wtv.pl
Warzywa w Biedronce

facebook.com/projektAGROunia

Jeden z działaczy Agrounii sprawdził pochodzenie warzyw w sklepie Biedronka. "Tak się zbija cenę krajowego produktu"

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Jeden z działaczy Agrounii wybrał się do sklepu sieci Biedronka znajdującej się na warszawskiej Białołęce. Dział z warzywami wyjątkowo go zadziwił. Okazało się, że większość znajdujących się tam produktów nie pochodzi z Polski.

Biedronka zdążyła już odnieść się do zarzutów Agrounii.

Na warzywa do Biedronki

To musiały być wyjątkowo szokujące zakupy dla jednego z działaczy Agrounii, który postanowił wybrać się do Biedronki na Białołęce, by sprawdzić skąd pochodzą produkty znajdujące się na dziale z owocami i warzywami.

Swoją refleksją podzielił się na oficjalnej stronie organizacji na Facebooku. Okazało się bowiem, że zdecydowana większość dostępnych w sklepie warzyw nie pochodzi z Polski, mimo że wiele z nich jest już dostępnych u rodzimych producentów.

Banany w Łodzi

Jadowity pająk wśród bananów w popularnym markecie? Specjalna komisja zbada sprawę

CZYTAJ DALEJ

Kiedy w Polsce młodych ziemniaków jest pod dostatkiem biedronka oferuje wczesne ale.. z GRECJI - napisano w poście - Tak kochani, tak sie zbija cenę krajowego produktu - dodano.

Agrounia przekonuje, że w polskich sklepach powinny być już dostępne krajowe nowalijki. Zamiast nich w Biedronce znajdziemy jednak te, pochodzące z Włoch. Zdaniem działaczy, uderza to w polskich rolników.Fundamentem Biedronki są polscy dostawcy - przekonuje sieć w odpowiedzi serwisowi Money.pl - Pomimo tego, że niektórych owoców i warzyw nie uprawia się w naszym klimacie lub są okresy czy miesiące, gdy nie da się ich uprawiać, to już dziś zdecydowana większość pochodzi z naszego kraju.

Jeśli chodzi o nowalijki, to ich dostępność jest uzależniona od warunków pogodowych na wiosnę, gdy wzrastają - tłumaczy Biedronka - W tej chwili pierwsze dostawy polskich nowalijek docierają do sklepów sieci Biedronka i z każdym tygodniem ich dostępność będzie jeszcze powszechniejsza

Gdzie są polskie produkty?

Do Biedronki wybrać postanowił się również założyciel Agrounii Michał Kołodziejczak. W zamieszczonym na Facebooku nagraniu nie mógł wyjść z szoku widząc na półkach warzywa zagranicznego pochodzenia.

- Dla mnie to jest po prostu bandytyzm w białych rękawiczkach robiony za przyzwoleniem, sam nie wiem kogo, ale chyba wszystkich urzędów. Nie po to robi się promocje i nie temu powinny służyć, żeby Polska stała się takim rynkiem utylizacyjnym produktów zza granicy - przekonywał.

Na poparcie swojej argumentacji, mężczyzna chwycił jedną ze znajdujących się na dziale z warzywami skrzynek i przedstawił widzom z jakiego kraju pochodzą leżące w niej produkty.

- Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, biorąc skrzynkę widzę, że ta rzodkiewka nie jest z Polski, tylko jest ona z Włoch wtedy, kiedy rzodkiewki w Polsce nie brakuje i nie powinno brakować. To jest nienormalne! - oburzał się Michał Kołodziejczak.

- Tutaj akurat mamy, bo mnie to też interesuje kto jest dostawcą, no polska firma, która też się chwali, że stawia na polskie produkty - Amazis. Będziemy wymieniać te firmy! - ostrzegł.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: money.pl, facebook.com

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >