wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Były polityk PO, Maciej Grubski nie żyje. Był zakażony, miał 52 lata

17 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

52-letni polityk PO Maciej Grubski nie żyje. Mężczyzna na bieżąco informował o swoim stanie zdrowie na Facebooku, a dziś podano informacje o jego śmierci. Koledzy z Sejmu i Senatu żegnają wieloletniego senatora, związanego mocno z miastem Łódź. Nie

  • Nie żyje Maciej Grubski, zmarł w wieku 52 lat w wyniku COVID-19

  • W przeszłości był politykiem PO reprezentującym partię w Senacie

  • Maciej Grubski relacjonował przebieg swojej choroby na Facebooku

Maciej Grubski, były polityk PO zmarł w czwartek. Wcześniej z powodu pogarszającego się stanu zdrowia został przetransportowany do szpitala. Hospitalizacja była niezbędna, jednak lekarzom nie udało się go uratować.

Podano informację o śmierci polityka PO Macieja Grubskiego

Informacje o tym, że w były polityk PO zmarł, wstrząsnęły koleżankami i kolegami z korytarzy gmachu parlamentu. Przez cały okres choroby Maciej Grubski publikował statusy opisujące przebieg jego przypadku.

- Kochani, jak ktoś powie że COVID-19 to wymysł, to proszę kopnąć go w du*ę ode mnie. Objawy to dramat, wrogowi nie należy tego życzyć. Najgorsze jest duszenie się - pisał w mediach społecznościowych jeszcze 2 grudnia.

Wśród osób żegnających byłego senatora znaleźli się m.in. Małgorzata Lubnauer oraz Krzysztof Kwiatkowski. Były szef NIK zamieścił na Twitterze osobisty post, opatrzony czarno-białym zdjęciem Macieja Grubskiego.

- Żegnaj Maćku, wydawało się, że jesteś silnym człowiekiem... wręcz niepokonanym - napisał na Twitterze Krzysztof Kwiatkowski. Przypomniał jednocześnie, że Maciej Grubski to były polityk PO pełniący funkcję senatora VII, VIII i IX kadencji.

Nieustannie relacjonował swój stan zdrowia

Na prywatnym koncie zmarłego działacza pojawiały się wpisy dokumentujące to, jak się czuje. Entuzjazm z początku grudnia, dotyczący powolnej drogi ku zdrowiu, nagle zupełnie się zmienił.

Były polityk PO relacjonował, że dają mu się we znaki trudności z oddychaniem, a w nocy żona obserwuje go w strachu, nie wiedząc, co zrobić. 9 grudnia o godzinie 10 poinformował, że małżonka zdecydowała się wezwać pogotowie.

Hospitalizacja okazała się niezbędna. Ostatni wpis Macieja Grubskiego to wiadomość, że z racji pobytu w szpitalu prosi o kontakt w sprawach służbowych pod wskazanym numerem. Dziś media obiegła wiadomość, że były polityk PO zmarł w związku z chorobą COVID-19 wywoływaną przez wirusa SARS-CoV-2, miał 52-lata.

Źródło: Facebook.com/Grubski Maciej

Przez lata działał w polityce

Zmarły Maciej Grubski swoje pierwsze kroki na polskiej scenie politycznej stawiał w Unii Demokratycznej w 1993 roku. Przez cztery lata (1994-1998) działał w łódzkiej radzie miasta, a później, będąc już politykiem PO, zasiadał w ławach Senatu w kadencji VII, VIII oraz IX.

Tylko dziś Ministerstwo Zdrowia podało, że potwierdzono kolejne 11 953 nowe przypadki koronawirusa. Najwięcej nowych pacjentów pojawiło się w województwie wielkopolskim (1555 nowych przypadków). Potwierdzono śmierć 431 osób.

Podobne artykuły

Były poseł PiS Piotr O. skazany za kupno prawa jazdy

Polska

Były poseł PiS skazany na prawie dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu. Powodem łapówka i kupno prawa jazdy

Czytaj więcej >

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >