Poznań. 31-latek zaatakował dziecko o nieco ciemniejszym kolorze skóry.. (zdj. ilustracyjne) pikist.comŹródło: (zdj. ilustracyjne) pikist.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Sierpnia 2020

Poznań. Zaatakował 9-latka o ciemniejszym kolorze skóry. Ucierpiała też rodzina

Poznań stał się miejscem rasistowskiego incydentu. 31-letni mężczyzna zaatakował 9-letnie dziecko o nieco ciemniejszym kolorze skóry. Agresor poturbował również dwie inne osoby. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że napastnik był pod wpływem środków psychoaktywnych.

Szczegóły zdarzenia za "Gazetą Wyborczą" oraz komunikatami prasowymi Wielkopolskiej Policji przytacza Interia. Do ataku na dwóch braci doszło w piątkowy wieczór na jednym z poznańskich osiedli. Z informacji przekazanych przez "GW" wynika, że powodem agresywnego zachowania mężczyzny był ciemniejszy kolor skóry chłopca mieszkającego na osiedlu Rataje. 31-latek miał obrzucić go wyzwiskami, wykrzykując ksenofobiczne hasła, w tym: "Polska dla Polaków".

TVN zagrożony przez kontrowersyjną ustawę? Interweniowała ambasadorTVN zagrożony przez kontrowersyjną ustawę? Interweniowała ambasadorCzytaj dalej

Poznań. Atak na 9-latka o ciemniejszym kolorze skóry

Informacje o ataku potwierdził już m.in. rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. "Rzucił się na 9-latka, jego brata, matkę, sąsiada. Czy był to atak rasistowski? Są takie informacje. Czy był po narkotykach? Potwierdzamy to. Na razie jest na detoksie", wskazał cytowany przez Interię Andrzej Borowiak. Rzecznik potwierdził ponadto, że mężczyzna został obezwładniony przez mieszkańców osiedla, którzy następnie oddali go w ręce policjantów.

wtv.pl - portal informacyjny"Dzień dobry TVN" z zupełnie nową parą prowadzących. Takiego wyboru nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-latek zaczął krzyczeń na dorosłego mężczyznę oraz jego 9-letniego brata. Mężczyzna był wyraźnie agresywny i używał wulgarnych słów. Wobec niepokojącego zachowania mieszkańca Poznania zainterweniowała matka braci. Kobieta została poturbowana, a agresor miał pobić także jednego z mężczyzn, który usiłował przemówić mu do rozsądku. Napastnik został ujęty przez miejscowych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo smutna wiadomość sprzed kilku chwil. Śmierć uderzyła nagle, fani w żałobie
2. Kościół wydał niespodziewane stanowisko. Tadeusz Rydzyk weźmie sobie do serca?
3. Biedronka pilnie wycofuje trzy partie produktu. Może być niebezpieczny dla niektórych osób

Kilka chwil później na miejscu pojawiła się policja oraz pogotowie. To nie uspokoiło jednak agresywnego 31-latka, który miał stawiać czynny opór, wobec usiłujących zatrzymać go funkcjonariuszy, plując oraz kopiąc mundurowych. Wyjątkowo gwałtowne zachowanie mężczyzny zrodziło podejrzenia, że jest on pod wpływem narkotyków, wobec czego zdecydowano przewieźć go do szpitala. Agresor trafił na oddział toksykologii.

"Policjanci z Komisariatu Poznań Nowe Miasto już działają. Jak tylko sąsiedzi napadniętych ochłoną, niezwłocznie ich poprosimy o potwierdzenie, czy agresor wykrzykiwał rasistowskie słowa pod adresem chłopców i ich mamy. Będzie to ważny materiał dowodowy dla sądu. Na oddziale toksykologii została już pobrana krew. Zbadamy, czym ten osobnik się nafaszerował", czytamy na Facebooku Wielkopolskiej Policji.

Poznań. Atak na 9-latka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła decyzja sądu. Aktywistka wyszła na wolność
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Polacy są na liście. Kolejny kraj zamyka się na cudzoziemców. Nie wpuszczą prawie nikogo

Źródło: Interia / Gazeta Wyborcza / Facebook/Wielkopolska Policja