Polityk PiS oskarżony. East News/Maciej Kulczynski
Źródło: East News/Maciej Kulczynski
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 18 Listopada 2020

Poseł PiS oskarżony o zranienie nożem. Ma odpowiadać przez sądem

Polityk PiS Przemysław Czarnecki, a prywatnie syn europosła Ryszarda Czarneckiego będzie musiał odpowiadać przed sądem. Chodzi o kontrowersyjną sprawę z nocy sylwestrowej między 2018 a 2019 r., kiedy to w domu posła doszło do zranienia nożem jednego z gości przyjęcia. Po niemalże dwóch latach, akt oskarżenia ostatecznie trafił do sądu.

Kontrowersyjna sprawa dotycząca syna znanego polityka PiS, Ryszarda Czarneckiego w końcu trafi do sądu. Chodzi o zajście z nocy sylwestrowej między 31 grudnia 2018, a 1 stycznia 2019 r., kiedy to w domu posła Przemysława Czarneckiego doszło do zranienia nożem jednego z gości. Mężczyzna o atak przy pomocy ostrego narzędzia oskarżył gospodarza. Z niewiadomych przyczyn, sprawa długo była odwlekana, ale ostatecznie będzie miała swój finał w sądzie.

Nie żartujemy, ksiądz otworzył poradnię im. Jana Pawła II. Nie żartujemy, ksiądz otworzył poradnię im. Jana Pawła II. "Przygotowuję pary do poczęcia dziecka"Czytaj dalej

Polityk PiS oskarżony o atak nożem

Ryszard Czarnecki nie ma powodów do zadowolenia. Jego syn Przemysław, który także jest politykiem PiS może mieć poważne kłopoty, a to za sprawą aktu oskarżenia, który po niemalże 2 latach ostatecznie wpłynął do sądu. Kontrowersyjna sprawa jakiś czas temu budziła ogromne emocje wśród opinii publicznej.

Do incydentu z udziałem polityka PiS doszło podczas nocy sylwestrowej między 2018 a 2019 r. W domu Przemysława Czarneckiego odbywało się małe przyjęcie, w którym uczestniczyła również żona posła i ich wspólny przyjaciel. Po upojnej nocy, cała trójka udała się do łóżek.

Nad ranem doszło jednak do przykrej sytuacji. Polityk PiS schodząc do kuchni miał zauważyć żonę i znajomego w dość dwuznacznej sytuacji. Doszło podobno do rękoczynów, na które zareagowała małżonka Czarneckiego, bezzwłocznie powiadamiając policję i informując o "groźbach pozbawienia życia", jakie poseł miał kierować pod adresem kolegi.

Po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszy policji okazało się, że gość przyjęcia został zraniony nożem w dłoń. Sprawa trafiła do prokuratury okręgowej w Warszawie, a samo dochodzenie rozpoczęło się jeszcze w styczniu tego samego roku.

Finał w sądzie

Totalna kompromitacja prokuratury? Roman Giertych ujawnia, chodzi o sąd i Totalna kompromitacja prokuratury? Roman Giertych ujawnia, chodzi o sąd i "krytykę PiS"Czytaj dalej

Polityk PiS nie zaprzeczał nocnej wizycie policji w swoim domu, choć przedstawiał fakty zgoła inaczej niż ofiara ataku. W rozmowie z Onetem, Przemysław Czarnecki starał się dokładnie opisać zajście.

- Potwierdzam, że w moim domu interweniowała policja, którą sam wezwałem. W sylwestrowy wieczór byliśmy we trójkę. Ja, moja żona i nasz znajomy, chrzestny córki. Mężczyzna według mojej wiedzy rozciął sobie dłoń. Podobno mnie za to obwinia, ale to nieprawda, gdyż nawet nie byłem bezpośrednim świadkiem zdarzenia. Był pijany, gdy przyjechała policja, miał bodajże 2,3 promila. A ja byłem całkowicie trzeźwy. Nie chcę opowiadać, jak wyglądała ta sytuacja, gdyż jestem świadkiem w tej sprawie. Zresztą to dotyczy moich osobistych rodzinnych spraw, więc nie chcę się na ten temat wypowiadać publicznie. - tłumaczył polityk PiS.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieludzkie zachowanie, zapakowała w worek kocią rodzinę. Jest poszukiwana
2. Dopiero co przyznali mu miliony dotacji. Teraz okazuje się, że jeden z sukcesów Bayer Full jest tylko mitem
3. Kilkadziesiąt tysięcy osób podpisało petycję o odwołanie Czarnka. Ludzie mają dość

Sprawą rzekomej napaści, jakiej dopuścić miał się polityk PiS szybko zainteresowały się media. Tłumaczeń od posła Czarneckiego wymagał nawet sam prezes partii, Jarosław Kaczyński. Finalnie, poseł PiS zrzekł się swojego immunitetu i oddał się do dyspozycji prokuratury.

Postanowienia dotyczące sytuacji w jakiej znalazł się polityk PiS przez długi czas były odwlekane. Spekulowano, że ma to związek z Ryszardem Czarneckim, ojcem Przemysława, który prowadził w tamtym czasie swoją kampanię do europarlamentu. Ostatecznie, po prawie dwóch latach, akt oskarżenia trafił do sądu.

Politykowi PiS grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

źródło: wp.pl

Pogrążające nagrania Zbigniewa Pogrążające nagrania Zbigniewa "Zbyszka" Ziobro. Ujawniono nowe fakty, Hofman zarzuca Giertychowi kłamstwoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Odważne słowa Ministra Zdrowia. Nie wszyscy specjaliści się z nimi zgadzają
  2. Nie mieści się w głowie co woda ogórkowa robi z organizmem. Pijesz ją?
  3. Czy powstanie komisja śledcza ws. nagrań Romana Giertycha? Znaczący komentarz Radosława Fogiela, wicerzecznika PiS
  4. Jurek Owsiak odniósł się do podłych słów lidera Bayer Full, uniżających zespołowi Kult. Wydarzyło się coś niesamowitego, historyczny moment
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Nie żyje Andrzej Wawrzyniak. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, odeszła legenda, tysiące Polaków słyszało o jego podróżach
  7. Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawi