wtv.pl
Poszukiwani

Facebook/Zaginieni Cała Polska

Pilny apel policji, proszą o pomoc. Poszukiwani 23-latka i jej 10-miesięczny synek

14 Października 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Zaginęła 23-letnia Klaudia Sadkowska i jej 10-miesięczny synek, Aleksander. Kobieta na co dzień mieszkała w czeskiej Pradze, ale pochodziła z Czechowic-Dziedzic. Jeśli ktokolwiek ją widział lub wie, gdzie może teraz przebywać, proszony jest o kontakt z K

Jej ostatni kontakt z rodziną datowany jest na 8 sierpnia. 

Poszukiwani: Klaudia Sadkowska i jej synek, Aleksander

"Klaudia ostatni raz kontaktowała się z rodziną 8-go sierpnia. Telefon który miała ze sobą jest wyłączony. Ostatnio mieszkała wraz z partnerem Damianem M. i 10-cio miesięcznym synkiem Aleksandrem w Pradze. Dziewczyna pochodzi z miejscowości Czechowice-Dziedzice" - podaje profil facebookowy Zaginieni Cała Polska. 

Klaudia Sadkowska ma 167 cm i waży około 50 kg. Jej włosy i oczy są koloru brązowego. Na ciele ma również dwa tatuaże - kokardkę w okolicy żeber oraz napis w okolicach pachwiny. Życie zaginionej może być zagrożone. 

- "Poszukuje córki Klaudii z kilkumiesięcznym dzieckiem. Od paru miesięcy nie daje znaku życia. Widziana w różnych miejscach w kraju, jak również za sąsiednią granicą. Proszę o udostępnienie i pomoc w poszukiwaniach" - pisze na Facebooku matka dziewczyny. 

Nieznane są okoliczności zaginięcia czechowianki. Wiadomo jedynie, że do zajścia doszło na terenie Republiki Czeskiej i tak, jak podkreśla matka dziewczyny, widziano ją nie tylko tam, ale również przy polskiej granicy, co zgłaszano policji. Klaudia Sadkowska mieszkała z partnerem w Pradze od listopada 2019 roku. Podczas zaginięcia kobieta miała przy sobie prawdopodobnie dokumenty i telefon. 

Jak dowiadujemy się z fanpage'a facebookowego "Zaginieni przed laty", do którego zgłosiła się siostra dziewczyny, Paulina, nie ma również kontaktu z jej partnerem, Damianem M. 

Zrozpaczona zniknięciem mamy, czeka na nią jej 4-letnia córka, Oliwia. Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu kobiety, proszone są o kontakt Komisariatem Policji w Czechowicach-Dziedzicach pod numerem telefonu 32 214 88 10 lub numerem alarmowym 112.

Poszukiwani przez całą Polskę

W zeszłym roku w Polsce zaginęło 718 osób. Należy pamiętać, że w razie takiego wydarzenia, należy od razu powiadomić policję. Według statystyk z 2015 roku, policja odnalazła prawie 98% osób zaginionych.

Rozróżniane są trzy kategorie osób zaginionych - takie, które nagle i gwałtownie opuszczają miejsce swojego pobytu, a okoliczności świadczące o takim zniknięciu mogą wiązać się z zagrożeniem życia (w tym zagrożenie samobójstwem), a także dzieci do 15, roku życia oraz osoby, które nie są samodzielne lub chorują, druga kategoria zawiera w sobie osoby, które świadomie zerwały kontakty ze znajomymi i bliskimi, a trzecia kategoria dotyczy osób małoletnich, które samowolnie oddaliły się od miejsca zamieszkania lub innej placówki, w której się znajdują, ale również dzieci, które zostały poddane tzw. "porwaniu rodzicielskiemu".

źródło: [natemat.pl][ITAKA.pl][statystyki.policja.pl][czecho.pl]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >