wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Z niezrozumiałych powodów odebrano jej 11 z 15 dzieci. Nowe informacje w sprawie

2 Marca 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Polsat News kilka dni temu w poruszającym reportażu nagłośnił sprawę Pani Magdaleny z Wierzbicy. Na kobietę spadła nagła, druzgocąca decyzja sądu o odebraniu jej jedenaściorga z piętnaściorga dzieci. Motywacje kuratora, który stał za wnioskiem pozo

Michał Wójcik pochylił się nad losem kobiety, której decyzją sądu miano odebrać jedenaścioro dzieci. Służby socjalne nie zgodziły się na wykonanie czynności. Wiceminister poinformował o złożeniu wniosku o zmianę orzeczenia i pisma do kuratorów.

- W niedzielę wieczorem mieliśmy spotkanie z sędziami w ministerstwie. Poznaliśmy orzeczenia i uzasadnienie. W moim przekonaniu sądy popełniły błąd - mówił Wójcik na antenie Radiowej Trójki.

Przypomniał również o wprowadzonych przez Prawo i Sprawiedliwość zmianach w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Ich celem było powstrzymanie sytuacji, w których dzieci odbierane są opiekunom wyłącznie ze względu na złe warunki ekonomiczne.

Wiceminister zamierza zastosować w przypadku Pani Magdaleny ekstraordynaryjny tryb, pozwalający na zmianę prawomocnego orzeczenia. Jego zdaniem w sytuacji kobiety nie ma przesłanek, wskazujących na to, że odebranie dzieci jest konieczne. 

 - Jestem pewien, że nasza interwencja jest konieczna. Tam nie ma żadnej patologii. Pani w trudnych warunkach wychowuje dzieci od wielu lat. Cała sytuacja jest skomplikowana. Czy dzieci faktycznie będą miały lepiej w domu dziecka, będąc odłączone od swojej matki, która zawsze stosowała się do tego, co sąd chciał? - pytał Wójcik.

Polsat News nagłośnił sprawę Pani Magdaleny

Bohaterka reportażu razem z piętnaściorgiem dzieci mieszka w trzyizbowym domu. Zamierza go wyremontować, zamierza zacząć od poddasza. Szczególną motywację dał jej niezrozumiały wyrok sądu.

W sprawie szczególnie bulwersuje fakt, że o odebranie kobiecie dzieci wnioskował kurator, do którego sama zgłosiła się z prośbą o pomoc, kiedy jej najstarsi synowie zaczęli wagarować.

- To nie jest na nasz wniosek, absolutnie. Nie mamy jakichś problemów z panią, ani z rodziną. Jeżeli coś się dzieje, rodzina się do nas zgłasza i zawsze otrzyma od nas pomoc - mówiła dla Polsat News Katarzyna Kowalik, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ładzicach.

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >