wtv.pl
Prognoza pogody

WTV

Bardzo złe informacje dla wielu Polek i Polaków. Zdążyłeś już zrobić plany? Wszystko może zostać zniszczone

1 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Prognoza pogody może nie wywołać entuzjazmu wśród turystów i zrujnować wszystkie ich plany. Na niebezpieczne zdarzenia pogodowe powinni przygotować się też mieszkańcy południowego-wschodu Polski. Synoptycy przekazali najnowsze informacje. Na

Sezon wakacyjny od kilku tygodni trwa w najlepsze. Wbrew wszelkim utrudnieniom urlopowicze pozwolili sobie na chwilę wytchnienia w czasach kryzysu epidemicznego i gospodarczego. Niestety od dłuższego czasu zdarzenia pogodowe krzyżują plany Polek i Polaków. Burze, grad, porywisty wiatr i silne deszcze skutecznie uniemożliwiają korzystanie z turystycznych atrakcji. Podobnie będzie też w najbliższych dniach. Wielbiciele plażowania będą szczególnie niezadowoleni. 

Prognoza pogody może zaskoczyć Polaków

Anomalie pogodowe stały się też przewodnim tematem ostatniej kampanii wyborczej. Przypomnijmy, że chwilę przed głosowaniem w Warszawie, Małopolsce oraz na Podkarpaciu lokalne społeczności walczyły z żywiołem. Wielokrotnie dochodziło do ulew, które wywoływały podtopienia. Sytuacje te spotykały się z reakcją polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej, którzy przerzucali się oskarżeniami o nieudolną walkę ze stratami materialnymi poszczególnych samorządów.

Prognoza pogody zaskoczy turystów. Zapowiadane są burze z gradem

W ostatnich chwilach wydano prognozę pogody na najbliższe dni. W nocy z 1 na 2 sierpnia będziemy znajdować się pod wpływem wyżu. Wyjaśnijmy, że jego centrum będzie przemieszczać się znad Bałtyku w stronę Karpat. Wywołuje to brak niepokojących anomalii. Szczególnie niska temperatura wystąpi na Suwalszczyźnie oraz na Warmii i Mazurach. W tych okolicach będzie ona oscylować w granicach 9 i 10 stopni Celsjusza. Jak na sezon wakacyjny będzie więc naprawdę bardzo chłodno. Na Pomorzu Zachodnim należy spodziewać się słabego, umiarkowanego wiatru.

"Komórka burzowa utworzyła się w okol. miejscowości Sobibór (pow. włodawski) i przemieszcza się na płd. wzdłuż pogranicza polsko-ukraińskiego. Burzy tej towarzyszą przejściowo silniejsze opady do 2 mm/10 min. W najbliższym czasie burze możliwe będą na pograniczu polsko-ukraińskim" - czytamy w komunikacie IMGW na Twitterze.

"W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Gdzieniegdzie na płn. wsch. i w kotlinach karpackich mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura od 11°C do 16°C, chłodniej na płn., wsch. i w kotlinach górskich od 7°C do 10°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny" - dodają przedstawiciele IMGW.

Prognoza pogody może zaniepokoić mieszkańców powiatu chełmskiego, gdzie IMGW zwiastowało burze. Nad morzem zaś, w niedzielę będzie panowało umiarkowane zachmurzenie. Niewykluczone, że tamtejsi turyści bedą musieli zmierzyć się z opadami deszczu. Synoptycy deklarują, że ich poziom sięgnie od 10 do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Zapowiadane są też burze z gradem. Osoby przebywające w rejonach zagrożonych skrajnymi zdarzeniami prosi się o śledzenie bieżących komunikatów pogodowych. 

Źródło: [TVN 24/IMGW BIP METEO POLSKA]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >