Powrót do szkoły. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 31 Sierpnia 2020

Kiedy powróci nauczanie zdalne? Ekspert ujawnia

Powrót do szkoły może wywołać niemałe problemy. Dziennik "Rzeczpospolita" przedstawił nieoficjalne doniesienia w sprawie nauczania zdalnego. Sytuacja dzieci oraz pedagogów stanęła pod znakiem zapytania. Warto się zainteresować i przygotować na nadchodzące wydarzenia.

Od kilku tygodni w debacie publicznej dominuje temat powrotu do szkół. Ministerstwo Edukacji zadecydowało, że młodzież już od pierwszego września będzie pobierać edukację w trybie stacjonarnym. Postanowienie Dariusza Piontkowskiego spotkało się że sprzeciwem zarówno rodziców, uczniów, jak i pedagogów. Również dyrektorzy próbują odsunąć rozpoczęcie roku szkolnego za pośrednictwem przysługujących im dodatkowych dni wolnych. Decyzję o zawieszeniu prac placówek oświaty będzie jednak podejmować sanepid. W zależności od sytuacji, na kwarantanne mogą przechodzić jedynie poszczególne osoby.

Ojciec nowych gwiazd show TVN był kryminalistą. Niespodziewana sytuacja w Ojciec nowych gwiazd show TVN był kryminalistą. Niespodziewana sytuacja w "Top Model"Czytaj dalej

Powrót do szkoły pod znakiem zapytania? "Rzeczpospolita" przedstawia nieoficjalne ustalenia

Dziennik "Rzeczpospolita" w ostatnim czasie przekazał nieoficjalne informacje na temat zamknięcia szkół. Okazuje się, że już w najbliższych tygodniach mogą zapaść konkretne decyzje w sprawie nauczania zdalnego. Politycy Prawa i Sprawiedliwości deklarują jednak, że podobne sytuacje nie powinny mieć miejsca. Michał Dworczyk, przedstawiciel Kancelarii Prezydenta wskazywał jednak, że jak każdy, boi się nadchodzących wydarzeń związanych z powrotem do szkół.

Absolutnie nie wyrzucaj obierek z ogórka. Mają nieocenione zastosowanieAbsolutnie nie wyrzucaj obierek z ogórka. Mają nieocenione zastosowanieCzytaj dalej

Wirusolog Włodzimierz Gut przekazał "Rzeczpospolitej", że postanowienia o nauczaniu zdalnym powinny być jedynie formalnością. Zasugerował, że brak tego typu decyzji może wynikać z "nakazu z góry". Zdaniem ekspertów jednak przejście na nauczanie zdalne jest jedynie kwestią czasu. Niewykluczone, że rządzący oraz Inspektorat Sanitarny nie będzie miał innego wyjścia. Dokładne restrykcje będą nakładać dyrektorzy konkretnej placówki. W wielu z nich obowiązek noszenia maseczek będzie obowiązywać również podczas lekcji i przerw.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie nadeszło potwierdzenie od premiera Morawieckiego
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Mogą wejść na konta, ściągnąć chore kwoty. Od stycznia kontrolerzy pobrali już 464 mln zł i wciąż im mało

Powrót do szkoły od kilku tygodni jest też przedmiotem sporów politycznych. W niektórych placówkach oświaty, jak podaje "Rzeczpospolita", już mają miejsce pierwsze zakażenia, choć rok szkolny jeszcze się nie zaczął. Dziennik podaje, że sanepid odstąpił od nauczania stacjonarnego w niektórych szkołach na terenie Zakopanego czy Wietrzychowic przez wzgląd na sytuację epidemiczną.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel do wszystkich warszawiaków. Chodzi o wodę, jest źle
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Zaczęło się, Polsat donosi o fatalnej sytuacji. Żywioł niemal zdewastował duże miasto

Źródło: [Rzeczpospolita]