wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Szymon Hołownia zdecydował na kogo zagłosuje, ale zrobi to bez przyjemności

1 Lipca 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Szymon Hołownia zdradził, na kogo zagłosuje w II turze wyborów prezydenckich. Zaznaczył jednak, że nie zrobi tego z wielką przyjemnością. Poinformował także o swoich dalszych planach politycznych.

Hołownia, który w I turze wyborów uzyskał wynik na poziomie 13,69 procent głosów zdradził, że nie zamierza głosować na kandydata PiS - Andrzeja Dudę. Oznacza to, iż swój głos odda na Rafała Trzaskowskiego. Hołownia zaznacza jednak, że" nie zrobi tego z wielką przyjemnością".

Szymon Hołownia wybrał na kogo zagłosuje


Polityk, który zebrał prawie 2,5 miliona głosów był gościem w Programie III Polskiego Radia. Szymon Hołownia mówił na antenie o stworzeniu Stowarzyszeniu Polska 2050, które myśli o polityce w kategorii pokolenia, a nie kadencji. Według kandydata, który zajął trzecie miejsce w wyborach prezydenckich „kadencjoza” to patologia, która powoduje niszczenie kraju. Polityk został również zapytany o to, na kogo odda swój głos w drugiej turze wyborów. Jednoznacznie potwierdził, że nie zamierza głosować na Andrzeja Dudę. „Ale oczywiście, że będę głosował na Trzaskowskiego i to mówię wprost, natomiast mówiąc, że będę głosował przeciw Dudzie, chcę wyjaśnić motywy tego głosowania i być uczciwym wobec siebie i wobec wyborców” – powiedział Hołownia.

Szymon Hołownia nie zamierza dołączyć do Koalicji Obywatelskiej


Polityk ponownie zapewnił, iż nie zamierza dołączyć ani do Koalicji Obywatelskiej ani do PiS. „Zapewniam, że póki żyję nie skończymy w Koalicji Obywatelskiej, ani nie zostaniemy wchłonięci przez Platformę, ani w Zjednoczonej Prawicy nie skończymy, dlatego że mamy swój pomysł na Polskę i nie jest on tożsamy ani ze sposobem i metodami PiS, ani z metodami PO” – zaznaczył Szymon Hołownia.

Jak podkreśla onet.pl rozmowę z Szymonem Hołownią zamierza odbyć Rafał Trzaskowski, który uważa, że jego program jest bardzo podobny do tego, co proponuje bezpartyjny kandydat. „Myślę, że taka rozmowa, którą razem zaplanujemy, mogłaby rozwiać wątpliwości i przyczynić się do tego, że Szymon Hołownia odda na mnie głos z większą satysfakcją” – ocenił Trzaskowski.

Źródło: [onet.pl, Program III Polskiego Radia]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >