Powrót do szkół. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 2 Września 2020

Powrót do szkół. W Polsce zamknięto już kilka placówek, ważna informacja dla rodziców

Powrót do szkół nie wszędzie doszedł do skutku. W ostatnim czasie przedstawiono niezwykle ważne wiadomości na temat niektórych placówek oświaty. W wielu z nich niezbędne było przesunięcie zajęć na przyszły tydzień. Główny Inspektorat Sanitarny nadzoruje niepokojące zdarzenia.

Od kilku tygodni w Polsce toczy się dyskusja na temat przyszłości polskich szkół. W dobie kryzysu epidemicznego ucierpiała zarówno młodzież, jak i nauczyciele. Nowa rzeczywistość oraz nauczanie zdalne zaskoczyły osoby przebywające na co dzień w szkołach. Dariusz Piontkowski postanowił przeprowadzić rozpoczęcie nowego roku szkolnego w sposób stacjonarny. Wzbudziło to sprzeciw ze strony rodziców, młodzieży oraz pedagogów. Okazuje się, że część placówek już dzisiaj zmaga się z poważnymi problemami.

Najpierw wyrzucono go z Najpierw wyrzucono go z "Pytania na śniadanie", teraz z innej stacji. Protest kolegów z redakcji, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Powrót do szkół nie w każdej placówce. Wiadomości z Podkarpacia budzą niepokój

Lokalne media podały wiadomości na temat szkół, które już na początku września musiały zawiesić prowadzenie zajęć. Przykre zdarzenia miały miejsce w Kołaczycach, Brzózie Królewskiej, Biedaczowie oraz Bieździedzicy. Portal Nowiny24.pl poinformował, że cztery placówki zamknięto przez wzgląd na sytuację epidemiczną w danym powiecie. Jeden z nauczycieli, który uczył w dwóch szkołach naraz otrzymał też pozytywny wynik testu na wirusa. Główny Inspektorat Sanitarny działa w porozumieniu z dyrekcjami placówek. Małe miejscowości na Podkarpaciu będą musiały poczekać na oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego.

Informator ujawnił kulisy przetasowań w Informator ujawnił kulisy przetasowań w "Dzień dobry TVN". Padły słowa o autocenzurzeCzytaj dalej

Politycy Prawa i Sprawiedliwości wciąż deklarują, że sytuacje te są jednostkowe. Warto jednak podkreślić, że od wielu dni mamy do czynienia z drastycznym wzrostem zachorowań. Część dyrektorów postanowiła wyznaczyć młodzieży dodatkowe dni wolne tak, by przesunąć powrót do szkół o kilka dni. Postanowienia te tłumaczono troską o bezpieczeństwo uczniów oraz pedagogów. Kierownicy placówek nakreślają też szczegółowe restrykcje, które będą obowiązywać osoby uczęszczające oraz prowadzące zajęcia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Decyzja została podjęta, nie ma już odwrotu. Minister podpisał dokument, wielka zmiana już od dziś
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Nadciąga reforma emerytalna. Dadzą Ci 10 tysięcy, by potem pobrać ogromną prowizję

Powrót do szkół jest przede wszystkim ważnym spotkaniem organizacyjnym. Podczas pierwszego spotkania z młodzieżą po wakacjach prowadzone są rozmowy na temat wytycznych oraz zasad bezpieczeństwa, jakie wdrożyła konkretna placówka. Decyzję o przerwaniu prowadzenia zajęć w trybie stacjonarnym podejmuje lokalna jednostka sanepidu w porozumieniu z kierownictwem szkoły. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. Morawiecki w kinie bez maseczki. Tak, premier złamał zalecenie rządu
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Tragedia w Polsce pierwszego dnia szkoły. Ranne dzieci, służby w akcji

Źródło: [Nowiny24.pl]