Prawo i Sprawiedliwość. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 12 Czerwca 2020

Wojna w samym sercu PiS tuż przed wyborami, media nie mają wątpliwości. Na Nowogrodzkiej robi się gorąco

Prawo i Sprawiedliwość coraz poważniej traktuje scenariusz zmiany w Pałacu Prezydenckim po kolejnych wyborach. Według doniesień Onetu na Nowogrodzkiej wrze od wzajemnych oskarżeń o przyczynę coraz słabszych notowań prezydenta.

Poważne problemy prezydenta Dudy rozpoczęły się wraz z przeniesieniem terminu wyborów na późniejszy. W związku z rolą, jaką odgrywał w tym Jarosław Gowin, to on jest najczęściej obwinianym o kampanijne problemy prezydenta politykiem Zjednoczonej Prawicy. Niemniej, lista nazwisk nie ogranicza się tylko do niego.

Nagła, gigantyczna awantura w programie na żywo, prowadząca nie wytrzymała. Aż trudno uwierzyćNagła, gigantyczna awantura w programie na żywo, prowadząca nie wytrzymała. Aż trudno uwierzyćCzytaj dalej

Wojna na szczycie PiS

Jak donoszą media, niemal na równi z Gowinem Jarosław Kaczyński obwinia Zbigniewa Ziobrę. Zdaniem prezesa PiS politycy Solidarnej Polski z ministrem sprawiedliwości na czele nie kiwnęli nawet palcem, by wspomóc kampanię prezydenta. O to samo zresztą oskarżany jest Gowin i jego porozumienie. Z konfliktów wewnątrz ZP wyłania się widok niespotykanej wręcz demobilizacji wszystkich frakcji. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bydgoszcz. Skandaliczne zachowanie sprzedawców truskawek. Mieszkańcy postanowili interweniować
2. Łzy same cisną się do oczu. Setki grobów na popularnej plaży w Brazylii

Pomimo włączenia w kampanię uwielbianej przez najtwardszy elektorat PiS Beaty Szydło, jej zaangażowanie wydaje się nie odzwierciedlać stawki wyborów, o której pisał w liście do członków PiS Jarosław Kaczyński. Zupełnie niewidoczny jest również szef kampanii prezydenta Joachim Brudziński.

Większe zaufanie tej dwójki widać natomiast w wojnie, którą od dawna prowadzą z Mateuszem Morawieckim. Pomimo że sam Kaczyński zdaje się nie obwiniać premiera za obecną sytuację to jednak w pozostałych politykach Zjednoczonej Prawicy słychać mocne niezadowolenie z działalności premiera. Pretensje ma wyrażać również Andrzej Duda.

Z winy Morawieckiego prezydent ma rzekomo problemy z narzuceniem wiarygodnej narracji kampanijnej. Retoryka premiera wobec opozycji podczas wniosku o wotum zaufania do rządu wyrządziła Dudzie poważne problemy w pozyskiwaniu elektoratu centrowego, z zasady niechętnego oskarżeniom w stylu opozycji reprezentującej "obce wpływy". 

Wielu komentatorów podkreśla, że tylko wygrana Andrzeja Dudy może uratować niewiarygodnie osłabioną jedność Zjednoczonej Prawicy. W przypadku porażki prezydenta bardzo możliwa jest otwarta wojna pomiędzy politykami, a w rezultacie upadek całego rządu. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1400 zł przez 3 miesiące. Ze świadczenia skorzystać będzie mogło 500 tys. Polaków, możliwe że ty też
  2. Mężczyzna wyszedł z domu na spacer. Już do niego nie wróci. Tragedia
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Naukowcy pokazali co widzi sztuczne oko. Efekty są zaskakujące

Źródło: Onet.pl