wtv.pl > Polska > Poznań: Na Wildzie działa grupa nieletnich, którzy obsmarowują samochody i przystanki zwierzęcymi odchodami. Mieszkańcy rozkładają ręce
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:11

Poznań: Na Wildzie działa grupa nieletnich, którzy obsmarowują samochody i przystanki zwierzęcymi odchodami. Mieszkańcy rozkładają ręce

Poznań
Grzegorz W. Tężycki/Wikimedia Commons - zdjęcie ilustracyjne

Mieszkańcy poznańskiej Wildy skarżą się na chuliganów, którzy wyciągają ze śmietników psie odchody, a następnie rozsmarowują je na przystankach, samochodach oraz paczkomatach.

Policja zapowiada zwrócenie szczególnej uwagi na rejon mający być dotkniętym chuligańskimi atakami.

Cuchnący problem na Wildzie

Jak donosi portal Epoznan.pl, na jednej z grup poświęconych poznańskiej Wildzie w mediach społecznościowych pojawiły się informacje na temat kilku małoletnich osób, które dopuszczają się chuligańskich wybryków na terenie dzielnicy.

Jak przekazała jedna z mieszkanek, grupa nieletnich wyjmuje z pojemników na psie odchody ich zawartość, a następnie rozrzuca je na chodniku, a nawet rozsmarowuje na przystankach, czy samochodach.

Psie odchody pojawić się miały również na ścianach jednego z paczkomatów. Kobieta zwróciła uwagę rzezimieszkom, jednak nie skłoniło ich to do zaprzestania i już następnej nocy pojawiły się nowe ślady ich "działalności".

Do czynów dochodzić ma w porze nocnej, między godz. 22. a 23.

Policja zapowiada kontrolę

Mł. asp. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przyznała w rozmowie z WTV, że służby nie otrzymały zgłoszeń o chuligańskich wybrykach.

- Wszystkie osoby, którym zostało coś zniszczone bądź też zostały pokrzywdzone takim aktem, proszone są o zgłoszenie się na komisariat na Wildę - prosi przedstawicielka policji.

Jednocześnie zapowiada, że sprawa nie zostanie zbagatelizowana, a teren dzielnicy zostanie poddany szczególnej kontroli przez funkcjonariuszy.

- Ta informacja zostanie przekazana patrolom, które są w służbie, żeby zwracały uwagę na to szczególnie, co się dzieje w porze nocnej w tym rejonie, który został wskazany. Na pewno policjanci z ogniw patrolowo-interwencyjnych taką informację otrzymają żeby zwrócić uwagę na tego typu incydenty - powiedziała nam mł. asp. Marta Mróz.

Rzeczniczka poznańskiej policji nazwała zachowanie małoletnich "przejawem demoralizacji" i zapowiedziała, że w przypadku odnalezienia sprawców i dowodów na ich działalność, sprawa przekazana zostanie do Sądu Rodzinnego.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: epoznan.pl, wtv.pl

Tagi: Poznań
Powiązane