wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Polski polityk w ciężkim stanie w szpitalu. Wyniki badań są złe

18 Października 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Parlamentarzysta i polityk PiS opublikował komunikat za pośrednictwem Facebooka. Przekazał najnowsze wiadomości o stanie zdrowia. Jerzy Polaczek, bo o nim mowa, najbliższe dni spędzi w katolickim szpitalu. "Dla kpiących z epidemii mam dwa słowa - opa

18 października na Facebooku ukazał się apel przedstawiciela Zjednoczonej Prawicy. Polityk PiS poinformował, że leży pod tlenem. Tomografia płuc wykazała pogarszający się stan Polaczka. Parlamentarzysta musi walczyć o swoje zdrowie i życie. W rozmowie z Polską Agencją Prasową polityk PiS potwierdził, że jego stan jest poważny. Poseł nie chce jednak zdradzać szczegółów. Swoją sytuację wykorzystał, by przestrzec społeczeństwo przed łamaniem zasad bezpieczeństwa. Społecznik otrzymał pozytywny wynik testu w ubiegły wtorek. Obecnie przebywa w katowickim szpitalu MSWiA.

Parlamentarzysta i polityk PiS opublikował apel ku przestrodze

Z relacji Jerzego Polaczka wiemy, że przyjmuje silne antybiotyki. W stanowisku wskazał jednak, że to nie on jest ważny. We wpisie postanowił skupić się na nieodpowiedzialnej postawie części obywateli, którzy podważają dowody na istnienie pandemii. "Dzisiaj postanowiłem wyłączyć się z sieci FB. Tydzień absolutnej ciszy. To konieczne - wyniki tomografii płuc są złe. Tyle mogę napisać. Musze chronić swoje zdrowie i życie! Cały czas jestem pod tlenem i przyjmuję silne antybiotyki. Nie poddaje się!" - rozpoczął swój wpis polityk PiS-u. W dalszej części wpisu zakażony podkreślił, że Polska stanęła "przed czasem najwyższej próby". 

Parlamentarzysta podziękował pielęgniarkom i lekarzom za ciężką pracę. Od marca medycy walczą z pandemią na pierwszym froncie, często narażając własne zdrowie i życie. Polityk PiS zaznaczył, że dalszy rozwój kryzysu będzie zależeć od naszego postępowania. Jego zdaniem odpowiedzialność od 7 miesięcy jest racją kraju. "Jestem tu najmniej ważny! Ten wpis traktuję jako przestrogę i chęć wpłynięcia na postawy ludzi. Dla kpiących z epidemii mam dwa słowa - OPAMIĘTAJCIE SIĘ! Nasz kraj staje przed czasem najwyższej próby. To w jakim zakresie epidemia nas dotknie, zależy od milionów codziennych ludzkich zachowań, od tego czy będziemy odpowiedzialni, od tego czy będziemy respektować zarządzenia władz państwowych, w szczególności premiera i ministra zdrowia! To pozwoli postawić społeczną tamę atakującemu wirusowi! Apeluję i proszę Was o odpowiedzialność! To racja Polski!" - deklaruje polityk PiS na Facebooku. Przedstawiciel obozu rządzącego wskazał, co dzieje się w katowickim szpitalu MSWiA. 

Polityk PiS zaznaczył, że wszyscy chorzy znajdują się pod tlenem. Wielu pacjentów zostało podłączonych do respiratorów. "Jako jeden z chorych oddziału Covid szpitala MSWIA w Katowicach raz jeszcze, w imieniu 40 ciężko chorych tu pacjentów (wszyscy pod tlenem, wielu pod respiratorami) wyrażam swój szacunek i podziw, dla pracy pielęgniarek i lekarzy - z każdego wielogodzinnego dyżuru schodzą wyciśnięci jak "cytryna" do KOŃCA! Jesteśmy im winni najwyższe uznanie! To nasi bohaterowie!" - komentował Jerzy Polaczek na Facebooku.

Źródło: [PAP/Facebook/Jerzy Polaczek]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >