wtv.pl
W Zielonej Górze doszło do pożaru

(zdjęcie ilustracyjne, wykadrowane) Jakub Kaminski/East News

Pożar mieszkania w Zielonej Górze. Matka zaprzeczyła, że w domu są dzieci, choć była ich tam dwójka

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Czujność strażaków oraz policji sprawiła, że w Zielonej Górze nie doszło do tragedii. W niedzielę w jednym z tamtejszych mieszkań doszło do pożaru. Wezwane na miejsce służby, które wyprowadziły z mieszkania 33-letnią kobietę. Zaskakuj

W niedzielę po godzinie 18 straż pożarna oraz policja zostały wezwane na ul. Harcerską w Zielonej Górze. Doszło do pożaru, który nie wydawał się groźny, jednak ustalenia funkcjonariuszy zadzwiają. 

W mieszkaniu, gdzie miał miejsce pożar, zielonogórscy policjanci i strażacy znaleźli 33-letnią kobietę. Wyprowadzono ją z mieszkania, jednak mimo iż wskazała, że nikt poza nią się w nim nie znajdował postanowiono przeszukać pomieszczenia.

Zielona Góra: matka nie powiedziała służbom, że w mieszkaniu znajdują się dzieci

33-letnia mieszkanka Zielonej Góry może teraz trafić do więzienia nawet na 5 lat. Związane jest to z faktem, iż naraziła trójkę dzieci na niebezpieczeństwo uszczerbku na zdrowiu, a nawet życia. 

Szczegóły akcji przeprowadzanej w niedzielę po południu przez służby szokują. Po tym, jak kobieta opuściła mieszkania i zaprzeczyła, jakoby znajdował się w nim ktoś inny, funkcjonariusze znaleźli trójkę ukrytych dzieci.

Jedno z nich schowało się za łóżkiem, a pozostała dwójka w szafie. Chociaż pożar nie był poważny, gdyż płonął jedynie materac, to nie ulega wątpliwości, że sprawa ta mogła zakończyć się zdecydowanie gorzej. Nie brakuje tez domorosłych detektywów, którzy wskazują, iż istnieje ryzyko, że matka świadomie i z premedytacją ukryła obecność dzieci. Jest to jednak teza w zupełnie niepotwierdzona.

33-latka była nietrzeźwa

Kobieta została zatrzymana i w kajdankach przewieziona na komisariat. Rzeczniczka KMP w Zielonej Górze, Małgorzata Stanisławska wskazuje, że 33-latka była nietrzeźwa. - miała 2,7 promila alkoholu - przekazała w rozmowie z mediami rzeczniczka.

Dopiero dziś rano policja poinformowała, że kobieta usłyszała zarzuty. Wcześniej uniemożliwiał to nietrzeźwy stan 33-letniej mieszkanki Zielonej Góry. Będzie ona odpowiadać z art. 160 Kodeksu karnego.

Dzieci trafiły do szpitala 

Podobne artykuły

Polska

Szykuje się szybkie znoszenie obostrzeń? Michał Dworczyk wyjawia konkrety

Czytaj więcej >
Abp. Jędraszewski o Kościele i państwie

Polska

Abp Jędraszewski grzmi: "Kościół nie jest od tego, by patrzył władzy na ręce". Dodaje, że podstawą demokracji jest prawo Boże

Czytaj więcej >
Mandat za toi owo

Polska

Więcej patroli policji na ulicach w czasie majówki

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk został wzięty w obronę przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

Polska

Rydzyk prześladowany jak w reżimie Łukaszenki? Ziobro broni redemptorystę

Czytaj więcej >
W ciągu 24 godzin zwolniono aż trzech redaktorów naczelnych dzienników należących do Polska Press.

Polska

Jednego dnia zatrudniono 3 redaktorów naczelnych do Polska Press, a nikt nie łączy wątków

Czytaj więcej >
Widzowie „Rancza” znali ich z roli dopasowanego małżeństwa, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna

Polska

Aktorzy „Rancza” się pobili. Dużo nieprzyjemności: „Został uderzony”

Czytaj więcej >