Polsat News. Polsat News screenŹródło: Polsat News screen
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 28 Kwietnia 2020

Minister w Polsat News ujawnił, które miejsca mogą zostać otwarte. Już jutro wydane zostanie oficjalne oświadczenie

Polsat News w programie "Wydarzenia i Opinie" gościł ministra kultury, Piotra Glińskiego. Szef resortu uchylił rąbka tajemnicy, dotyczącej otwierania kolejnych instytucji, w związku z odmrażaniem gospodarki. Przy okazji poznaliśmy również szczegóły programu wsparcia dla artystów, poszkodowanych przez epidemię.

Gliński był pytany przez prowadzącego rozmowę, Piotra Witwickiego o kolejne etapy odmrażania gospodarki. Na jutro zaplanowana jest konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego, podczas której premier przedstawi szczegółowy plan rządu na następne tygodnie. Jednak już teraz minister ujawnił, które instytucje kultury mogą zostać otwarte w pierwszej kolejności.

Przerwy i utrudnienia we wszystkich, polskich bankach. Lepiej już teraz dokonajcie przelewówPrzerwy i utrudnienia we wszystkich, polskich bankach. Lepiej już teraz dokonajcie przelewówCzytaj dalej

- Mniej więcej w takim zarysie jak przewidywaliśmy zostanie to zrealizowane, ale jutro premier poda szczegóły. Jeżeli chodzi o instytucje kultury to jutrzejsze informacje nie będą dotyczyć teatrów, widowisk, spektakli i wydarzeń, które odbywają się przy dużej publiczności. Ale biblioteki, muzea, galerie będą mogły być w pewnym zakresie i w porozumieniu odmrażane - mówił.

Gliński w Polsat News o wsparciu dla artystów

Minister wspomniał również o programie "Kultura w sieci". Zakłada on wsparcie finansowe dla artystów, którzy w dobie epidemii koronawirusa stracili dochody.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Informacje policji na temat rzeki, niedaleko której zaginął Kacperek. Niestety, doniesienia funkcjonariuszy nie napawają optymizmem
2. Pękła rura, ludzie aż odskoczyli. Woda wytrysnęła kilka metrów w górę

- Pracujemy od początku nad wsparciem dla artystów, którzy wypadli z obiegu, przestali pracować. Teraz rozstrzygany jest program "Kultura w sieci" na 80 mln zł. W ciągu dwóch tygodni ponad 12 tys. wniosków wpłynęło. Rozwiązań jest łącznie czternaście. Dzisiaj się odbyło pierwsze posiedzenie zespołu antykryzysowego ds. kultury. Będziemy to wsparcie dla kultury poprawiali - powiedział minister.

Źródło: Polsat News

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne odkrycia w sprawie pandemii. To schorzenie sprawia, że chorobę przechodzi się ciężej
  2. Dane z ZUS przerażają coraz bardziej. Wielu z nas może być w tragicznej sytuacji
  3. Polscy turyści wrócili na szlaki. W sieci pojawiły się oburzające zdjęcia i nie chodzi o tłumy
  4. W Polsce już nie rodzi się więcej dzieci? Stan sprzed programu 500 plus
  5. Ktoś celowo zniszczył samochód, którym pielęgniarka jeździła do szpitala. Karygodne zdarzenie w Gliwicach
  6. Tłumy ludzi na deptaku we Włoszech. Wielu bez maseczek, władze są wściekłe