wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Z ostatniej chwili: nie żyje polityk od lat związany z PiS. Wydano oficjalne oświadczenie

19 Listopada 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nie żyje polityk PiS Piotr Papaja. Wiadomości o jego śmierci pojawiły również w mieście, z którym od lat był związany i udzielał się w lokalnej polityce. Same okoliczności i bezpośredni powód śmierci Piotra Papai są przedmiotem domysł

Zmarły radny Piekar Śląskich od wielu lat był politykiem PiS, jednak jego obecna kadencja została brutalnie przerwana. Wiadomość o jego śmierci przekazał Urząd Miasta Piekary Śląskie. Lokalne media zdecydowały się na wysnucie tezy na temat powodów odejścia 73-letniego działacza.

Piotr Papaja miał 73-lata i chociaż w oficjalnym komunikacie nie pojawią się dokładniejsze informacje dotyczące okoliczności zgonu polityka PiS, to w sieci huczy od doniesień, iż spowodowane to było COVID-19.

Wieloletni polityk PiS Piotr Papaja nie żyje

Koledzy partyjni oraz miasto Piekary Ślaskie pogrążeni są w smutku po przekazaniu wiadomości, iż polityk PiS Piotr Papaja zmarł. Na stronie Urzędu Miasta zamieszczone zostało specjalne oświadczenie w związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowymi kondolencjami.

- Ze smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Piotra Papai. [...] Dzisiaj rano dotarła do nas smutna informacja. Do wieczności odszedł radny Piotr Papaja. Urodzony 17 sierpnia 1947 roku w Pludrach miał 73 lata. [...] Wyrazy współczucia Rodzinie - napisał piekarski magistrat.

W podobnym tonie wypowiedział się również Dariusz Iskanin będący radnym Sejmiku Śląskiego. Cytowany jest on przez lokalną rozgłośnię Radio Piekary.

- Z głębokim żalem i smutkiem przyjąłem dziś wiadomość o śmierci PANA PIOTRA PAPAJI. Był dobrym człowiekiem,wrażliwym na potrzeby innych ludzi.Kochał muzykę. Działał społecznie dla dobra mieszkańców Piekar Śląskich a zwłaszcza „swojej ukochanej” Kozłowej Góry. Był wieloletnim Radnym Piekar Śląskich. Mam osobistą satysfakcję,że po kilkunastu latach przerwy w pełnieniu mandatu radnego udało mi się namówić Piotra do startu w wyborach w 2014 roku. Był moim starszym kolegą w samorządzie ,bardzo ceniłem sobie współpracę z nim. Odszedł od nas Człowiek wrażliwy na los innych,uczynny,pełen wiary,po prostu DOBRY CZŁOWIEK…..żegnaj Piotrze (pisownia oryginalna - przyp. red.) - napisał w mediach społecznościowych Dariusz Iskanin.

Lokalne media podają, że od początku listopada polityk PiS przebywał w szpitalu 

Radio Piekary w artykule na temat śmierci Piotra Papai podaje jednocześnie, iż od jakiegoś czasu zmarły polityk PiS walczył z COVID-19 wywoływanym przez wirusa SARS-CoV-2. 

Na stronie lokalnej rozgłośni, chociaż nie tylko tam, przeczytać można, że "na początku listopada trafił do szpitala, po tym, jak pogorszył się jego stan zdrowia po zakażeniu koronawirusem". W oficjalnym komunikacie udostępnionym przez Urząd Miasta nie potwierdzono jednak tych doniesień.

Zapadł w pamięć ze względu na swoją pasję do muzyki

Praktycznie we wszystkich postach kondolencyjnych pojawiają się wspomnienia związane z politykiem PiS oraz jego zamiłowaniem do muzyki. Piotr Papaja wykonujący mandat radnego kadencji 2018-2023, to absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Dodatkowo przez lata spełniał się jako nauczyciel muzyki, a jego talent do gry na pianinie zapisał się w pamięci wielu osób. Był inicjatorem spotkań z mieszkańcami i aktywnie działał w pracach Komisji Budżetowo – Gospodarczej i Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.

Rodzinie, przyjaciołom oraz partyjnym koleżankom i kolegom składamy najszczersze kondolencje.

Źródło: Wirtualna Polska / Piekary.pl / Radio Piekary

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >