wtv.pl
Marta Kaczyńska

Wikipedia/Piotr Drabik

Ujawniamy prawdę o dzieciach polskich prezydentów. Oto czym się teraz zajmują

29 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Marta Kaczyńska, Aleksandra Kwaśniewska czy Maria Wiktoria Wałęsa. Czym aktualnie zajmują się dzieci prezydentów RP? Historie niektórych mogą zaskoczyć

Córki i synowie prezydentów RP. Gdy ich rodzice walczyli o najważniejszy urząd w państwie, oni niejednokrotnie zagrzewali ich do walki z drugiego planu. Oto jak potoczyły się ich losy, gdy ich krewni zeszli już ze świecznika.

Dzieci Lecha Wałęsy

Danuta i Lech Wałęsowie wychowali aż ośmioro dzieci – cztery córki i czterech synów. Maria Wiktoria Wałęsa jest najbardziej znaną córką wybranego w pierwszych demokratycznych wyborach prezydenta. Ma obecnie 38 lat, jest absolwentką Szkoły Organizacji i Reklamy oraz Szkoły Wizażu i Charakteryzacji. Brała udział w „Tańcu z Gwiazdami” oraz pracowała w Instytucie Lecha Wałęsy. Brygida Wałęsa ma obecnie 35 lat i wyszła za mąż za Wacława Króla. Z tego też powodu ojciec nie odzywa się do córki, gdyż wybranek jej córki publicznie atakuje Kościół, czego były prezydent nie akceptuje. Pozostałe córki Lecha Wałęsy to Anna oraz Magdalena. Jeśli chodzi o synów Wałęsy, najbardziej znany jest Jarosław, który prężnie działa w polityce zarówno w Parlamencie Europejskim, jak i polskim Sejmie. 

Dzieci Aleksandra Kwaśniewskiego

Aleksandra Kwaśniewska jest jedynym dzieckiem byłego prezydenta RP, Aleksandra Kwaśniewskiego. Ma obecnie 39 lat, jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Również brała udział w „Tańcu z Gwiazdami”, współpracowała ze stacja TVN jako reporterka oraz była redaktorką magazynu „Viva!”.

Dzieci Lecha Kaczyńskiego

Podobnie jak Aleksander Kwaśniewski, Lech Kaczyński również miał tylko jedno dziecko. Mowa tu oczywiście o Marcie Kaczyńskiej, która studiowała prawo, tak jak jej wujek, Jarosław Kaczyński. Obecnie jest adwokatem oraz felietonistką w prawicowym tygodniu „Sieci”. Aktualnie wyszła za mąż po raz trzeci, ma dwójkę dzieci – Martynę oraz Stanisława.

Dzieci Bronisława Komorowskiego

O dzieciach poprzedniego prezydenta RP wiemy tyle, że jedna z córek, Zofia jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie jest dyrektorką Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Najmłodsza z córek, Elżbieta, ma 29 lat i również studiowała na UW. Była w środku afery, którą rozpętały media po tym, jak zakupiła za gotówkę mieszkanie w jednej z reprywatyzowanych kamienic. Bronisław i Anna Komorowscy doczekali się także Marii, Tadeusza i Piotra.

Dzieci Andrzeja Dudy


Kinga Duda to jedyna córka Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Urodziła się w 1995 roku i podobnie jak ojciec ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. W czasie wyborów w 2015 roku brała czynny udział w kampanii ojca. Przez długi okres pojawiały się plotki, że zamierza przeprowadzić się na stałe do USA. Jak się okazało były to tylko spekulacje.

Źródło: [plejada.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >