wtv.pl > Polska > Cała Polska podaje dalej. Uratujmy kultową manufakturę rurek z kremem, liczy się każda pomoc
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:30

Cała Polska podaje dalej. Uratujmy kultową manufakturę rurek z kremem, liczy się każda pomoc

wtv
WTV.pl

Dziennikarz Michał Nobis zamieścił emocjonalny apel o pomoc dla legendarnej manufaktury rurek z kremem. Smak, który zna praktycznie każdy, a który jest symbolem prawego brzegu Warszawy. Prowadzone od 1958 roku Rurki z Bitą Śmietaną Rondo Wiatraczna znalazły się w trudnej sytuacji.

Wizja bankructwa jest coraz bardziej realna. W tym momencie liczą się naprawdę małe gesty, liczy się każda pomoc. Razem jesteśmy w stanie uratować to kultowe miejsce i nie tylko mieszkańcy stolicy mogą wspomóc manufakturę worek z kremem.

Apel o pomoc dla warszawskiej manufaktury rurek z kremem

Na Facebooku pojawił się kolejny apel o pomoc, ale Polki i Polacy już wielokrotnie udowodnili, że potrafią bezinteresownie okazać życzliwość obcym, potrzebującym ludziom. Pracownia Rurki z Bitą Śmietaną Rondo Wiatraczna znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Otwarty w 1958 roku punkt z wyrabianymi ręcznie i według starej receptury przysmakami już niedługo może zniknąć z gastronomicznej mapy Polski. 

- Kochani, kultowa manufaktura rurek z bitą śmietaną, która istnieje w Warszawie od 1958 znalazła się właśnie na skraju bankructwa. Rurki z Bitą Śmietaną Rondo Wiatraczna potrzebują naszej pomocy - tymi słowami dziennikarz Michał Nobis rozpoczyna swój wpis, pozując do zdjęcia ze świeżą rurką z kremem oraz pracującą tam straszą panią stojącą za ladą. Powód tak trudnej sytuacji lokalu jest prosty.

- Zakaz spożywania posiłków na ulicy wbił nam nóż prosto w serce i mimo prób wyjścia z sytuacji obronną ręką, dodawano kolejne obostrzenia. Jesteśmy przygotowani by zawinąć Wam rurki w zgrabne paczki, byście mogli rozkoszować się nimi w domu. Prosimy o pomoc, bo przyszłość jawi nam się w czarnych barwach - przekazuje za pomocą mediów społecznościowych kultowa manufaktura licząca, że Polacy po raz kolejny pokażą swoje wielkie serce i ruszą im na pomoc.

Liczy się każda pomoc, wszyscy mogą przyczynić się do przetrwania kultowego miejsca

Czy tylko osoby mieszkające w Warszawie mogą pomóc? Wbrew pierwszej myśli okazać się może, że wszyscy Polacy, nawet ci oddaleni od warszawskiej manufaktury mogą podać dalej informacje o potrzebującym pomocy miejscu i przyczynić się do rozpowszechnienia tej wiadomości, co przyniesie wymierne korzyści. W obecnej sytuacji każda pomoc jest niczym na wagę złota.

Za pyszne rurki wykonywane według sprawdzonej, tradycyjnej manufaktury zapłacimy jedynie 3,50 zł za sztukę. Istnieje możliwość zapakowania ich na wynos i delektowanie się nimi w zaciszu domowym. W obecnej sytuacji warto wspierać lokalne miejsca gastronomiczne dotknięte hybrydowym lockdownem. Wszyscy wybierający się do Rurki z Bitą Śmietaną Rondo Wiatraczna mieszczącej się przy ulicy Grochowskiej 210/212 muszą zaopatrzyć się w gotówkę, gdyż w lokalu nie są przyjmowane karty płatnicze. 

Gastronomia przechodzi obecnie wyjątkowo trudny okres

Jakiś czas temu Mateusz Morawiecki zdecydował, że o ile kościoły nie stanowią zagrożenia to już jedzenie przy oddalonych od siebie i dezynfekowanych stolikach stanowi ogromne zagrożenie dla obywateli w obliczu pandemii. Właściciele lokali ponownie otrzymali zakaz serwowania swoich dań stacjonarnie, a zakaz spożywania w miejscu publicznym dotknął również te miejsca, gdzie do tej pory stosowano politykę "take and go". 

Cała Polska podaje dalej, z naszą wspólną pomocą uda się uratować tak kultowe miejsca. Mapa Warszawy bez tradycyjnych rurek z kremem nie będzie taka sama. 

Źródło: Facebook.com/NobisMichal

Źródło: Facebook.com/NobisMichal

Tagi: Facebook
Powiązane