Szymon Hołownia. East News/Andrzej IwanczukŹródło: East News/Andrzej Iwanczuk
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 1 Lipca 2020

Szymon Hołownia zdecydował na kogo zagłosuje, ale zrobi to bez przyjemności

Szymon Hołownia zdradził, na kogo zagłosuje w II turze wyborów prezydenckich. Zaznaczył jednak, że nie zrobi tego z wielką przyjemnością. Poinformował także o swoich dalszych planach politycznych.

Hołownia, który w I turze wyborów uzyskał wynik na poziomie 13,69 procent głosów zdradził, że nie zamierza głosować na kandydata PiS - Andrzeja Dudę. Oznacza to, iż swój głos odda na Rafała Trzaskowskiego. Hołownia zaznacza jednak, że" nie zrobi tego z wielką przyjemnością".
 

Szymon Hołownia wybrał na kogo zagłosuje
 

Polityk, który zebrał prawie 2,5 miliona głosów był gościem w Programie III Polskiego Radia. Szymon Hołownia mówił na antenie o stworzeniu Stowarzyszeniu Polska 2050, które myśli o polityce w kategorii pokolenia, a nie kadencji. Według kandydata, który zajął trzecie miejsce w wyborach prezydenckich „kadencjoza” to patologia, która powoduje niszczenie kraju. Polityk został również zapytany o to, na kogo odda swój głos w drugiej turze wyborów. Jednoznacznie potwierdził, że nie zamierza głosować na Andrzeja Dudę. „Ale oczywiście, że będę głosował na Trzaskowskiego i to mówię wprost, natomiast mówiąc, że będę głosował przeciw Dudzie, chcę wyjaśnić motywy tego głosowania i być uczciwym wobec siebie i wobec wyborców” – powiedział Hołownia.
 

Szymon Hołownia nie zamierza dołączyć do Koalicji Obywatelskiej
 

Polityk ponownie zapewnił, iż nie zamierza dołączyć ani do Koalicji Obywatelskiej ani do PiS. „Zapewniam, że póki żyję nie skończymy w Koalicji Obywatelskiej, ani nie zostaniemy wchłonięci przez Platformę, ani w Zjednoczonej Prawicy nie skończymy, dlatego że mamy swój pomysł na Polskę i nie jest on tożsamy ani ze sposobem i metodami PiS, ani z metodami PO” – zaznaczył Szymon Hołownia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Absurdalna teoria Janusza Korwin-Mikkego: Muszą słuchać mężczyzn, jeśli nie chcą skończyć w haremach 2. 

Jak podkreśla onet.pl rozmowę z Szymonem Hołownią zamierza odbyć Rafał Trzaskowski, który uważa, że jego program jest bardzo podobny do tego, co proponuje bezpartyjny kandydat. „Myślę, że taka rozmowa, którą razem zaplanujemy, mogłaby rozwiać wątpliwości i przyczynić się do tego, że Szymon Hołownia odda na mnie głos z większą satysfakcją” – ocenił Trzaskowski.

Źródło: [onet.pl, Program III Polskiego Radia] 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Absurdalna teoria Janusza Korwin-Mikkego: Muszą słuchać mężczyzn, jeśli nie chcą skończyć w haremach
  2. Zatrważające doniesienia z wesela, 41 osób uległo zakażeniu. Media: Wśród gości był wpływowy polityk PiS
  3. Zabrze. Pacjentki mu zaufały, bezwzględnie je wykorzystał. Ginekolog niewyobrażalnie skrzywdził dziesiątki kobiet, okropna historia
  4. Zostanie nam więcej pieniędzy w portfelach. Wszystko dzięki nowym rachunkom za gaz