Gwiazdy LGBT. Flickr, youtube/PRZEŚWIETLENIŹródło: Flickr, youtube/PRZEŚWIETLENI
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 23 Listopada 2019

Polskie gwiazdy, które mówią otwarcie o swojej orientacji. Nie tylko te młodego pokolenia

Gwiazdy, które otwarcie mówią o swojej orientacji seksualnej, znajdziemy w każdym pokoleniu. Są to zarówno aktorzy i aktorki filmowi, jak i postaci znane z seriali telewizji Polsat, TVN, czy TVP. Możliwe, że nawet nie wiedzieliście o coming outach części z nich.

Marek Barbasiewicz, aktor

Marka Barbasiewicza podziwiać mogliście m.in. na antenie telewizji Polsat w serialu "Miodowe Lata". Wcielił się w nim w rolę Jana Marszałka, szefa Karola Krawczyka. Barbasiewicz grał również docenta Dariusza Depczyka w "Na dobre i na złe".

- To wyznanie niebywale wyprostowało mi życie. Nagle poczułem się sklejony ze sobą, szczery, niezmuszony do przemilczeń. Od wielu lat jestem w stałym związku. Więcej nie trzeba mówić. Nie chcę, by ten fakt przekroczył granicę informacji - wyznał w jednym z wywiadów.

Problemy z finansowaniem emerytur dużo poważniejsze, niż przypuszczano? Niepokojące doniesieniaProblemy z finansowaniem emerytur dużo poważniejsze, niż przypuszczano? Niepokojące doniesieniaCzytaj dalej

Maciej Nowak, juror "Top Chef" w telewizji Polsat

Macieja Nowaka możecie kojarzyć, przede wszystkim z roli jurora w programie kulinarnym "Top Chef". Jest wielokrotnie nagradzanym krytykiem kulinarnym i teatralnym. Ma na swoim koncie liczne publikacje w polskich mediach. W 2001 roku, na łamach "Gazety Wyborczej" zadeklarował, że jest gejem.

Michał Piróg, gwiazda TVN

Michała Piróga znać możecie z licznych produkcji stacji TVN. Był jurorem 9 edycji programu "You can dance", współprowadził "Top Model" oraz uczestniczył w drugiej edycji programu "Azja Express". 

Aktywnie wypowiada się na liczne, społeczne tematy. Wspiera środowisko LGBT i działania proekologiczne.

Michał Witkowski, pisarz

Michał Witkowski jest znanym, polskim pisarzem. Ma na swoim koncie współpracę z "Polityką", "Wprost" i "Viva! Moda".

Sam nie określa się mianem "geja", choć jest homoseksualny. Uważa, że określenie to zostało wytworzone przez kulturę masową i pozostaje wąskie znaczeniowo.

Katarzyna Adamik, córka Agnieszki Holland

Córka znanej, polskiej reżyserki jest zadeklarowaną lesbijką.

 - Właściwie to mi się nie chce. Mówiłam, że nie mam wojowniczego charakteru. Zresztą właśnie tworzy się prawo partnerskie i mam nadzieję, że dojdzie do tego, że nie będzie się marginalizować tak dużej grupy Polaków - wyznała w wywiadzie dla "Vivy".

Jacek Poniedziałek, aktor serialowy

Jacka Poniedziałka kojarzyć możecie, jako Rafała Lubomskiego z "M jak Miłość", czy Rafała Żywieckiego z "Magdy M.". Aktor jest zadeklarowanym gejem, przez wiele lat żył z reżyserem Krzysztofem Warlikowskim.

- Mam już 40 lat. Nie będę się wygłupiał i bredził coś o idealnej kobiecie, której wciąż szukam. Jestem gejem i tyle - zadeklarował otwarcie.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nowe 500 plus od przyszłego roku? Zapowiedziano zmiany

2. Daniel Olbrychski miał wypadek

3. "Zawodowi kierowcy" i "Korytarz życia" na A1. Skandaliczne nagranie

4. Nowy pomysł w Sejmie. Każdy lek na receptę będzie kosztował 5 zł

5. Porażka rządowego programu. Większość Polaków wypisało się z PPK

6. Oko wypełniło mu się krwią i nagle stracił wzrok. Gwiazdor "Kiepskich" przeżył dramatyczne chwile