wokół produkcji TVN

12 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

"Projekt Lady" jest znaną produkcją TVN-u. Małgorzata Rozenek-Majdan wspólnie z jury uczą kultury, ogłady oraz szacunku do samego siebie. Po latach powstają pytania, czy program faktycznie sprawia, że jego uczestniczki stają się damami. O

Od kilku lat w Polsce mamy do czynienia szeroką ofertą programów rozrywkowych. Uczestnicy najróżniejszych produkcji rywalizują ze sobą na głosy, wiedzę naukową, zdolności kulinarne, układy choreograficzne, a nawet stylizacje fryzur. TVN w ostatnim czasi postawił na nietypową konkurencję. "Projekt Lady" umożliwa niewychowanym osobom naukę "szacunku, godności i zaangażowania". Ta, która wykona najmniejszy postęp lub największy regres traci swoje miejsce w pałacu w Rozalinie. Musi też oddać jurorkom swoje perły.

"Projekt Lady" TVN kształci prawdziwe damy?

Kamery komercyjnego medium pokazują głośne, wulgarne kobiety, które nadużywają alkoholu i palą papierosy. Z biegiem czasu przechodzą przemianę o 180 stopni. Budzi to wiele wątpliwości. Okazuje się, że celem programu może nie być kształtowanie dam. Problem polega też na różnicach w rozumieniu słowa "dama". Przypomnijmy słynne już słowa Beaty Tyszkiewicz, która mówiła, że "prawidziwa dama pije, pali i przeklina". Również Małgorzata Rozenek-Majdan tłumaczyła, że damą nie jest osoba, która się nie poci lub nie męczy.

- Nawet prawdziwa dama ma prawo nie przygotowywać wykwintnego obiadu, tylko zamówić pizzę i zjeść ją prosto z pudełka albo w dresie i bez makijażu udać się do galerii handlowej, czy też wyjść na spacer z ukochanym psem w pidżamie i kapciach - komentowała dla "Super Expressu" Małgorzata Rozenek-Majdan, jurorka "Projekt Lady". Uczestniczki programu TVN również wielokrotnie wskazywały, że główny przekaz, jaki płynie od mentorek, to nauka szacunku do samego siebie. Ich zdaniem to właśnie przywrócenie wiary w siebie i poczucia własnej wartości, pozwoliły im na rozpoczęcie nowego życia.

"Projekt Lady" TVN może jednak utwierdzać stereotypowe role społeczne. Trzeba jednak przyznać, że wsparcie dla osób, które zagubiły swoją drogę w życiu, jest odbierane pozytywnie przez widzów programu. Projekt medium okazał się wielkim hitem. Niemal każdy odcinek odnotował wysoką oglądalność. W ostatnich tygodniach kręcenie kolejnego sezonu dobiegło końca. Już w najbliższej przyszłości będziemy mogli obserwować poczynania kolejnych uczestniczek pogramu.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >