wtv.pl > Polska > Poznań: W obiedzie podanym uczniom jednej ze szkół odnaleziono larwy. Sanepid bada przyczyny incydentu
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:11

Poznań: W obiedzie podanym uczniom jednej ze szkół odnaleziono larwy. Sanepid bada przyczyny incydentu

Obiad
Casey Lehman/Wikimedia Commons - zdjęcie ilustracyjne

Portal Epoznan.pl donosi, że w obiedzie podanym uczniom jednej z poznańskich szkół podstawowych wykryto larwy. Dyrektor szkoły zdecydowała się na zerwanie umowy z firmą cateringową.

Zaskakujące doniesienia z jednej ze szkół podstawowych.

Larwy w obiedzie dla dzieci

Do incydentu miało dojść 22 września w Szkole Podstawowej Społecznej nr 2 na osiedlu Wichrowe Wzgórze w Poznaniu.

Jak twierdzi czytelniczka portalu Epoznan.pl w liście przesłanym do redakcji, w obiedzie podanym uczniom placówki edukacyjnej znajdowały się larwy.

- (...) dzieci otrzymały na obiad kaszę zawierającą gniazda larw nieznanego pochodzenia - napisała kobieta - Pani dyrektor, uznała, iż nie jest to problem, nie należy informować o zdarzeniu rodziców, nie zachowała zasad BHP oraz stwierdziła, że nie ma powodu zawiadamiać Sanepidu - dodała.

Jej oskarżenia mogą jednak nie być zgodne z prawdą. Dyrektor szkoły twierdzi, że placówka zachowała wszelkie standardy i procedury, by nie dopuścić do tego, by uczniowie spożyli zanieczyszczony posiłek.

Sanepid bada sprawę

- Naturalnie natychmiast zabroniłam, by takie jedzenie zostało podawane uczniom - powiedziała w rozmowie z Epoznan.pl dyrektor szkoły Iwona Gertig - Nasza pani inspektor BHP zabezpieczyła robaka do badań i zgłosiła sprawę w Sanepidzie - poinformowała.

Wykonana została dokumentacja fotograficzna, a Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podjęła procedury w celu zbadania sprawy.

Dyrektor poinformowała również, że prowadzone są czynności, które doprowadzić mają do zerwania umowy z firmą cateringową, która dostarczyła obiad.

- Rodzice naszych uczniów mogą być pewni, że dbamy o dobro i bezpieczeństwo ich dzieci - przekazała dyrektor.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wprost.pl, wtv.pl

Tagi: Poznań
Powiązane