Pożar w lesie. Pixabay/ David MarkŹródło: Pixabay/ David Mark
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 2 Maja 2020

Ogromny pożar niebezpiecznych odpadów w Wielkopolsce. Trwa akcja straży, niepokojące doniesienia

Pożar odpadów w Wielkopolsce zagraża zdrowiu Polek i Polaków. Trwa zorganizowana akcja straży pożarnej, która dąży do opanowania klęski żywiołowej. Niepokojące doniesienia nie pozostawiają wątpliwości co do skali wypadku.

W wyniku suszy oraz kryzysu klimatycznego zagrożenie pożarowe jest na bardzo wysokim poziomie. Płonące lasy oraz wysypiska odpadów wymagają niezwykle ciężkiej pracy ze strony polskich strażaków. Tym razem trwa akcja kilkudziesięciu osób celem ugaszenia płomieni, które trawią wysypisko odpadów pod Śremem. Kilkanaście zastępów straży pożarnej prowadzi tam zmasowaną akcję ratowania kondycji wysypiska. Doniesienia w sprawie skali wypadku porażają.

SE: Kacperek mógł zostać porwany. Matka chłopca ujawniła porażające szczegółySE: Kacperek mógł zostać porwany. Matka chłopca ujawniła porażające szczegółyCzytaj dalej

Pożar: Przykre skutki pożaru w Wielkopolsce

Jak przedstawia portal "TVN 24 Poznań" cała katastrofa rozpoczęła się w piątkowych godzinach popołudniowych. Warto przypomnieć, że klęska żywiołowa w wielkopolskim wysypisku to nie jednorazowy wypadek. Ostatni pożar gaszono tam przez całe dwa tygodnie. Do walki z żywiołem wykorzystuje się tak zwany ciężki sprzęt. Z informacji TVN-u wiemy, że z wiedzy posiadanej przez starszego kapitana - Daniela Przewoźniaka akcja gaśnicza może zająć dużo czasu.

- Płomień jest nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz składowisk. Mamy do dyspozycji również koparkę, która ruszy do działania, ale czekamy na ustanie zadymienia. Mamy w końcu do czynienia z płonącymi odpadami, które są niebezpieczne – przekazał Portalowi "TVN 24 Poznań" dowódca akcji gaśniczej, Daniel Przewoźniak.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tak działa tarcza antykryzysowa. Pani Bożena miała dostać 36 tys. zł, otrzymała zaledwie 360 zł
2. Biedronka ujawniła listę płac. Zarobki w sieciówce robią wrażenie, aż trudno uwierzyć

W podśremskim składowisku płoną niebezpieczne odpady. Jak podają redakcji "TVN 24 Poznań" prowadzący akcje gaśniczą odkryli, że pożar jest nie tylko zewnętrzny, ale powstaje również wewnątrz składowisk. Priorytetowym działaniem podjętych przez funkcjonariuszy w tym momencie będzie zatamowanie ciągłego zadymienia. Przypomnijmy, że pierwszy pożar tego miejsca miał miejsce w styczniu tego samego roku. Wciąż nieznane są przyczyny pożaru.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe odkrycie w badaniach nad koronawirusem. Polski zespół rozpracował kluczowy enzym
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Czy sklepy będą zamknięte 2 i 3 maja? Zakaz handlu, kiedy?
  4. Ratownik medyczny z mazowieckiego pogotowia był zakażony. Niestety nie żyje
  5. Zabójca nastoletniej Kornelii nie miał litości. Właśnie on doprowadził do niewyobrażalnej tragedii
  6. Najnowsze, oficjalne dane z Chin ws. koronawirusa są porażające. Aż trudno uwierzyć

Źródło: TVN 24 Poznań