Przekazano informacje o śmierci wieloletniego polityka PiS. Unsplash.com/Anjo Antony
Źródło: Unsplash.com/Anjo Antony
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 19 Listopada 2020

Z ostatniej chwili: nie żyje polityk od lat związany z PiS. Wydano oficjalne oświadczenie

Nie żyje polityk PiS Piotr Papaja. Wiadomości o jego śmierci pojawiły również w mieście, z którym od lat był związany i udzielał się w lokalnej polityce. Same okoliczności i bezpośredni powód śmierci Piotra Papai są przedmiotem domysłów lokalnej prasy, która podaje, iż miał być on zakażony koronawirusem.

Zmarły radny Piekar Śląskich od wielu lat był politykiem PiS, jednak jego obecna kadencja została brutalnie przerwana. Wiadomość o jego śmierci przekazał Urząd Miasta Piekary Śląskie. Lokalne media zdecydowały się na wysnucie tezy na temat powodów odejścia 73-letniego działacza.

Niewiarygodna wpadka w Niewiarygodna wpadka w "Jeden z dziesięciu". Odpowiedź przejdzie do historii programu, rozbrajająceCzytaj dalej

Piotr Papaja miał 73-lata i chociaż w oficjalnym komunikacie nie pojawią się dokładniejsze informacje dotyczące okoliczności zgonu polityka PiS, to w sieci huczy od doniesień, iż spowodowane to było COVID-19.

Wieloletni polityk PiS Piotr Papaja nie żyje

Koledzy partyjni oraz miasto Piekary Ślaskie pogrążeni są w smutku po przekazaniu wiadomości, iż polityk PiS Piotr Papaja zmarł. Na stronie Urzędu Miasta zamieszczone zostało specjalne oświadczenie w związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowymi kondolencjami.

Tysiące Polek i Polaków drżą o swoje pieniądze, właśnie dotarliśmy do szczegółowych informacji. Co się dzieje?Tysiące Polek i Polaków drżą o swoje pieniądze, właśnie dotarliśmy do szczegółowych informacji. Co się dzieje?Czytaj dalej

- Ze smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Piotra Papai. [...] Dzisiaj rano dotarła do nas smutna informacja. Do wieczności odszedł radny Piotr Papaja. Urodzony 17 sierpnia 1947 roku w Pludrach miał 73 lata. [...] Wyrazy współczucia Rodzinie - napisał piekarski magistrat.

W podobnym tonie wypowiedział się również Dariusz Iskanin będący radnym Sejmiku Śląskiego. Cytowany jest on przez lokalną rozgłośnię Radio Piekary.

Podobnego paska w Wiadomościach TVP nie było od dawna. Posunęli się jeszcze dalejPodobnego paska w Wiadomościach TVP nie było od dawna. Posunęli się jeszcze dalejCzytaj dalej

- Z głębokim żalem i smutkiem przyjąłem dziś wiadomość o śmierci PANA PIOTRA PAPAJI. Był dobrym człowiekiem,wrażliwym na potrzeby innych ludzi.Kochał muzykę. Działał społecznie dla dobra mieszkańców Piekar Śląskich a zwłaszcza „swojej ukochanej” Kozłowej Góry. Był wieloletnim Radnym Piekar Śląskich. Mam osobistą satysfakcję,że po kilkunastu latach przerwy w pełnieniu mandatu radnego udało mi się namówić Piotra do startu w wyborach w 2014 roku. Był moim starszym kolegą w samorządzie ,bardzo ceniłem sobie współpracę z nim. Odszedł od nas Człowiek wrażliwy na los innych,uczynny,pełen wiary,po prostu DOBRY CZŁOWIEK…..żegnaj Piotrze (pisownia oryginalna - przyp. red.) - napisał w mediach społecznościowych Dariusz Iskanin.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Waloryzacja 2021: Znamy już kwoty podwyżek. Będzie niespodzianka, aż 2136 zł więcej na rękę
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Lokalne media podają, że od początku listopada polityk PiS przebywał w szpitalu

Radio Piekary w artykule na temat śmierci Piotra Papai podaje jednocześnie, iż od jakiegoś czasu zmarły polityk PiS walczył z COVID-19 wywoływanym przez wirusa SARS-CoV-2.

Na stronie lokalnej rozgłośni, chociaż nie tylko tam, przeczytać można, że "na początku listopada trafił do szpitala, po tym, jak pogorszył się jego stan zdrowia po zakażeniu koronawirusem". W oficjalnym komunikacie udostępnionym przez Urząd Miasta nie potwierdzono jednak tych doniesień.

Zapadł w pamięć ze względu na swoją pasję do muzyki

Praktycznie we wszystkich postach kondolencyjnych pojawiają się wspomnienia związane z politykiem PiS oraz jego zamiłowaniem do muzyki. Piotr Papaja wykonujący mandat radnego kadencji 2018-2023, to absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Dodatkowo przez lata spełniał się jako nauczyciel muzyki, a jego talent do gry na pianinie zapisał się w pamięci wielu osób. Był inicjatorem spotkań z mieszkańcami i aktywnie działał w pracach Komisji Budżetowo – Gospodarczej i Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.

Rodzinie, przyjaciołom oraz partyjnym koleżankom i kolegom składamy najszczersze kondolencje.

Źródło: Wirtualna Polska / Piekary.pl / Radio Piekary

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy skończy się pandemia ? Znany immunolog podał konkretną datę
  2. Rewolucyjny przepis na szarlotkę bez pieczenia. Wszystkie składniki znajdziesz w swojej kuchni
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Rząd wyda ponad 125 mln złotych na jedną firmę. Wszystko przez zakaz lotów
  7. Bill Gates nie zamierzał dłużej milczeć. Powiedział, co może zdarzyć się już za kilka miesięcy