wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Powrót do szkół zostanie przesunięty? Wszyscy rodzice powinni wiedzieć, ważne zmiany w konkretnych szkołach

28 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Powrót do szkół, zgodnie z decyzją Dariusza Piontkowskiego, powinien mieć miejsce już 1. września. Okazuje się, że postanowienie to nie przypadło do gustu samorządowcom, rodzicom, nauczycielom, a nawet uczniom. Wokół nowego roku szkol

Kryzys epidemiczny doprowadził do podjęcia wielu, zaskakujących decyzji. Na samym początku pandemii Polki i Polacy stosowal się do wszystkich zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Polityka Prawa i Sprawiedliwości w sprawie reżimu sanitarnego budzi skrajne emocje. Ministerstwo Zdrowia od kilku tygodni odnotowuje drastyczny wzrost zachorowań. Okazuje się, że mimo pogarszającej się sytuacji, Dariusz Piontkowski zadecydował o młodzieży. Powrót do szkół ma mieć miejsce już pierwszego września.

Powrót do szkół pierwszego września? Część szkół protestuje

Przypomnijmy, że część samorządowców nie wyraża zgody na rozpoczęcie roku szkolnego pierwszego września. Wielu nauczycieli wskazuje, że nie każda szkoła ma możliwość wdrożenia zaleceń Dariusza Piontkowskiego i sanepidu. Dyrektorzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Kierownicy niektórych placówek oświaty przesunęli apele wrześniowe. Całe zamieszanie argumentują zagrożeniem epidemicznym. Do decyzji tej nie jest wymagana zgoda inspektorów. Dyrektorzy mają prawo na ustalenie kilku dni wolnych w ciągu roku.

Po powrocie do szkół dzieci oraz młodzież będzie musiała zastosować się do zasad bezpieczeństwa. Zachowanie odstępstw, dezynfekcja rąk to zaledwie namiastka zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wyjaśnijmy, że pierwszego września odbędą się spotkania organizacyjne. Pedagodzy wytłumaczą, jak dokładnie będzie wyglądać życie w nowej rzeczywistości szkolnej. Również rodzice oraz osoby z zewnątrz nie będą miały wstępu do placówek. 

Powrót do szkół od kilku dni nie schodzi z medialnego świecznika. Przypomnijmy, że rozwój pandemii jest niezwykle dynamiczny. Rządzący od samego początku zastrzegali, że zaostrzenie pewnych obostrzeń może mieć miejsce. Obecnie, restrykcje są dostosowywane indywidualnie do danego powiatu. Główny Inspektorat Sanitarny będzie na bieżąco śledził sytuacje, jakie będą miały miejsce w placówkach oświaty. Eksperci będą reagowali od razy, gdy dojdzie do niepokojących zdarzeń.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >