wtv.pl
Już niedługo część widzów będzie zaskoczona brakiem Polsatu w ich ofercie

Unsplash.com/Glenn Carstens-Peters

Kanały Polsatu znikają z oferty, co się stało? W tle prawdopodobny konflikt

2 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Znane są nieoficjalne informacje w sprawie konfliktu na linii Polsat — Multimedia. Okazuje się, że dwie gigantyczne firmy rezygnują ze swoich usług, a widzowie mogą być zdziwieni, włączając w styczniu swoje telewizory. Na szczęście konsumentom przys

  • SIeć Multimedia najprawdopodobniej zrezygnuje z nadawania kanałów stacji Polsat

  • Spółki nie skomentowały powodów tak poważnych zmian

  • Wirtualne Media podały, iż firmy nie dogadały się w kwestii finansowej

Telewizja Polsat jest jedną z największych stacji w Polsce. Oglądalność poszczególnych programów plasuje się w czołówce wszystkich programów dostępnych w telewizji. Okazuje się jednak, że już za miesiąc spora część widzów może stracić dostęp do ulubionych formatów.

Multimedia już od nowego roku przestaje nadawać kanały Polsatu. Znany jest nieoficjalny powód tej decyzji, jednak żadna ze stron nie zdecydowała się na oficjalny komentarz dementujący, lub potwierdzający tę informację.

Potężny cios dla Polsatu, niedługo część widzów straci dostęp do kanałów stacji

Portal Money.pl podaje, że sieć Multimedia zdecydowała się na usunięcie ze swojej dotychczasowej oferty spore grono kanałów oferowanych przez stację Polsat. Najprawdopodobniej właśnie tak się stanie, gdyż nic nie wskazuje, iż dojdzie do porozumienia między firmami.

Z oferty Multimedia zniknąć mają kanały: Polsat 2, Polsat News HD, Polsat Cafe HD, Polsat Play HD, Disco Polo Music, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Film HD. To spore zmiany, które dla części widzów mogą okazać się powodem do zerwania umowy z dotychczasowym dostawcą usług telekomunikacyjnych.

Opublikowano oficjalne stanowisko firmy w tej sprawie, jednak nie poruszono tam kwestii dotyczącej powodów tak drastycznej decyzji wpływającej na spore grono odbiorców usługi. Znane są jednak nieoficjalne wiadomości zza zamkniętych drzwi.

Nieoficjalne: Multimedia i Polsat nie dogadały się w sprawie warunków

- Będziemy [...] prawdopodobnie zmuszeni wkrótce do całkowitego zaprzestania dostarczania Państwu tych programów jak i pozostałych programów nadawcy Telewizji Polsat Sp. z o.o., które Państwu obecnie dostarczamy - Money.pl przekazuje komunikat sieci Multimedia.

Portal Wirtualne Media przekazał nieoficjalne powody takiej decyzji. Polsat oraz Multimedia mieli nie dogadać się w co do dalszych warunków nowej umowy, szczególnie w kwestii finansowej. Żadna ze spółek nie zdecydowała się jednak na oficjalne ustosunkowanie do tych doniesień.

Polsat jednym z liderów stacji telewizyjnych

Obawy o stratę sporego grona odbiorców może być dla Polsatu wyjątkowo niepokojącą wizją. Dotychczas programy pojawiające się na antenie biją rekordy popularności. Dla przykładu tylko "Nasz nowy dom" w emitowany w jesiennej ramówce deklasował konkurencję.

Badanie przeprowadzone przez Nielsen Audience Measurement na zlecenie portalu Wirtualne Media wykazało, iż program przyciągał przed ekran średnio 1,30 mln osób. Czy w związku ze zmianami wchodzącymi w życie od 1 stycznia stacja odczuje w ilości widzów.

Źródło: Money.pl / Wirtualne Media

undefined

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >