"Polski Fritzl" odpowiedział za swoje czyny przed sądem. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 3 Lipca 2020

Sprawa "polskiego Fritzla", który był oprawcą bratowej znalazła finał w sądzie. Bracia zostaną ukarani, nie ujdzie im to płazem

"Polski Fritzl" miał dopuścić się niewyobrażalnych przestępstw. Kobieta z rodziny znanych braci miała zmagać się z przemocą seksualną ze strony mężczyzn. Sąd Okręgowy w Gdańsku wymierzył im niemałą karę. "To są rzeczy kompletnie niepojęte, nie do uwierzenia" - czytamy w uzasadnieniu wyroku.

Polska Agencja Prasowa przekazała poruszające informacje w sprawie najnowszego wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku. Decyzją wymiaru sprawiedliwości Mariusz S. funkcjonujący pod pseudonimem "Polski Fritzl" trafił do więzienia. Wspólnie ze swoimi kuzynami i znajomymi mieli wielokrotnie wykorzystywać i nękać kobietę, która była żoną skazanego. Jak podaje Super Express, zatrważające zdarzenia miały mieć miejsce od stycznia 2019 do grudnia 2010 roku, jednak dopiero teraz wydano wyrok w tej sprawie.

Ujawniono prawdę nt. ułaskawienia przez Andrzeja Dudę. Skandaliczne fakty ujrzały światło dzienne, wielu może być wściekłychUjawniono prawdę nt. ułaskawienia przez Andrzeja Dudę. Skandaliczne fakty ujrzały światło dzienne, wielu może być wściekłychCzytaj dalej

"Polski Fritzl" trafił do więzienia

 - W tej okropnej, ciemnej piwnicy zamykał mnie na kłódkę. W nocy otwierał, związywał ręce, nogi i wtedy gwałcił. Po wszystkim bił mnie po głowie. [...] Nawet spałam w tej piwnicy związana i czekałam, aż mnie rano rozwiąże. Wtedy wychodziłam, robiłam dzieciom śniadanie i obiad, którego nie mogłam zjeść. Z głodu byłam zmuszona jeść z wiaderka naszego psa Pinia. Były dni, że musiałam spać w lesie - czytamy w relacji ofiary ujawnionej przez Gazetę Wyborczą.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dramatyczna relacja pobitej na wiecu Dudy 18-latki. "Jego zwolennicy mnie wyzywali, a on patrzył mi w oczy i nie powiedział nic"
2. Rząd podjął decyzję w ostatniej chwili. Polacy będą zaskoczeni

"To są rzeczy nie do uwierzenia. I to zarówno dla przeciętnego człowieka, który by o tej sprawie usłyszał, ale nawet dla sędziego karnisty z 12-letnim już doświadczeniem w sprawach karnych rozmaitego rodzaju, bardziej lub mniej drastycznych. To są rzeczy, które pozostają poza granicami naszej wyobraźni" - uzasadniała swój wyrok sędzia Maria Hartuna. W wyniku śledztwa odkryto, że pierwsze akty przemocy miały mieć miejsce chwile po ślubie skazanego i ofiary. 

Mariusz S otrzymał karę 25 lat pozbawienia wolności. Pozostali skazani bracia,  Andrzej i Mirian S. otrzymali karę kolejno 12,5 i 12 lat więzienia. Wyroku w sprawie pozostałych zwyrodnialców zapadną już w najbliższej przyszłości. Obaj mężczyźni będą musieli zapłacić odszkodowania w wysokości 20 i 10 tysięcy złotych. 

"Śpi na stole przykryta starymi kurtkami. Jada raz dziennie jakąś breję, którą przynoszą jej w metalowej misce. Później dowiemy się, że oprócz zalanego gorącą wodą, w tej misce była także sperma jej męża. Swoje potrzeby fizjologiczne załatwia w kącie. Wpada na pomysł, żeby wybić okno. To jej się udaje, ale rezygnuje z ucieczki. Gdy mąż się o tym dowiaduje, kobieta jest dodatkowo wiązana, musi jeść ze związanymi rękami. Jak to mawia potem jej starsza córka: «mama je jak pies». Do tego wszystkiego mąż gwałci ją w tej piwnicy - czytamy w relacji sądu opublikowanej przez PAP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy system poboru opłat już jest. Bez jednej rzeczy w aucie zapłacisz karę
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. Zakonnica w sierocińcu nieludzko wykorzystała nastolatkę szmatką w kotłowni. Nowy Jork poruszony, porażające wyznanie ofiary, która po latach zaczęła mówić o okropnych przeżyciach
  4. "Wiadomości" TVP znów biją rekordy żenady. Wprost zrównują LGBT z przestępstwem na tle wykorzystywania, nie mają żadnych granic
  5. Ważna, nagła propozycja PiS tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich. Pierwszy podpis złożył Jarosław Kaczyński
  6. CERN potwierdza. Odkryto zupełnie nową cząstkę

Źródło: [Polska Agencja Prasowa/Gazeta Wyborcza/Super Express]