Polskie Radio bez Wojciecha Manna?. Facebook/Anna GacekŹródło: Facebook/Anna Gacek
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Marca 2020

Bunt dziennikarzy w mediach publicznych. Wstawili się za zwolnioną dziennikarką, największa gwiazda rezygnuje

Polskie Radio bez podania przyczyn zwolniło z pracy Annę Gacek, dziennikarkę związaną z Trójką od 19 lat. Redakcja stacji stanęła murem za koleżanką i solidarnie odmówiła prowadzenia audycji w jej zastępstwie. Oświadczenie w sprawie wydał również Wojciech Mann.

Wczoraj informowaliśmy o szokującej decyzji dyrekcji Polskiego Radia. W trybie natychmiastowym, bez podania przyczyn, z pracy zwolniono Annę Gacek, dziennikarkę związaną z radiową Trójką od niemal 20 lat.

O sprawie poinformowała sama zainteresowana za pośrednictwem swojego Facebooka. "Decyzją Prezes Polskiego Radia - ze skutkiem natychmiastowym - nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki", napisała dziennikarka.

13. emerytura do zmiany. Seniorzy będą mogli liczyć na wyższe kwoty?13. emerytura do zmiany. Seniorzy będą mogli liczyć na wyższe kwoty?Czytaj dalej

Polskie Radio w destrukcji?

Dyrekcja Polskiego Radia nadal nie podała przyczyn zwolnienia dziennikarki. Nie ujawniono ich również pracownikom rozgłośni. Zaproponowano im za to prowadzenie programów, który dotychczas prowadziła Anna Gacek. "WM" podaje jednak, że dziennikarze solidarnie odmówili szefostwu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent podjął nagłą decyzję
2. Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym jeden w Warszawie. Do akcji wkracza policja

Jedną z audycji prowadzonych przez dziennikarkę był popularny program "W Tonacji Trójki". Współprowadzącym był Wojciech Mann, którego wychowanką jest właśnie Anna Gacek. W związku z jej zwolnieniem Mann zapowiedział, że również wycofa się z prowadzenia audycji.

– Przez ponad 10 lat mieliśmy zaszczyt i przyjemność spotykać się z państwem we wtorki w audycji "W Tonacji Trójki" – mówi Gacek w opublikowanym na Facebooku nagraniu. – Aż do niedawna, ponieważ ktoś, kto ma, co prawda, władzę, ale nie ma wyczucia i nie rozumie radia, zakazał Ani występów na antenie – dodaje Wojciech Mann.

– Postanowiliśmy poczekać, aż ktoś położy kres destrukcji Polskiego Radia – przekazał Wojciech Mann, jedna z legend rozgłośni.

Co ciekawe, cytowana przez portal wirtualnemedia.pl rzeczniczka Polskiego Radia podała, że Gacek nie została zwolniona, a zwyczajnie skończyła się jej umowa. – Red. A. Gacek otrzymała inną propozycję kontynuacji pracy w Polskim Radiu, jednak sama podjęła decyzję o jej nieprzyjęciu. Szanujemy ten wybór i życzymy red. A Gacek wszelkich sukcesów w nowych przedsięwzięciach. Przypisywanie odpowiedzialności za tę osobistą decyzję innym osobom jest jednak nieuzasadnione i niewłaściwe – przekazała Ewelina Steczkowska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  2. Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące
  3. Niezrozumiałe, natychmiastowe zwolnienie. Po 19 latach pracy z anteny Polskiego Radia znika uwielbiana dziennikarka
  4. Polacy nie zastanawiają się nad emeryturą. Zaskakujący sondaż zdradza wszystko
  5. Nie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następców
  6. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"

Źródło: Wirtualne Media / Facebook/Anna Gacek