wtv.pl
Polskie Radio bez Wojciecha Manna?

Facebook/Anna Gacek

Bunt dziennikarzy w mediach publicznych. Wstawili się za zwolnioną dziennikarką, największa gwiazda rezygnuje

10 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Polskie Radio bez podania przyczyn zwolniło z pracy Annę Gacek, dziennikarkę związaną z Trójką od 19 lat. Redakcja stacji stanęła murem za koleżanką i solidarnie odmówiła prowadzenia audycji w jej zastępstwie. Oświadczenie w sprawie wydał również Wojciech Mann.

Wczoraj informowaliśmy o szokującej decyzji dyrekcji Polskiego Radia. W trybie natychmiastowym, bez podania przyczyn, z pracy zwolniono Annę Gacek, dziennikarkę związaną z radiową Trójką od niemal 20 lat.

O sprawie poinformowała sama zainteresowana za pośrednictwem swojego Facebooka. "Decyzją Prezes Polskiego Radia - ze skutkiem natychmiastowym - nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki", napisała dziennikarka.

Polskie Radio w destrukcji?

Dyrekcja Polskiego Radia nadal nie podała przyczyn zwolnienia dziennikarki. Nie ujawniono ich również pracownikom rozgłośni. Zaproponowano im za to prowadzenie programów, który dotychczas prowadziła Anna Gacek. "WM" podaje jednak, że dziennikarze solidarnie odmówili szefostwu.

Jedną z audycji prowadzonych przez dziennikarkę był popularny program "W Tonacji Trójki". Współprowadzącym był Wojciech Mann, którego wychowanką jest właśnie Anna Gacek. W związku z jej zwolnieniem Mann zapowiedział, że również wycofa się z prowadzenia audycji.

– Przez ponad 10 lat mieliśmy zaszczyt i przyjemność spotykać się z państwem we wtorki w audycji "W Tonacji Trójki" – mówi Gacek w opublikowanym na Facebooku nagraniu. – Aż do niedawna, ponieważ ktoś, kto ma, co prawda, władzę, ale nie ma wyczucia i nie rozumie radia, zakazał Ani występów na antenie – dodaje Wojciech Mann.

– Postanowiliśmy poczekać, aż ktoś położy kres destrukcji Polskiego Radia – przekazał Wojciech Mann, jedna z legend rozgłośni.

Co ciekawe, cytowana przez portal wirtualnemedia.pl rzeczniczka Polskiego Radia podała, że Gacek nie została zwolniona, a zwyczajnie skończyła się jej umowa. – Red. A. Gacek otrzymała inną propozycję kontynuacji pracy w Polskim Radiu, jednak sama podjęła decyzję o jej nieprzyjęciu. Szanujemy ten wybór i życzymy red. A Gacek wszelkich sukcesów w nowych przedsięwzięciach. Przypisywanie odpowiedzialności za tę osobistą decyzję innym osobom jest jednak nieuzasadnione i niewłaściwe – przekazała Ewelina Steczkowska.

Źródło: Wirtualne Media / Facebook/Anna Gacek

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >