wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ogromny pożar niebezpiecznych odpadów w Wielkopolsce. Trwa akcja straży, niepokojące doniesienia

2 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Pożar odpadów w Wielkopolsce zagraża zdrowiu Polek i Polaków. Trwa zorganizowana akcja straży pożarnej, która dąży do opanowania klęski żywiołowej. Niepokojące doniesienia nie pozostawiają wątpliwości co do skali wypadku.

W wyniku suszy oraz kryzysu klimatycznego zagrożenie pożarowe jest na bardzo wysokim poziomie. Płonące lasy oraz wysypiska odpadów wymagają niezwykle ciężkiej pracy ze strony polskich strażaków. Tym razem trwa akcja kilkudziesięciu osób celem ugaszenia płomieni, które trawią wysypisko odpadów pod Śremem. Kilkanaście zastępów straży pożarnej prowadzi tam zmasowaną akcję ratowania kondycji wysypiska. Doniesienia w sprawie skali wypadku porażają.

Pożar: Przykre skutki pożaru w Wielkopolsce

Jak przedstawia portal "TVN 24 Poznań" cała katastrofa rozpoczęła się w piątkowych godzinach popołudniowych. Warto przypomnieć, że klęska żywiołowa w wielkopolskim wysypisku to nie jednorazowy wypadek. Ostatni pożar gaszono tam przez całe dwa tygodnie. Do walki z żywiołem wykorzystuje się tak zwany ciężki sprzęt. Z informacji TVN-u wiemy, że z wiedzy posiadanej przez starszego kapitana - Daniela Przewoźniaka akcja gaśnicza może zająć dużo czasu.

- Płomień jest nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz składowisk. Mamy do dyspozycji również koparkę, która ruszy do działania, ale czekamy na ustanie zadymienia. Mamy w końcu do czynienia z płonącymi odpadami, które są niebezpieczne – przekazał Portalowi "TVN 24 Poznań" dowódca akcji gaśniczej, Daniel Przewoźniak.

W podśremskim składowisku płoną niebezpieczne odpady. Jak podają redakcji "TVN 24 Poznań" prowadzący akcje gaśniczą odkryli, że pożar jest nie tylko zewnętrzny, ale powstaje również wewnątrz składowisk. Priorytetowym działaniem podjętych przez funkcjonariuszy w tym momencie będzie zatamowanie ciągłego zadymienia. Przypomnijmy, że pierwszy pożar tego miejsca miał miejsce w styczniu tego samego roku. Wciąż nieznane są przyczyny pożaru.

Źródło: TVN 24 Poznań

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >