Marta Kaczyńska. Wikipedia/Piotr DrabikŹródło: Wikipedia/Piotr Drabik
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 29 Czerwca 2020

Ujawniamy prawdę o dzieciach polskich prezydentów. Oto czym się teraz zajmują

Marta Kaczyńska, Aleksandra Kwaśniewska czy Maria Wiktoria Wałęsa. Czym aktualnie zajmują się dzieci prezydentów RP? Historie niektórych mogą zaskoczyć

Córki i synowie prezydentów RP. Gdy ich rodzice walczyli o najważniejszy urząd w państwie, oni niejednokrotnie zagrzewali ich do walki z drugiego planu. Oto jak potoczyły się ich losy, gdy ich krewni zeszli już ze świecznika.

Dzieci Lecha Wałęsy

 
Danuta i Lech Wałęsowie wychowali aż ośmioro dzieci – cztery córki i czterech synów. Maria Wiktoria Wałęsa jest najbardziej znaną córką wybranego w pierwszych demokratycznych wyborach prezydenta. Ma obecnie 38 lat, jest absolwentką Szkoły Organizacji i Reklamy oraz Szkoły Wizażu i Charakteryzacji. Brała udział w „Tańcu z Gwiazdami” oraz pracowała w Instytucie Lecha Wałęsy. Brygida Wałęsa ma obecnie 35 lat i wyszła za mąż za Wacława Króla. Z tego też powodu ojciec nie odzywa się do córki, gdyż wybranek jej córki publicznie atakuje Kościół, czego były prezydent nie akceptuje. Pozostałe córki Lecha Wałęsy to Anna oraz Magdalena. Jeśli chodzi o synów Wałęsy, najbardziej znany jest Jarosław, który prężnie działa w polityce zarówno w Parlamencie Europejskim, jak i polskim Sejmie. 
 

Dzieci Aleksandra Kwaśniewskiego

Aleksandra Kwaśniewska jest jedynym dzieckiem byłego prezydenta RP, Aleksandra Kwaśniewskiego. Ma obecnie 39 lat, jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Również brała udział w „Tańcu z Gwiazdami”, współpracowała ze stacja TVN jako reporterka oraz była redaktorką magazynu „Viva!”.
 

Dzieci Lecha Kaczyńskiego

 
Podobnie jak Aleksander Kwaśniewski, Lech Kaczyński również miał tylko jedno dziecko. Mowa tu oczywiście o Marcie Kaczyńskiej, która studiowała prawo, tak jak jej wujek, Jarosław Kaczyński. Obecnie jest adwokatem oraz felietonistką w prawicowym tygodniu „Sieci”. Aktualnie wyszła za mąż po raz trzeci, ma dwójkę dzieci – Martynę oraz Stanisława.

 
Dzieci Bronisława Komorowskiego

 
O dzieciach poprzedniego prezydenta RP wiemy tyle, że jedna z córek, Zofia jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie jest dyrektorką Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Najmłodsza z córek, Elżbieta, ma 29 lat i również studiowała na UW. Była w środku afery, którą rozpętały media po tym, jak zakupiła za gotówkę mieszkanie w jednej z reprywatyzowanych kamienic. Bronisław i Anna Komorowscy doczekali się także Marii, Tadeusza i Piotra.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Duda, Trzaskowski i ich majątki. Czym mogą pochwalić się kandydaci na prezydenta? Można się zdziwić  2. Terroryści zaatakowali giełdę. 9 osób nie żyje
 

Dzieci Andrzeja Dudy
 

Kinga Duda to jedyna córka Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Urodziła się w 1995 roku i podobnie jak ojciec ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. W czasie wyborów w 2015 roku brała czynny udział w kampanii ojca. Przez długi okres pojawiały się plotki, że zamierza przeprowadzić się na stałe do USA. Jak się okazało były to tylko spekulacje.

Źródło: [plejada.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Duda, Trzaskowski i ich majątki. Czym mogą pochwalić się kandydaci na prezydenta? Można się zdziwić
  2. Terroryści zaatakowali giełdę. 9 osób nie żyje
  3. Wycofano popularne produkty z jednej z sieci sklepów, bo były groźne dla zdrowia. Plastik i fermentujące jedzenie w sklepach w Aldi w całej Polsce
  4. Uwaga, możesz stracić możliwość głosowania w II turze. Dowiedz się, jak najszybciej co możesz zrobić, aby móc oddać głos